Skocz do zawartości

Frsky XJT


a74BACK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest na forum ktoś, kto używa taki zewnętrzny moduł dłużej niż 4 lata i lata dalej niż koło nogi (powiedzmy 700-1000m) ?

 

Bo mój, owszem działa, ale już nie na taką odległość. Jak był nowy odlatywałem na 1200m całowęglowym modelem i nie było problemu teraz DUPA !

 

Może ten szajs szybko kończy swój żywot ?

 

PS Oczywiście wszystkie odbiorniki serii X.

 

Generalnie mam ochotę to wypier... w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja dopiero co oddałem 9xr pro z xjt.

Używałem go już nie pamiętam od kiedy.

W tym roku jeszcze dało się zrobić bezproblemowo 2.5km z x8r i 2.0km z xsr.

Teraz już komplet u nowego właściciela (od 2 tyg).

 

Co do Twojego problemu - co zauważyłem :

 

1. Antenki w odbiornikach, szczególnie te w d8r2p, x4r, xsr - są bardzo delikatne. Uszkadzają się już po pierwszym lataniu w ujemnej temperaturze, po wyginaniu, po uderzeniu w trawę, od wstrząsów. Jeśli miałem jakikolwiek problem z zasięgiem ever to zawsze rozwiazywalem go wymieniając antenki w odbiorniku.

Zwykle po wymianie na moje problem zniknał na zawsze. Robiłem sam, nie kupowałem oryginalnych ani zamienników.

 

2. Antena w xjt potrafi sama się odkręcić. Ale przy minimum latania dlg szybko daje się to zauważyć. Tak samo przy pakowaniu i rozpakowaniu sprzętu.

 

3. Nie masz zasięgu i tracisz sterowanie czy tracisz zasięg (xjt raportuje) ale sterowanie masz? Sprawdź z kolegą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł opisz jak robiłeś swoje antenki.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Tez jestem zainteresowany. Mam 4 X4R trzymane w garazu i informacja o niskich temperaturach uszkadzajacych anteny mnie zaniepokoila.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z antenek laptopowych.

Ucinam na potrzebną długość, nacinam izolację 32mm od końca i ściągam ją.

Oplot wywijam na drugą stronę lub usuwam, lub prostuję w przeciwwage dipola (w zależności od nastroju, bo nie ma to chyba żadnych następstw) tak żeby gorąca żyłka bez oplotu, w drugiej izolacji miała więcej niż 31mm a mniej niż 32mm. I gotowe.

 

Jeśli antena ma być lutowana to na początku lutuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karwa mam w dupie samo raportowanie. Trace kontrole nad modelem. Dzieje sie to na wszystkich odbiornikach, a mam ich sporo.

 

Dzisiaj musiałem sięv"krecic w koło komina", bo na wiecej radio nie pozwalało. Tak 600m i 30rssi.

A widzisz. Skoro na wszystkich to rzeczywiście prowadzi do Twojego xjt.

 

Ciekawe czy ktoś jeszcze się zgłosi z taką obserwacją.

 

Ja, na Twoim miejscu, o ile chcesz problem rozwiązywać, bym sprawdził na innej antenie 2.4 Twój xjt (zwróć uwagę na rpsma i SMA). To jest najprostsze co możesz zrobić.

Bo zakładam, że mało prawdopodobne, że ubiłeś anteny we wszystkich odbiornikach.

 

Pigtaila w xjt masz możliwość wymienić?

Ja wymieniłem już w 2 djt. Oba iskrzyly gorącą żyłą (był styk a nie przejście). W xjt jeszcze nie trafił się padnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku ale Cię trzeba ciągnąć za język...

Sam z siebie nie odpiszesz porządnie problemu, tego co robiłeś i z czym?

 

Tak, przewód między płytką a anteną.

 

Ale tak lakonicznie i oszczędnie opisujesz problem, że wcale bym się nie zdziwił jakby rozwiązanie było gdzie indziej.

 

Latasz zawsze w tej samej okolicy?

Czy w innych lokalizacjach problem też występuje?

Jaka jest częstotliwość występowania problemu?

Na jakim sprzęcie problem występuje?

Konkretnie odbiorniki, aparatura, zasilanie aparatury i konkretnych odbiorników.

Co robiłeś w celu rozwiązania problemu?

Czy testowałes odbiorniki i moduł z innymi konfiguracjami? (pożyczone moduły, anteny, odbiorniki, pakiet do aparatury)

Jakie firmware w xjt i odbiornikach i czy kiedykolwiek zmieniane, a jeśli tak to kiedy?

Ile widzisz sieci WiFi w okolicy w której latasz? Np telefonem laptopem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuj mnie jak idiotę. Gdyby problem występował tylko w jednej lokalizacji, nie byłoby tematu !

Na 4 odbiornikach to samo,modulu nadawczego innego nie mam. Przewod wewnatrz modułu trzyma jak należy, ale mogę przelutować. Moduł siedzi w 9xr pro.

Firmware niczego nie zmienia, zaktualizowanie gówno dało.

2 lata nie było problemu, potem sporadyczny, a teraz wqqddfd!;%&%cy.

To "co się stało, że się zesrało" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie traktuj mnie jak idiotę.

Wiesz, trudno mi z Tobą dyskutować. Trzeba Cię ciągnąć za język, widać nie zależy Tobie na rozwiązaniu problemu.

Nie chce Ci się nawet porządnie go opisać. Więc kto tu kogo jak traktuje? ;-)

Zaskakujące, ale czuję się urażony.

 

 

Przewod wewnatrz modułu trzyma jak należy, ale mogę przelutować.

Hmm, Kolego nie rozumiesz co się do Ciebie pisze. Widać nie dowiemy się tak łatwo czy problem może być gdzieś indziej.

 

 

To "co się stało, że się zesrało" ?

Ha. Będzie jeszcze gorzej.

Mi już się odechciało brnąć w temat przy zerowym zaangażowaniu i roszczeniowej postawie Kolegi.

Zwracam szczególną uwagę na styl wypowiedzi. Wstyd by mi było wypowiadać się publicznie w taki sposób.

Możliwe, że to też powód tego, dlaczego nikt inny pomóc nie chciał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karwa mam w dupie samo raportowanie. Trace kontrole nad modelem. Dzieje sie to na wszystkich odbiornikach, a mam ich sporo.

 

Dzisiaj musiałem sięv"krecic w koło komina", bo na wiecej radio nie pozwalało. Tak 600m i 30rssi.

 

Jęczysz jak stara baba. Pozycz od kogos Taranisa, lub XJT i sprawdz swoje odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wypróbuj opcję, której nie testowałeś, czyli Twoje odbiorniki z pożyczonym od kogoś nadajnikiem.

No tak też zrobię. Nawet wiem jaki będzie wynik.

Wszystko będzie działać jak należy.

 

Wiesz, trudno mi z Tobą dyskutować. Trzeba Cię ciągnąć za język, widać nie zależy Tobie na rozwiązaniu problemu.

Nie chce Ci się nawet porządnie go opisać. Więc kto tu kogo jak traktuje? ;-)

Zaskakujące, ale czuję się urażony.

 

 

 

Hmm, Kolego nie rozumiesz co się do Ciebie pisze. Widać nie dowiemy się tak łatwo czy problem może być gdzieś indziej.

 

 

 

Ha. Będzie jeszcze gorzej.

Mi już się odechciało brnąć w temat przy zerowym zaangażowaniu i roszczeniowej postawie Kolegi.

Zwracam szczególną uwagę na styl wypowiedzi. Wstyd by mi było wypowiadać się publicznie w taki sposób.

Możliwe, że to też powód tego, dlaczego nikt inny pomóc nie chciał.

Nie ! Nie wysilaj się, bo już widzę, że z tych porad i tak nic nie będzie.

Pozdrawiam.

Jęczysz jak stara baba. Pozycz od kogos Taranisa, lub XJT i sprawdz swoje odbiorniki.

Być może !

Temat leży w module, nowy odbiornik "z pudełka" zachowuje się identycznie.

Pojęcze sobie jeszcze trochę, co mi szkodzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A guzik prawda. Zacznij sprawdzać lewy gimbal bo to być może jego wina.

Że też o tym nie pomyślałem!

Faktycznie, jeczenie autora odwlekło ten moment!

A przecież to nie pierwszy taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.