Skocz do zawartości

Ubezpieczenia 2020


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy coś się zmieniło, pojawiło w kwestii ubezpieczeń modelarskich?

Jestem na etapie usilnego poszukiwania ubezpieczenia. Byłem w hestii, oni mają ubezpieczenie pod drony, maja mi sprawdzić czy samoloty też to obejmuje.

W PZU i HDI robią wielkie oczy na pytanie i chca mi sprzedać OC  na życie a najlepiej jeszce na dom przy okazji.

Opcja z wstąpieniem do PSP jest dla mnie dziwnym obejściem tematu http://psp.org.pl/ubezpieczenia/

 

Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Robert, jaki masz problem z PSP

Któryś rok płacę OC czyli 80 zł ubezpieczenie plus 40 składka .Nie planuję korzystać z polisy, oby...

No bo nie mam paralotni i nie będę miał. To tak jakby zapisać się do kółka gotowania bo tam fajne dziewczyny są. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie mam paralotni i nie będę miał. To tak jakby zapisać się do kółka gotowania bo tam fajne dziewczyny są. :)

 

To bez znaczenia. Większość modelarzy tam ubezpieczonych nie ma, ja też nie mam, a ubezpieczenie kupuję regularnie chyba z 6 lat. 

Ważne, ze PSP jako duża organizacja wynegocjowało lepsze warunki niż większość (a może wszystkie) towarzystwa mogą zaproponować 1 zainteresowanej osobie. 

Kiedyś poszedłem do stoiska z pełną gamą tow. ubezp. i zapytałem Panią o coś takiego.... jak pamiętam to za 70 PL mogłem się ubezpieczyć do 50 000 PLN. 

 

A w PSP:

post-7590-0-44435100-1560362598_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Finansowej chacie jest ubezpieczenie dla niezrzeszonych tak jak napisał enter1978.

104 zł - limit gwarancyjny 350 000

 

Dla członów aeroklubów jest też tam korzystna opcja:

50 zł- kwota 350 000.

90zł- kwota 1 200 000

W polisie jest taki zapis:

 

"Ubezpieczenie OC osób użytkujących amatorsko i wyczynowo modele zdalnie sterowane o masie (MTOW) do 20kg."

 

Akurat to nie obejmuje zarobkowego użytkowania BSP.

Jest taka opcja.

 

Trzeba napisać maila wtedy wyślą odpowiedni wniosek do wypełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nitromaniak

Wszystko ladnie piko belo ale dlaczego firmy ubezpieczenowe zatrudniaja prawnikow za grube miliony? To chyba jasne, ze jak dojdzie do powaznego incydentu to dopiero sie okaze co to ubezpieczenie jest warte. Oby nie trzeba bylo sprawdzac!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem Wartę - OC w życiu prywatnym gdzie jest odpowiedzialność za urządzenia latające (według OWU - Urządzenie latające – bezzałogowy statek powietrzny używany do celów rekreacyjnych (hobbystycznych) – wyłącznie w zasięgu wzroku operatora (użytkownika). Zalicza się tu modele latające, latawce oraz drony.)

Suma ubezpieczenia:

10.000 zł składka 21 zł

20.000 zł składka 41 zł

50.000 zł składka 91 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie się poniżej 50.000 to raczej brak rozwagi. Ja mam na 300.000 za niecałe 100pln składki rocznej. Przy OC trzeba rozważać możliwość uszczerbku na zdrowiu postronnej osoby a nie tylko uszkodzenie mienia.

Ale kończy mi się i też szukam, firmy ubezpieczeniowej z usług której już ktoś korzystał.

 

 

[Edit] może czytam zbyt pobieżnie ale w finansowej chacie reprezentującej HESTIĘ w OWU dot. OC jest napisane:

 

..."Czego nie obejmuje ubezpieczenie?Ubezpieczenie nie obejmuje szkód związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także:

(...) związanych z użytkowaniem statków oraz urządzeń latających i pływających, "...

 

 

Więc może ktoś, kto ma już to ubezpieczenie w HESTII powie jak to działa poprzez finansową chatę? Są jakieś dodatkowe aneksy do OWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To bez znaczenia. Większość modelarzy tam ubezpieczonych nie ma, ja też nie mam, a ubezpieczenie kupuję regularnie chyba z 6 lat.

Ważne, ze PSP jako duża organizacja wynegocjowało lepsze warunki niż większość (a może wszystkie) towarzystwa mogą zaproponować 1 zainteresowanej osobie.

Kiedyś poszedłem do stoiska z pełną gamą tow. ubezp. i zapytałem Panią o coś takiego.... jak pamiętam to za 70 PL mogłem się ubezpieczyć do 50 000 PLN.

 

A w PSP:

A co to za wyłączenie dronow?

Hmm chyba pierwszy raz widzę, żeby w PSP były wyłączone modele poniżej 25kg?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu tak jest. Dla mnie to co piszą na stronie PSP może być mylące, bo w opcji II niby jest modelarstwo, ale z wyłączeniem "dronów" do 25 kg w rozumieniu zał. 6 rozp. Ministra TBiGW.

Tyle, że "drony" w tym rozumieniu to nie tylko wielowirnikowce, ale wszystkie BSP poniżej 25 kg, dla których jest opcja ubezpieczenia IV, obejmująca wszystko co w zał. 6 rozporządzenia Ministra TBiGW.

Czyli obecnie podpadają pod to wszystkie BSP do 25 kg (czy to samoloty, czy to "drony", czy tam cokolwiek co lata RC) latające VLOS lub do 2 kg latajace FPV, rekreacyjnie lub sportowo.

Dlatego jak ktoś ubezpieczy się w opcji II bo ma model latający samolotu RC (bo opcja II to modelarstwo), to się może zdziwić, że go ubezpieczenie nie obejmie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Z własnej ciekawości starałem się poszukać na internecie informacji jak kluby modelarstwa lotniczego ubezpieczają swoich członków.

 

Po przeglądnięciu stron i informacji o około 30 klubach znalazłem załączone polisy tylko do dwóch stron klubowych. Pozostałe kluby są przyczepione do organizacji samorządowych, klubów kultury itd. lub po prostu nie mają żadnych zapisów o ubezpieczeniu.

 

Poniższe kluby (usunąłem nazwy bo nie są one istotne) są wpisane do Aeroklubu Polskiego, więc przynależność do nich umożliwia staranie się o licencję AP uprawniającą do startu w zawodach.

Wnioski każdy wyciągnie sobie sam. Zachęcam do przeglądania polis klubowych jeżeli należycie do klubów.

 

 

 

post-1402-0-93067900-1575027541_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na Ubezpieczenia 2020
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.