Skocz do zawartości

F-35 Lightning nad Katowicami


AndyCopter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to tylko laik jestem w tych lotniczych sprawach, i takiej ciemnocie jak mnie, to trudno się rozeznać na zawiłych arkanach lotniczych.

Tak czy inaczej, wczoraj, nad Katowicami przelaciał F-35 Lightning w towarzystwie dwu F-16 - i cokolwiek to znaczy :D :D :D

Do zobaczenia tu od 25tej minuty - patrzcie i podziwiajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

sorry, ale ten komentarz tak samo trafny jak komentarz dziennikarza reżimówki o f35 :(

Trochę więcej poLotu poproszę..

Tak, kolega się nieco "przeleciał", ale tak bywa... :D

 

Gwoli wyjaśnienia, a propo owego "dziennikarza", był to nie kto inny jak komentator sportowy Przemysław Babiarz wraz z towarzyszącym mu wojskowym ekspertem ppłk Mirosławem Dzięgielewskim z pułku reprezentacyjnego WP(wojska lądowe) odpowiedzialnego za merytoryczną stronę komentarzy, którzy to stali się specjalistami tudzież ekspertami od defilad w mediach na potrzeby chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za defence24...

Amerykańskie ciężkie myśliwce F-15 wzięły udział w defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego w Katowicach.

Dwa amerykańskie myśliwce F-15 zamykały lotnicze ugrupowanie defilady, jaka odbyła się z okazji Święta Wojska Polskiego w Katowicach. Towarzyszył im pojedynczy polski F-16. Zgodnie z oczekiwaniami były to wielozadaniowe, dwumiejscowe F-15E Strike Eagle. Maszyny wykonywały lot bezpośrednio z Wielkiej Brytanii, z uzupełnieniem paliwa w powietrzu. Wcześniej samoloty tego typu operowały w ramach ćwiczeń m.in. z bazy w Powidzu.

W defiladzie lotniczej wzięły także udział polskie samoloty Su-22, M-346 Master, M28, PZL-130, C-295, C-130, Boeing 737 czy G550 i łącznie ponad 10 myśliwców F-16. Nad Katowicami pojawiły się też śmigłowce Mi-2, Mi-8, Mi-17, Mi-14, Mi-24 i W-3. Paradę otworzyły TS-11 Iskra.

W defiladzie, wbrew pojawiającym się wcześniej (nie potwierdzonym oficjalnie) doniesieniom nie wzięły udziału natomiast amerykańskie myśliwce F-35. 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zaraz padnę 49:14 zespół ratownictwa górskiego...w mojej ocenie powinno być górniczego. Ale ja się nie znam ????

A żeby się komuś nie wydawało czym dysponuje nasz piękny kraj to niech porówna z sąsiadami:

Mają więcej muzykantów w mundurach niż my żołnierzy...ale i tak damy radę co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, Oj tam :D. Od 30 lat słyszę w telewizorze o jakichś awionetkach, a awionetek nie ma już od lat osiemdziesięciu i mało kto to zauważa. Niusowe awionetki tymczasem rozrastają się już do rozmiarów dwusilnikowych, czekam na czterosilnikowe i odrzutowe jeszcze  :D  :lol:  :D - być może się pojawią. Nawet już się kabarety z tego śmieją: https://pfmrc.eu/index.php/topic/23729-jakiej-muzyki-lubicie-s%C5%82ucha%C4%87/page-16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.