Skocz do zawartości

Pioneer 1400 czym zastąpić, a może nie trzeba?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Szukam zastępstwa za pioneera, całą elektronikę mam -> szukam tylko pianki. Przeglądając sklepy to prawdę mówiąc nic sensownego nie znalazłem. Może ktoś mógłby coś poradzić? Gdzie kupić, co kupić? Pioneerem latało mi się dobrze i szukam czegoś podobnego. Ewentualnie czegoś co poniesie sportową kamerę/ fvp.

 

Lub

 

Może da się jakoś uratować to co mam. Sprawa wygląda tak że na tym modelu uczyłem się latać i później latałem długi czas. Co za tym idzie samolot jest cały klejony, tylko skrzydła nie były łamane. Zaczęło go ściągać na jedną ze stron, rozebrałem go całego i w moim mniemaniu poprawiłem. Wywaliłem kilkuwarstwowe taśmy, poprostowałem wszystko itp. Jak trzymałem go w rękach to było ok, natomiast podczas lotu tylko się pogorszyło. Samolot tak ściąga w bok że nie idzie skręcać.

 

Jeszcze jedna kwestia, lipole. Nie były używane około 2 lata, były sporadycznie ładowane i rozładowane. Nadadzą się do czegoś? ;/

 

Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Też mam Pioneera. Na silniku, który daje producent zastosowanie śmigła 6x4 znacznie zwiększa ciąg. Trzeba tylko uważać, żeby nie przegrzać silnika i regla. Ja tak latałem kilka miesięcy i miałem do wymiany silnik. Ten oryginalny złapał okropne luzy. Wymieniłem na Turnigy, które widziałem nawet ostatnio w dziale Giełda na tym forum. Do silnika Turnigy trzeba wymienić regulator na mocniejszy. Na takim zestawie latam już ponad rok. Prawie zawsze z kamerką RunCam HD2 (około 50gram) i na pakiecie 2200 3S. Całość waży jakieś 760 gramów. Jak zdejmę kamerkę i włożę pakiet 1300 to nawet udaje mi się nim łapać termikę.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kolega forumowy  /Toudi/,   ma ASW 17 rozpiętości ciut więcej jak 2m, niestety nie ma go już w handlu, ale gdzieś jeszcze jest dostępny. Model lata przepięknie, bardzo ładnie łapie termikę i loty bez silnikowe są bardzo długie i  przyjemne.Jeśli się nie mylę zastąpił go ASW 28. Jak poprzednik solidnie wykonany i jego rozpietość 2.60m.KIT dostępny w niecałe 500 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.