Skocz do zawartości

Telemetria w Taranis qx7


aldik79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zakupiłem Aparaturę taranis qx7 z odbiornikiem Frsky rx8r. Zbindowałem wszystko i lata się w porządku. Ostanio wyczytałem że ten odbiornik ma telemetrię (początkujący jestem:)

Próbuje włączyć w aparaturze telemetrię, daję wyszukaj nowe urządzenie(w opcji telemetrii) ale nic nie znajduje, nawet jak daje test zasięgu (ten obok bindowania) to cały czas wyświetla i się RSSI="0", mimo to zasięg mam(na razie na około 300m latałem). Czy coś źle robię, czy odbiornik jest uszkodzony(telemetria). Co muszę zrobić? pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"daję wyszukaj nowe urządzenie(w opcji telemetrii)"  nowe urządzenia , czyli czujnik temperatury , napięcia , barometryczny itd... wyszuka jeśli takie podłączysz , a jeśli chcesz żeby wyświetlał ci RSSI ( lub cokolwiek innego )to musisz to ustawić w ekranie telemetrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam odbiornik z telemetrią to wpierw trzeba ustawić co ma byc wyświetlane?(np napięcie na lipo). Bo sugerowałem się tym filmem https://www.youtube.com/watch?v=Qo4Ck_vsJ6I, i na tym filmie wpierw wyszukiwał nowe urządzenie( i pojawiło mu sie napięcie oraz RSSI, i nie miał nic ustawione żeby wyświetlało na ekranie). Jak wrócę do domu to popatrzę. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nitromaniak

Wartosc RSSI powinna byc widoczna podczas testu zasiegu bez wyswietlania na dodatkowym ekranie. No i oczywiscie podczas wyszukiwania nowych czujnikow powinno sie wyswietlic dostepne RSSI i napiecie pakietu. Jak widac na filmiku odbiornik jest bindowany na zywo wiec nic wiecej nie ustawial. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zbindowaniu nadajnika z odbiornikiem, chciałem przeprowadzić test zasięgu i ciągle pokazuje mi "0". Pomimo to zasięg mam, jak pisałem latałem samolotem na około 300m. Muszę sprawdzić w instrukcji te tryby pracy odbiornika, może tam lezy problem.


Przejrzałem instrukcje odbiornika, i w konfiguracji bindowania domyślnej(bez żadnych zworek- tak robiłem) jest telemetria. Spróbuje zbindować go jeszcze raz, może to pomoże, napisze wieczorem o postępach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.