Skocz do zawartości

Transport modelu z UK do Polski


BigBen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Stanąłem przed problemem przetransportowania modelu z UK do Polski. Wydawać by się mogło, że w dobie otwartych granic i rozkwitu najróżniejszych kurierów i pośredników będzie to operacja trywialna, ale wcale tak nie jest.

Paczki są trzy i mają wymiary (w centymetrach) 215x56x46 (19kg), 133x72x18 (8.5kg), 46x46x46 (4.5kg). Nie wiem, czy problemem jest odległość, czy licho wie co, ale popularne firmy kurierskie albo nawet nie podejmują się wyceny takiego zlecenia, albo rzucają lekko abstrakcyjnymi kwotami na poziomie 600 funtów.

Jedyny na razie przewoźnik jakiego znalazłem i który podjąłby się transportu za niemałe, ale ostatecznie akceptowalne pieniądze to Transtoke (https://www.transtoke.co.uk/en/). Ale co to to w ogóle jest? Opinie w google są. Słownie : cztery. Niby firma widoczna na facebooku i twiterze, ale jakoś mam opory...

Tak więc - czy ktoś ma w podobnym temacie jakieś własne doświadczenia albo inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Problemem dla kurierów jest wymiar czyli to 215cm oraz zadeklarowany towar. Nasze modele są klasyfikowane jako bardzo wrażliwy towar jeszcze bardziej wrażliwy jak porcelana i firmy kurierskie się boją transportu lotniczego takich towarów i bardzo często odmawiają. Boją się o gości ładujących na wózki wiozące towar do samolotu. W naszym kraju producent modeli wysyłając paczkę do USA musiał zrezygnować z ubezpieczenia tej paczki. Dopiero wówczas firma kurierska zdecydowała sie przyjąć paczkę 2m. Koszt wysyłki paczki o wadze około 8kg do USA to 1200 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,od wielu lat korzystam z usług firmy Transtoke.Jak na razie wszystko jest bez zastrzeżeń.Faktem jest,że korzystam tylko z usługi Standard, waga do 30 kg,obwód paczki do 300 cm.I nie wiem jak to wygląda w innych ofertach.Transtoke jest pośrednikiem pomiędzy klientem,a firmą kurierską.

 

p.s. ewentualnie zadzwoń do biura w Polsce +48508 384 917 i porozmawiaj z p.Ewą Kuczyńską.To szefowa biura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nadawałeś czy to ze sklepu szło?

nie,  nadawał mi to gość  od którego  kupiłem ten helikopter,  sam  zrobił te skrzynkę, profesjonalnie zamocowal  model trytkami i sam znalazł kuriera.

Generalnie cena za taka przesyłkę do Polski oscylowała  100-150 funtów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,od wielu lat korzystam z usług firmy Transtoke.Jak na razie wszystko jest bez zastrzeżeń.Faktem jest,że korzystam tylko z usługi Standard, waga do 30 kg,obwód paczki do 300 cm.I nie wiem jak to wygląda w innych ofertach.Transtoke jest pośrednikiem pomiędzy klientem,a firmą kurierską.

 

p.s. ewentualnie zadzwoń do biura w Polsce +48508 384 917 i porozmawiaj z p.Ewą Kuczyńską.To szefowa biura.

 

Bardzo dobra wiadomość. A ile Ci szły te przesyłki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ogół 3-4 dni.Transtoke współpracuje z DPD i GLS w Polsce,a w UK dostarcza DPD lub Parcelforce.Jak w Polsce odbierają we wtorek,przeważnie w piątek mam w UK.Te informacje dotyczą opcji standard.Jak jest w innych nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mogę polecić firmę APJ Transport. Wozili dla mnie już parę razy całkiem duże ładunki do i z UK, w tym i motocykl. Jak na razie mnie nie zawiedli.

Przy dużym transporcie jest możliwy odbiór ze wskazanego adresu i dostarczenie również w konkretne miejsce. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mogę polecić firmę APJ Transport. Wozili dla mnie już parę razy całkiem duże ładunki do i z UK, w tym i motocykl. Jak na razie mnie nie zawiedli.

Przy dużym transporcie jest możliwy odbiór ze wskazanego adresu i dostarczenie również w konkretne miejsce. 

 

Pozdrawiam

 

Dziękuję za kolejną podpowiedź. Spróbuję się z nimi skontaktować.

 

A nie dogadałbyś się z jakimś kierowcą TiR-a wracającym do Polski, jeśli miałby kto odebrać?

 

To chyba byłaby ostateczna ostateczność. Raz - ani nie znam nikogo takiego, ani nie wiem jak ewentualnie szukać. Dwa - zero ubezpieczenia i chyba największe problemy w przypadku jakiejkolwiek draki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 25.01.2020 o 09:13, Matviec napisał:

Witam.
Jestem Ukraińcem i mieszkam w Krakowie od dawna.
Znam dużo osób kto jeździ z Ukrainy do Polskiej i na powrót, który mogli bys  pomoc wam z dostawami towarów.

Paczki mogą być dyzy jak lodówka. 
 

To zapytaj jaki koszt przewiezienia kuchni gazowej z opolskiego do Winnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.