Skocz do zawartości

raytronic C60 czy można ładować 12S ?


latacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule.  wiem, ze Raytronic C60 ma dwa kanały z możliwością do 7s każdy...

 

ale czy można jeden pakiet który ma na stałe połączenie 12 S   podpiąć do ładowarki  ? -czy te dwa kanały są kompletnie izolowane i połączenie obu wyjść w szereg nie spowoduje spalenia ładowarki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

nie da rady ładować spiętych na stałe 12S ?    nie mam pakietów 6s.    mam 12s.    

 

 

  mam niższy model ładowarki C30 -i spoko ładuje 12s...      chciałem zmienić na wyższy model C60

głównie, żeby pozbyć się zewnętrznego balansera i plątaniny kabli   -ale skoro stracę możliwość ładowania dużych pakietów to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli oba pakiety nie mogą być połączone na stałe ? poza pakietami  modelarskimi  mam do rowerów i hulajnóg pakiety 10s oraz 12s.   na stałe ogniwa połączone grubymi blachami i w obudowach.

Rozdzielenie tego to i kłopot i gorsza praca -no i kłopot z podłączaniem dodatkowych kabli 

Dlatego chciałem przejść z c30 żeby zmniejszyć ilość kabli.

 

 jeśli C60 ma dwie oddzielne odseparaowane sekcje zasilacza -to można by spinać kanały.

Jeśli wspólny zasilacz wewnętrzny zasila oba kanały -to po połączeniu wyjść zrobi się zwarcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-2776-0-97076200-1565717229_thumb.jpg

 

 

nie mam pod ręką ani zdjęcia ani pakietu 12s żeby sfotografować -nie chce mi się lecieć do garażu po aku  z hulajnogi...   załączam szkic jak to się podłącza w przypadku C30. 

 

ładowarka na swoim wyświetlaczu pokazuje napięcia poszczególnych cel  balanser ma dwa gniazda dla dwóch oddzielnych wtyczek po 6s (zamiast jednej większej wtyczki  12 s) -

zarówno ładowarka jak i balanser tylko jeden kanał i jedno wyjście mocy.

zasilacz mógłby być mocniejszy np. 20A ale mam 12A i taki używam

 

 

liczyłem, że C60 pozwoli  ładować podobnie ale, że będzie prościej bo pozbędę się balansera i kilku kabli... no i moc też jest przydatna -duży pakiet w moim przypadku  to 10s , 11s lub 12 s i nawet 17,5Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.