Skocz do zawartości

Serwo lotek


Therapy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nadajnik firmy R-Planes wraz z odbiornikiem, stosowany w zestawach modelu Pioneer tego samego producenta.

Charakterystyka:

  • Proporcjonalne radio 4-kanałowe 
  • Radio w wersji  MODE II - z drążkiem gazu po  lewej stronie
  • Częstotliwość pracy: 2,4 GHz 
  • W zestawie 6-kanałowy odbiornik
  • Wbudowane rewersy kanałów
  • Wbudowany mixer
  • Przełącznik do bindowania nadajnika z odbiornikiem

 

To to się nie da ustawić? Moim zdaniem się da.

W PIONIERZE tej samej firmy jest identyczne radio i jakoś tam kabla Y nie ma.

Ja mam co prawda wersję bez radia, ale wszystkie te samolociki są takie same.

I przeznaczone do tego ich radyjka.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej,raczej nie da się ustawić ;) ,tam są 4 kanały,czyli sw,sk,motor i lotki na kablu y i koniec,przekładanie serw nic nie da.Moim zdaniem problem jest z aparaturką :ph34r: ,mam pioniera 1400 z orginalną aparaturą 4 kanały plus odbiornik 6 k.,lotki na kabelku Y i to działa :).Tak jak pisał kolega w pierwszym poście po zmianie aparatury wszystko działa?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście kolega pisał że w pionerze wszystko działało, a nie że założył inną aparaturę i się naprawiło. Dla mnie z logicznego punktu widzenia to albo jedno serwo jest przerobione, po drodze jest rewerser, albo kolega ściemnia, innej opcji nie widzę ;).

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki okres, kiedy te radyjka nasi Standraciarze od FSRów zaczęli montować do swoich łódek .

"A jakie to fajne radyjko", "a jakie tanie"... Super :)

Tylko, jak nagminnie zaczęli parkować na brzegu, tak szybko te super radyjka powywalali.

Więc jak jest problem z tym nadajnikiem, czy całym radiem, to moim zdaniem lepiej nabyć radio z większymi możliwościami. Choćby takiego RADIOLINKA.

Nie wiele droższe, a wszystkie problemy znikną.

I żadnych kabli nie będzie potrzeba, zmieniaczy biegunów itp.

 

A jak kolega od tego Oriona wsiąknie, to i tak szybko będzie się za lepszym radiem rozglądał. Bo taka jest kolej rzeczy... :)

A to sprzedać jakiemuś wędkarzowi do łodzi zanętowej i po problemie :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Oriona ani Pioniera ani ich "radyjek"

 

Widoczna różnica w opisach modeli jest taka:

 

post-8532-0-52211900-1563030071_thumb.jpg

 

post-8532-0-04291200-1563030109_thumb.jpg

 

Wychodzi, że nadajnik z Pioniera ma wbudowany mikser więc z Y kablem w Orionie działa jak widać.

 

Prośba do Założyciela tematu, aby gdy już dojdzie jaka była przyczyna napisał nam kiedyś co stwierdził bo inaczej będziemy tak pisać i pisać ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wbudowany mixer to jest V-tail lub Delta.Radio ma 4 kanały i bez Y-kabla lotki nie będą działać.Zdarzyła mi się kiedyś taka sytuacja że padło jedno serwo 9g i podmieniłem na inne wyglądające identycznie ale innego producenta i na Y-kablu pracowały w jedną stronę.Musiałem wymienić dwa.

A co się stanie jak przełączy wyłącznik mixera?Mam pewne podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.