Skocz do zawartości

XII Międzynarodowy Piknik Modelarski w Raciborzu 08.09.2019


modelpiotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co roku serdecznie zapraszam wszystkich modelarzy do Raciborza na nasz już XII Międzynarodowy Piknik Modelarski

Piknik odbędzie się przy wałach p.pow ul.Drzewieckiego 08.09.2019 startujemy od godz 10.00 ( te same miejsce co roku )

Zapraszam również chętnych do przyjazdu już w sobotę .Przy wałach na łące jest masę miejsca na rozłożenie namiotu a w pobliżu camping

w sobotę będzie dzień przygotowań technicznych ale w godzinach wieczornych przewidujemy grillowanie i latanie przy księżycu :)

Link do wydarzenia na fb tam można znaleźć najświeższe wiadomości

https://www.facebook.com/events/2416103092012465/

oraz galeria z zeszłego roku

https://www.facebook.com/pg/skrzydlatyraciborz/photos/?tab=album&album_id=2033068573422185&ref=page_internal

Zapewniamy na pikniku :)

-brak wpisowego

-darmowy posiłek dla modelarzy i osób towarzyszących

-fajny teren do latania (długi i szeroki pas startowy -trawiasty)

-znajomych modelarzy do wspólnego latania i dyskusji

-sporą publikę :)

-fajną atmosferę

-super pogodę ;)

Podsumowując nie ma co się zastanawiać tylko już dziś klepać wolne :)

Gdyby ktoś miał ochotę proszę o potwierdzenie swojego przyjazdu ułatwi nam to ustalenia cateringowe (modelpiotrek@poczta.onet.pl) ale lubimy również niespodziewane wizyty :))) 

zapomniałem dodać że jak co roku wysadzimy coś znów w powietrze hehehe :)

tak było w zeszłym roku

http://youtu.be/PmOv5HelJTc

 

post-80-0-63798600-1562850206_thumb.jpg

post-80-0-02894300-1562844247_thumb.jpg

 

a tak to mniej więcej wygląda z góry 

post-80-0-48576500-1562845143_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wybaczcie że tak post pod postem ale :)

Jest opcja załatwienia noclegu na campingu na Raciborskiej Oborze jakieś hm 300m od pikniku

w sobotę zamierzamy zrobić jak pisałem wcześniej imprezę integracyjną wieczorem więc jak by byli chętni na przyjazd już w sobotę i nocleg to proszę o wiadomość mailową na modelpiotrek@poczta.onet.pl

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku planujemy tradycyjną bitwę powietrzną z pirotechniką :)

Bitwę troszkę przesuneliśmy w czasie na 15.30 by za bardzo nie blokować latających kolegów

Zachęcam do udziału modelami piankolotów 

fajna zabawa wierzcie mi :)

nie muszą być żadne Esy byle by to było z EPP lub styro 

zapowiada się sporo zelektryfikowanych szybowców z Lidla hihihihi

to nasz kolega Marek od Pirotechniki zrobił juz drobne zakupy :)

 

post-80-0-82466700-1563007515_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byliśmy polatać u naszych Czeskich kolegów na lotnisku w Hati (12km od Raciborza ) mają oni bowiem 1000 metrowy pas startowy

patrzymy do góry bo cos brzęczy a tu Fieseler Storch :)

Oczywiscie Czeski ultralajt wzorowany na Storchu na rotaxie

na moje pytanie wpadniecie do nas na piknik ?

To neni problem kiedy i przylatujemy :)

wiec chyba będzie nam dane go zobaczyć w Raciborzu na pikniku 

post-80-0-67683700-1563259736_thumb.jpg

post-80-0-02195900-1563259746_thumb.jpg

post-80-0-86925600-1563259755_thumb.jpg

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Piknik już za chwilkę 08.09.2019 Niedziela 

Tak jak pisałem wczesniej w sobotę 07.09 organizujemy imprezę integracyjną z wieczornym lataniem oświetlonymi modelami tak gdzies od godz 17

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych !!!

Istnieje możliwość rozłożenia się namiotem ewentualnie są dostepne noclegi na pobliskim campingu (300m od miejsca pikniku)

Bardzo bym prosił osoby które do nas zamierzają wpaść na imprezę o informację na pw lub maila (filok@wp.pl lub tel 508 28 13 41 )

beczułka piwa już czeka a i cos do tego się tez znajdzie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas startowy przygotowany,tor samochodowy przygotowany

Pogoda również 

Teraz pozostało tylko czekać na Was :)

Do zobaczenia jutro na grillu wieczorem a kto nie może jutro to w niedzielę !! startujemy o 10.00 :)

Do zobaczenia !!!!!

 

filmik

https://youtu.be/jQa9yPXZeQU

 

post-80-0-16555900-1567803036_thumb.jpg

 

post-80-0-19944600-1567803044_thumb.jpg

 

post-80-0-54942500-1567804038_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis może być różnie

patrząc na radar czeski teraz jest lekki opad a poźniej przestaje

rano około 11 miał być lekki opad ale go nie było

namioty mamy przygotowane a i polatać pewnie też damy radę :P

dwa kampery już przybyły i ludzie powoli się zaczynają zjeżdżać

będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, udało się zamienić parę słów z Piotrem, który pomimo pełnienia funkcji kierownika lotów znalazł dla mnie chwilę :)

Sam piknik świetnie zorganizowany i w miejscu, którego mogę pozazdrościć. Łąki przy kanale przepływającym pod mostem, którym wjeżdżamy do Raciborza to wspaniała miejscówka.

Przy skarpie powyżej łąk można swobodnie zaparkować, a w razie problemów z miejscem parę kroków dalej znajduje się centrum handlowe z dużymi parkingami.

Na piknik był doprowadzony prąd, było zaplecze gastronomiczne prowadzone przez miejscową cukiernię i zakład mięsny. Można było też przebadać wzrok w profesjonalnym punkcie.

Dla dzieci były słodkości i popcorn oraz dmuchane kule do wywracania się. Wszyscy chętni mogli polatać na symulatorze lotów lub pościgać się spalinowymi samochodami. Widoki z latającego co jakiś czas modelu FPV mogliśmy podziwiać na wystawionym ekranie. 

 

Modeli bardzo dużo, kolejka do startów cały czas zapełniona a loty sprawnie prowadzone przez kierownika i osobę zapowiadającą loty oraz informującą bez przerwy co się dzieje, co jest planowane i w jakich atrakcjach widzowie mogę uczestniczyć. Pani Magda biegała w przebraniu samolotu i rozdawała dzieciom wiatraczki  :)

A na koniec dzieci, które zapaliły się do latania mogły poprosić rodziców o zakup małych modeli samolotów z EPP i latawców.

 

Zdjęć nie robiłem ponieważ organizatorzy na pewno zrobią bardzie profesjonalne i załączą w temacie,

 

Dziękuję za udaną niedzielę dzięki Wam i do zobaczenia za rok!

Miło było powrócić na Śląsk choć na chwilę.

 

 

PS. Pozdrawiam też ekipę z Rudy Śląskiej, która miała swój znaczący udział w organizacji atrakcji dla widzów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piknik na bardzo wysokim poziomie świetnie zorganizowany. Kto nie był niech żałuje, pogoda przez cały dzień dopisała było super.

Możliwość uczestniczenia w bardzo afektownej walce powietrznej z pirotechniką była najlepszym przeżyciem do tej pory.

Jeszcze raz dziękuje organizatorom za tak świetny piknik i do zobaczenia za rok :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza MEGA !!!

To że mimo złych prognóz przybyło tak wielu modelarzy i widzów świadczy o sile tej imprezy !!! Pogoda na szczęście okazała się łaskawa :) Super pokazy, super ludzie. Pyszna strawa, kawka ciasto :) TOP poziom organizacji. Kto nie był na prawdę ma czego żałować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.