Skocz do zawartości

Naprawa V911


leech10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Dawno temu, jeszcze w 2016, pisałem o problemie z V911, chodziło to, że główny wirnik ledwo sie kręcił i nie umiał helikoptera podnieść. W sumie odłożyłem maszyne i tyle. Traz przy okazji ją wyjałem i podpiąłem do oscyloskopu, bo przelutowałem 2 inne silniki i nic. Okazuje się, że na wirnik ogonowy idzie PWM a na główny nie. O ile trochę się na elektronice znam o tyle tej płytki nie naprawie. nie wiem co tam dokładnie poszło a pozatym nie mam narzędzi do lutowania SMD.

teraz pytanie, jak kupie nowa płytke od chińczyka to czy ona mi się połączy z kontrolerem. Co należy w takim wypadku zrobić, żeby kasy nie wtopić na darmo. W sumie helikopterek polatał jeden czy dwa dni i padł, więc raczej słabo I nie chce wydawać kasy na marne. Czy może lepiej iść do kogoś kto to zrobi. A jak tak to gdzie najlepiej podejść

 

Pozdrawiam

Piotrek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś kilka wersji tego helika . Nie wiem co akurat u Ciebie mogło się stać ? Jeśli scalak to problem . Jeśli tylko tranzystor to też problem . Bo po pierwsze trzeba by gdzieś znaleźć i zamówić te elementy . Po drugie jak sam piszesz potrzeba do tego odpowiedniego sprzętu by podczas lutowania nie uszkodzić elementów i nie przepalić ścieżek . Lepiej kupić nową płytkę .

 

a4541570-87-V911_mainboard.jpg

 

Jeżeli główny silnik masz podłączony tak jak na tym zdjęciu to sprawdź czy napięcie jest za tranzystorem pod napisem M2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś da wymiana silnika głównego na nowy ? Autor tematu pisze że nie dochodzi napięcie do silnika głównego . Plus silnika głównego idzie bezpośrednio od zasilania aku . Minus poprzez układ . Na końcu jest tranzystor . Dlatego proponowałem sprawdzić czy jest napięcie przed i za tranzystorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.