Skocz do zawartości

MultiWii - problem z oprogramowaniem


kvviingu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przychodzę z problemem dosyć wiekowej konstrukcji, bo MultiWii SE z HobbyKinga.
Kontroler dostałem za darmo, i chciałem go ustawić pod latanie samolotem i tutaj zaczyna się problem, nad którym siedziałem 3 godziny i przekopałem połowę Googla.
Mianowicie chodzi o to, że przy próbie wgrania programatorem TTL firmware MultiWii w niezależnie której wersji, dostaję błąd:


avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0x36
avrdude: ser_drain(): read error: Urz�dzenie nie rozpoznaje polecenia.

albo

avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0x36

O ile same problemy brzmią na oczywiste, to rozwiązanie nie jest.

Tym samym programatorem programowałem 5 minut temu arduino (chciałem się upewnić, że działa sam programator) i procedura przebiegła pomyślnie.
Próbowałem na różnych komputerach i dwóch programatorach - nic.
Ciągłość miernikiem sprawdziłem, i jest od nóżki w programatorze do nóżki na samym układzie scalonym kontrolera.

Bawiłem się ustawieniami płytek w Arduino IDE ale bez skutku :(

Ma ktoś pomysł, co może się dziać nie tak? Sam kontroler chyba działa, po przechyleniu na bok świeci się czerwona kontrolka (tak jakby spadał)

Dziękuję za pomoc!


PS. Sterowniki mam aktualne

Jeżeli nie ten dział, proszę o przeniesienie. Nie znalazłem nigdzie w elektronice działu o kontrolerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak rzucę pomysł bo ostatnio podkusiło mnie posłuchać powiadomień w Arduino IDE i zaktualizowałem płytki po czym nie mogłem wgrać żadnego programu i miałem chyba podobne błędy przy wgrywaniu programów na Nano. Po wielu próbach i szukaniu po internecie wpadłem na pomysł zainstalowania starszej wersji płytki tzn. wejść w menadżer płytek a następnie zainstalować po kolei coraz starszą wersję Arduino AVR Boards, na wersji 1.6.20 udało się i płytka już normalnie "chodzi". Nie znam się, bo nigdy nie miałem takiego kontrolera, ale może akurat sugestia szukania w tym kierunku coś tam pomoże :). O ile w ogóle wykorzystujesz do tej płytki Arduino IDE.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rzucę pomysł bo ostatnio podkusiło mnie posłuchać powiadomień w Arduino IDE i zaktualizowałem płytki po czym nie mogłem wgrać żadnego programu i miałem chyba podobne błędy przy wgrywaniu programów na Nano. Po wielu próbach i szukaniu po internecie wpadłem na pomysł zainstalowania starszej wersji płytki tzn. wejść w menadżer płytek a następnie zainstalować po kolei coraz starszą wersję Arduino AVR Boards, na wersji 1.6.20 udało się i płytka już normalnie "chodzi". Nie znam się, bo nigdy nie miałem takiego kontrolera, ale może akurat sugestia szukania w tym kierunku coś tam pomoże :). O ile w ogóle wykorzystujesz do tej płytki Arduino IDE.

Hej, zaraz sprawdzę jak się sprawy mają na starszej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rzucę pomysł bo ostatnio podkusiło mnie posłuchać powiadomień w Arduino IDE i zaktualizowałem płytki po czym nie mogłem wgrać żadnego programu i miałem chyba podobne błędy przy wgrywaniu programów na Nano. Po wielu próbach i szukaniu po internecie wpadłem na pomysł zainstalowania starszej wersji płytki tzn. wejść w menadżer płytek a następnie zainstalować po kolei coraz starszą wersję Arduino AVR Boards, na wersji 1.6.20 udało się i płytka już normalnie "chodzi". Nie znam się, bo nigdy nie miałem takiego kontrolera, ale może akurat sugestia szukania w tym kierunku coś tam pomoże :). O ile w ogóle wykorzystujesz do tej płytki Arduino IDE.

Witam, nic się nie zmieniło nawet po starszej wersji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.