Skocz do zawartości

Mocowanie ESC i akumulatora - szukam pomysłów


Miguel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  :)

Szukam pomysłów na przymocowanie akumulatora i ESC. Aktualnie próbuje coś z tym zrobić w moim FunCubie. Jakie są Wasze metody na to? Rzepy mnie trochę zniechęciły - często odklejały się. Może jakieś rzepy które są opaskami? Największy problem przy ESC to moim zdaniem zachowanie chłodzenia, nie chcę go owijać, ale przyklejać również nie, bo coś czuje że może mu się zrobić za gorąco, gdy przykleję go płaską częścią (z radiatorem) do dołu. Zaś druga część jest tak "pofalowana" przez elementy elektroniczne, że niezbyt będzie chciał się trzymać. Dzięki za pomoc  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tu masz stronkę jak koleś zrobił sobie tuning w modelu, dość pomysłowe patenty.

http://www.morganmill.com/RC/FunCub_Parts.html
Możesz podpatrzeć i może coś wybierzesz. Moim zdaniem przerost formy nad treścią no ale OK.
To nadal jest kawałek ,,styropianu,,
Jedno jest pewne, przy mocniejszym przyziemieniu nie ma takiej opcji aby coś nie puściło.
Jeśli ESC jest dobrane na limicie to nawet najlepsze chłodzenie nie pomoże, kwestia czasu i będzie dym

a co z tym związane, to reakcja łańcuchowa. Jeśli jest z zapasem to nie przejmowałbym się tylko umocował 

na rzepie bądź jakaś opaska. Tak samo lipol byle nie latał luźno.

Chyba nie masz zamiaru upalać latadło do granic wytrzymałości robiąc

rakietę balistyczną. Najprostsze rozwiązania są najlepsze... rzep, opaska super glu ;) też się przyda ;)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaski rzepowe przewinięte przez półeczkę z balsy lub depronu. Sama półeczka przymocowana na stałe do samolotu. Dodatkowo na półeczce małe kawałki taśmy dwustronnej piankowej. Na tyle małe aby wypozycjonowac pakiet i żeby sie nie przesuwał. 

Regulator mocuję takimi jakby klamrami z balsy do modelu, lub podobnie jak pakiety, tyle, że na trytki. Mam też zupełnie luzem a zamocowane jest kapką kleju na kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.