Skocz do zawartości

PWS 10 500mm


jędrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dogadałem się już z regulatorem do Corbiego, wszystko działa, czekam tylko na pogodę żeby go oblatać. W tzw. międzyczasie zabrałem się za nowy modelik. Wybrałem PWS 10. Rysunki z grubsza zrobione to i model się już klei powoli. Rozpiętość 500mm. Stwierdziłem, podobnie jak Wojtek (safari 28), że trzeba robić modele troszkę większe, przy stosowanym przez nas wyposażeniu. Maluchy są do zrobienia co udowodniliśmy z Wojtkiem. Jednak wyposażenie do nich powinno być jeszcze mniejsze, żeby uzyskać sensowną wagę i właściwości lotne. Ale wracamy do modelu, kilka fotek na początek. Napęd modelu silniczek A1504 (taki jak w Citabrii) zasilany 1S, daje radę.

 

post-270-0-75254400-1560158073_thumb.jpg

 

post-270-0-54526300-1560158082_thumb.jpg

 

post-270-0-22692700-1560158095_thumb.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Widzę, że zaczynasz robić coraz większe modele :P

Nooo.. na razie zostaję przy tej wielkości maluchów B)

 

Witaj Andrzej.

Zaciekawił i mnie ten model.Plan budowy to konwersja gumówki?

Pozdrawiam Maciej

Planów gumówki tego samolotu nie znalazłem, rysunki sam robię na podstawie rysunków samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat super! Bardzo jestem ciekaw jak planujesz zrobić dostęp do baterii i silniczka.

Też się kiedyś nad pws-em zastanawiałem (plany z outerzone są dość kuszące), ale ten problem mnie jednak odstraszył, bo myślałem żeby (prawie) cale okapotowanie silnika zrobić jako zdejmowane ale nie mam jeszcze maszynki do termoformowania a taki dziubek plastikowy byłby najlżejszy i najcieńsxy (tj wygodny przy zdejmowaniu). Widzę, ze twoj model bedzie mial przód kryty balsą czyli tez skorupa, będzie ucięta cala za silnikiem czy będziesz robił jakieś "drzwiczki" do baterii?

Pozdr.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Jurek napisał, od spodu będzie klapka. Część od przodu też będzie demontowana do założenia silnika. Klejenia ciąg dalszy, podłużnice balsa 1x1.

 

Witam.

Kadłub bardzo ładnie wykonany.Ale jak i czym nacinasz wręgi podłużnic 1x1mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.