Skocz do zawartości

Co potrzebuje by zacząć przygodę z dronami FPV DIY?


Karolek98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji ze z samolotami mi nie wychodzi to postanowiłem spróbować zbudować drona (te takie 4 silnikowe kosiarki latające).

 

Posiadam juz baterie 3300mAh i 1000mAh 11.1V oraz nadajnik FS-i6 z odbiornikiem FS-iA6B. 

 

Teraz pytanie brzmi jakie elementy beda mi dodatkowo potrzebne by takowego drona stworzyć. Zależy mi by dron latał, a nie smigal i startował w jakichś zawodach. Najlepiej jesli części będą dostepne do kupienia na niemieckim Amazonie i będą tanie ale sprawdzone. 

 

Dodatkowo dobrze bylo by miec podgląd z lotu na żywo wiec jest jeszcze prośba o doradzenie  mi co najlepiej kupic by miec zasięg podglądu na 200 metrów. Obraz moze byc niskiej jakości, wazne by byl nieprzerwany.

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dron spelni twoje oczekiwania - https://bit.ly/2Rj2FF7 Budowanie dronow przestalo sie oplacac.

Rzeczywiście tańszy był by ten model, ale jednak przyjemność jest w budowaniu, modyfikowaniu i lataniu. Będę czuć satysfakcję z tego. Po za tym mam tak jakoś ze wszystko szybko niszcze. Wole zbudować własnego drona od podstaw bym w razie uszkodzenia plytki, ESC lub silnika mógł spokojnie wymienić i nie stresować się kompatybilnoscia.

 

Jesli twierdzisz ze ten model moze byc modyfikowany i w razie potrzeby będę w stanie wymienić części to go kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nitromaniak

Mozesz tam wlozc plytkowa kamere fpv, podczepic kamerke GoPro, dac wiekszy pakiet z wtyczka xt30, posiada silniki bezszczotkowe, dlugosc lotu wynosi kilkanascie minut. Jak za 270zl to ten dron jest bezkonkurencyjny. Samo wymienianie czesci niczego nie uczy, co innego napisanie wlasnego oprogramowania np. w arduino do sterowania silnikami przy budowie wlasnego drona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do FPV potrzebujesz kamerę i nadajnik które umieścisz na pokładzie. Kamera 1000TVL lub jakiś używany runcam lub foxeer. Wszystko jedno który - taki na który Cię stać. Nadajnik 5.8Ghz polecam ET200 - 200mW. Lub cokolwiek co ma zbliżone parametry.

Na ziemi potrzebujesz gogle/monitorek i odbiornik Video 5.8GHz.

Niektóre gogle mają wbudowany odbiornik.

Odbiornik np Boscam 32ch lub lepszy Rd32 lub RD40 z diversity. Najtańszy monotorek to 4,3 cala do kamery cofania ale to dla desperatow. Gogle vrd2 lub ev800d mają wbudowany odbiornik. No i do tego oczywiście anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.