Skocz do zawartości

węglowe skrzydło do phoenix 2000


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O rany, niezły numer. Nagraj film jak to lata. Jak waga w porównaniu do oryginału?

Czy to dokładna kopia kształtu, czy może wyprowadziłeś krawędzie spływu, by się nie kończyły tak grubo? (bo to pewnie indukuje niepotrzebny opór aerodynamiczny)

Chciałbym sobie polatać takim węglowym Phoenixem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrażenia z latania i porównanie z P2K?

Często jak latam tymi piankami Phoenix/Evo/ASW28 to sobie tak myślę jakby to było jakby się dało uszlachetnić powierzchnie płata ;) bo kadłub jest bardzo w porządku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrażenia z latania i porównanie z P2K?

Często jak latam tymi piankami Phoenix/Evo/ASW28 to sobie tak myślę jakby to było jakby się dało uszlachetnić powierzchnie płata ;) bo kadłub jest bardzo w porządku...

 

Oklej sobie kolorową taśmą pakową.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat bo sam latam na Phoenixie ale męczarnie z klejeniem skrzydła już mnie wykańczaja A po za tym to już nie mam jak kleić haha. A jak z kątami skrzydła testowałeś w ogóle na kadłubie Phoenixa 2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąty skrzydła są takie same ustalone przez kadłub.

Jeśli chodzi ci o wznios to jest słuszna uwaga, ponieważ oryginalnie skrzydła są giętkie,

na ziemi phoenix nie ma żadnego wzniosu natomiast po starcie wznios robi się samoczynnie uginając skrzydła.

Dlatego pierwsze testy z zerowym wzniosem nie były dość zadowalające ze względu na to że skrzydło węglowe jest niesamowicie sztywne,

po prostu model tracił stabilność przy bardzo niskich prędkościach. 

Zostało to poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po licznych namowach, wyjąłem z rupieciarni nowego phoenixa do testów ze skrzydłem kompozytowym.

Wszystko poustawiane, teraz czekam na możliwie jak najmniej wietrzny dzień ,jak tylko się doczekam, wrzucę filmik

Oto obiecany filmik z testu skrzydła na phoenix 2000

https://drive.google.com/open?id=1FocS30MrNTm2FoTw8hekJbGMCJ_R36iU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.