Skocz do zawartości

Kontroler lotu FC- podsumowanie propozycji w 2019


pawelrekass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niby w moim quadzie mam pleksowe plejty boczne wiec FC jest odsłonięte ale nie jest szczelnie więc samo uzbrojenie quada czyli jak śmigła się zaczynają krecić może być powodem tego wskazania, tak by to można w zasadzie tłumaczyć ... coś się dowiedziałem nowego ... dzięki ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że tak. Miałem w nim podpięty odbiornik xm+ od frsky i fajnie działało wszystko. Nie wiem czy to FC ma port żeby podpiąć smartporta od frsky. Ale jestem z niego zadowolony. FC jest nie ruszony żadnym lutowaniem co wskazuje że nie latało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Raczej kiepsko. FC widać że z boku ma wtyczkę do ESC 4in1, brak padów na kable prądowe do oddzielnego ESC i nie widzę pada na kable prądowe od pakietu. Podejrzewam że jak chciałbyś tak podłączyć to albo się nie da albo będzie kombinowania co nie miara, więc po co pchać się w takie roboty. Jak chcesz pod 4 oddzielne ESC to szukaj wersji AIO.

 

Odbiegając od tematu jak tam płytka Omnibus F4 ? Dobrze Ci się na niej lata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemo napisał:

Raczej kiepsko. FC widać że z boku ma wtyczkę do ESC 4in1, brak padów na kable prądowe do oddzielnego ESC i nie widzę pada na kable prądowe od pakietu. Podejrzewam że jak chciałbyś tak podłączyć to albo się nie da albo będzie kombinowania co nie miara, więc po co pchać się w takie roboty. Jak chcesz pod 4 oddzielne ESC to szukaj wersji AIO.

 

Odbiegając od tematu jak tam płytka Omnibus F4 ? Dobrze Ci się na niej lata ?

Tak. Wszystko mi działa fajnie i uczę się latać. Chciałem jeszcze coś do drugiego quada jakiś FC (obecnie mam Naze32) zamontować i tak szukam. Chyba jednak zdecyduje się na Kakute F4 na 4 regle. Nie ukrywam, że podglądam te Wasze maluchy (wykałaczki) i też mnie tak kusi ale chyba bym się zdecydował na gotowca. Muszę się dowiedzieć o jakiś zawodach w okolicy i bym podjechał popatrzeć jak inni latają bo na filmikach wygląda to fajnie a mi latanie coś słabo wychodzi a jak się tak napatrzę,  napatrzę, napatrzę to i może coś się nauczę. Zdrowych i Spokojnych Świąt dla Wszystkich forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Po świątecznych oczekiwaniach nadal w sklepie avifly nie ma kakute, które doradził mi Patryk :(. Nie chcę już dłużej czekać i chciałbym kupic kakute f7 HDV AIO (https://avifly.pl/pl/kontrolery-rc/kakute-f7-hdv-aio) lub KAKUTE F7 V1.5 AIO (https://avifly.pl/pl/kontrolery-rc/kakute-f7-aio-v1-5). Latam mocno amatorsko i moje pytanie brzmi które kupić? Różnica 30 zł. Wyczytałem również, że w tej drugiej wersji został zmieniony żyroskop. Ktoś coś by mógł podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie w temacie.

Zamówiłem u Pana Chinczyka kontroler "Holybro Kakute F4 AIO V2 Flight Controller PDB OSD+Atlatl HV V2 5.8G 40CH FPV Transmitter for RC Drone" ale przesłał mi kontroler pod regulator 4in1. Jaki ESC dobrać do tego pod quadro 250?? Chciałem AIO bo zakupiłem duży zapas ESC  i już sam nie wiem czy nie sprzedać ten FC i kupić taki jak chciałem pierwotnie.  Co doradzacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - zacznij od zgłoszenie reklamacji Panu Chińczykowi. Miałem dokładnie ten sam przypadek i po prostu przesłano mi kolejny FC.

Niepasujący sprzedałem i mam FC gratis.

Tylko czasu jednak żal...

 

Jeśli chcesz się bawić w 4in1 to ze wszystkich jakie testowałem na BLHeli_32 byłem zadowolony.

 

Jedyny z którego jestem z grubsza zadowolony, to 4in1 Bardwella, bo nie ma wyprowadzonego analogowego amperomierza, tylko trzeba radzić sobie pomiarem przez telemetrię Dsota.

 

A najbardziej zadowolony jestem z Tmotora F55A. Absolutnie niezniszczalny, zniesie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.