Skocz do zawartości

Piknik Modelarski w Kobylnicy Czerwiec 2019


Rico Szop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam do zaprezentowania kilka filmów ze zlotu gigantów rc w Kobylnicy z Czerwca 2019.

Linki do filmów prowadzą na mój kanał yt Rico Szop, na którym są również inne filmy.

Zapraszam do oglądania i oceniania  ;).

 

Link do pierwszego filmu : 

 

Link do drugiego filmu : 

 

Link do trzeciego filmu : 

 

Link do czwartego krótkiego filmu, w którym (niestety) rozbił się odrzutowiec : 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w gigantach jakaś siła, jest moc przyciągania, atrakcyjnie wyoglądają loty, ciekawy jestem jakie samopoczucie mają modelarze w drodze do domu, no bo trzeba model spakować, załadować, przewieźć, wyładować, schować do hangaru. Pomijając koszty budowy (sama budowa napewno jest pasjonująca), to koszty logistyki i wysiłek organizacyjny są nie małe. Ciekawy jestem czy jest granica rozsądku dla rozmiaru modelu? Natura i rynek jakby same to regulują, ale widać na filmach ze świata, że modele zasobnych modelarzy osiągają czasem bardzo pokaźne rozmiary. Jak widać na ostatnim filmie, jest też Rubikon bezpieczeństwa w modelach odrzutowych... Nie jestem pewien czy tego typu modele powinny latać w pokazach, choćby ze względu na dużą prędkość lotu. Rynek to oczywiście weryfikuje (kosztami), jest wolność wyboru, decyzji, są inne możliwości, jest podaż silników odrzutowych, więc od tego się zaczyna. Ale czy to ma sens? 

 

Impreza dobra, lotnisko za miastem jednak nie przyciąga tłumów. Dla uczestników widownia w zasadzie nie jest potrzebna, ale dla organizatora już tak. Ciekawy jestem czy dałoby się takie zawody przeprowadzić na stadionie piłkarskim w mieście? Na przykład na Wildzie. Zainteresowanie mogłoby być spore, a gdyby imprezę połączyć z innymi atrakcjami uzupełniającymi, to sukces murowany.

 

Tak czy owak - brawo dla gospodarzy, zawodników, jak i obserwatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.