Skocz do zawartości

Powiększenie zsięgu


aldik79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdź jaką wersję masz w aparaturze, u mnie w q7 jest to na którejś stronie po wybraniu i dłuższym przytrzymaniu menu.

 

Sprawdź czy masz ustawienia external module jak u mnie i KONIECZNIE internal module na off.

 

Oba pstryczki w r9 mam do dołu.

 

Firmware wgrałeś flex i do nadajnika i do odbiornika, prawda? W tej samej wersji (najnowsze flex nie jest zgodne z poprzednim flex). a66f6148174af22e11f1684b3ce585ae.jpgb9df2facf3166018b0dcec084d030d99.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Wgralem flex dla modulu i odbiornika. Wydaje mi sie, ze ostatnie wersje.

Modul wewnetrzny OFF. Reszta jak u Ciebie.

 

Na stronie z wersja mam: 2.2.4 (66bb9c3a).

 

Przyznam, ze troche nie czaje tych historii z wersjami. Companion mam w 2.2.4 czyli radio automatycznie tez? chyba nie. Nie fleszowalem radia od zakupu.Zmienialem tylko ustawienia samego radia, profilu i modeli, ktore po zmianach wysylalem do radia.

 

...I jeszcze nikt sie nie ustosunkowal ;) do problemu mruczenia mojego nadajnika po wlozeniu modulu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że masz wersję firmware flex z tej samej daty. Ja co prawda wgrywalem już parę miesięcy temu, to były wersje z fix telemetry issue chyba ;-)

 

Bindujesz z menu radia, prawda? Nie guziki em na module? Możesz opisać jak yo robisz,? Może tu jest problem. Może masz za blisko odbiornik?

 

Jak masz tak samo jak u mnie to raczej masz flex, ale zrób proszę zdjęcia i zamieść (wersja i ustawienia modułów).

 

Odgłosy ucichną po poprawnym zbindowaniu - prawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie udalo! Jutro podlacze odbiornik do kontrolera, zeby byc pewnym. Dzisiaj juz nie mam sily, a do roboty trza rano wstac...

 

Z tej rozpaczy odinstalowalem z komputera wszystko co bylo zwiazane z open tx: companion, wszystkie pliki, firmwares etc.Nawet zdjecia i pliki glosowe... Sformatowalem tez karte sd, zeby nic mi sie nie platalo i przypadkowo nie wlazlo gdzie nie trzeba.

 Posciagalem wszysko jeszcze raz od nowa i poinstalowalem. Zbindowalem tym razem odbiornik. Mam telemetrie. Tzn, ze chyba dziala. Pokazuje w pokoju 99 %. Radio mruczy teraz bardzo cicho. Troche to dziwne ale mowicie, ze normalne..?

 

Dzieki wszystkim za rady, sugestie i wsparcie duchowe.

 

ps:

nie wiem jak rozumiec przy bindowaniu wybor opcji 1-8 albo 9-16 kanalow. Czemu nie 1-8 albo np: 1-16? Zbindowalem na 1-8 z telemetria. Dziala, to na razie nie zaczepiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mówisz, że nie wgrywales softu do aparatury, tylko przeinstalowaleś companion na komputerze i wyczysciłeś kartę pamięci i to pomogło? ;-)

 

Buczenie głośnika taranisa przy module r9 jest powszechne i zależne od mocy. Jest o tym pełno w internetach, nawet po polsku.

 

Co do wyboru 1-8 i 9-16 to są 2 drogi.

Albo przeczytać instrukcję, albo bindowac raz tak raz tak i sprawdzić jak się zachowują wszystkie 16 kanałów w inav a jak pwmki na odbiorniku. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie wgrywalem. Soft radia wgrywa sie przy wylaczonym nadajniku a nie w mode bootloader. Prawda ?

 

Zeby nie bylo tak rozowo to opowiem o nastepnej przygodzie z Inavem. W oknie Receiver wszystko niby dziala pieknie ale nic sie nie dzieje. Serwa nie drgaja, motor tez nie. Silnik zakrecil przy recznym tescie w oknie Motor. Hmmm?

 

Odbiornik podlaczony SBUSem i kabelkiem smart port.

Zrobilem kilka screenow z ustawien. Moze cos wylapiecie. Zauwazylem jeszcze, ze odbiornik traci czasami sygnal jak jest ok. 1-1.2 m od nadajnika. Ale o tym cos ludzie pisza...

 

 

post-2244-0-00059600-1567711252_thumb.png

post-2244-0-92083900-1567711273_thumb.png

post-2244-0-64879500-1567711321_thumb.png

 

Moze zrobie test z odbiornikiem Graupnera. Jak zadziala to bedzie oznaczac, ze cos skopalem w konfiguracji FrSky...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie. Nie wgrywalem. Soft radia wgrywa sie przy wylaczonym nadajniku a nie w mode bootloader. Prawda ?

 

Zeby nie bylo tak rozowo to opowiem o nastepnej przygodzie z Inavem. W oknie Receiver wszystko niby dziala pieknie ale nic sie nie dzieje. Serwa nie drgaja, motor tez nie. Silnik zakrecil przy recznym tescie w oknie Motor. Hmmm?

 

Odbiornik podlaczony SBUSem i kabelkiem smart port.

Zrobilem kilka screenow z ustawien. Moze cos wylapiecie. Zauwazylem jeszcze, ze odbiornik traci czasami sygnal jak jest ok. 1-1.2 m od nadajnika. Ale o tym cos ludzie pisza...

 

 

attachicon.gif2019-09-05.png

attachicon.gif2019-09-05 (5).png

attachicon.gif2019-09-05 (6).png

 

Moze zrobie test z odbiornikiem Graupnera. Jak zadziala to bedzie oznaczac, ze cos skopalem w konfiguracji FrSky...

 

Z tego co widać, bo widać za mało, mogłeś ustawić żeby serwa i silniki nie działały. Ba, tak jest domyślnie ustawione.

A akurat miejsca gdzie to się ustawia nie pokazałeś.

 

Wiesz, że są instrukcje w sieci i filmy na yt o tematyce ustawiania inava na różnych typach maszynek latających?

 

Te ustawienie wyłączonych serw i silników to pierwsze zabezpieczenie przed ludźmi nie czytającymi instrukcji ;) żeby sobie przypadkiem od razu krzywdy nie zrobili tylko dopiero później ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze informacyjnie, ze teoria kolegi d2f o moim nierozgarnieciu niestety nie do konca sie potwierdzila.

 

Sprawdzilem jeszcze raz z inna wersja oprogramowania i z Graupnerem. To samo. INAV jest zadowolony. Wszystko OK ale serwa sie nie ruszaja. Okazuje sie, ze nie mam napiecia na wyjsciach serw. FC to Matek 411 Wings. Ma dwa wbudowane BEC. Jeden obslugujacy FC, kamere, buzzer, oswietlenie. Ten dziala. Mam napiecie wszedzie.

Drugi 5V (6V opcja), ktory zasila serwa. Ten z kolei wydaje sie nie dzialac. 

Teraz pytanie. Czy cos spalone ;) czy to kwesta oprogramowania? FC nowiuski nie bity. Polutowany starannie. Na pewno nic nie przegrzane czy zwarte.

Napisze moze do producenta. Moze cos podpowiedza?

 

W innym F 405, ktory dziala, napiecie na pinach serw pojawia sie od razu po podlaczeniu baterii...

 

post-2244-0-29262700-1567849748_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pisze informacyjnie, ze teoria kolegi d2f o moim nierozgarnieciu niestety nie do konca sie potwierdziła.

 

A to bardzo fajnie. Nawet nie wiesz jak ciężko mi wymyślać takie rzeczy za każdym razem inaczej ;-)

 

Sprawdzilem jeszcze raz z inna wersja oprogramowania i z Graupnerem. To samo. INAV jest zadowolony. Wszystko OK ale serwa sie nie ruszaja. Okazuje sie, ze nie mam napiecia na wyjsciach serw. FC to Matek 411 Wings. Ma dwa wbudowane BEC. Jeden obslugujacy FC, kamere, buzzer, oswietlenie. Ten dziala. Mam napiecie wszedzie.

Drugi 5V (6V opcja), ktory zasila serwa. Ten z kolei wydaje sie nie dzialac.

Teraz pytanie. Czy cos spalone ;) czy to kwesta oprogramowania? FC nowiuski nie bity. Polutowany starannie. Na pewno nic nie przegrzane czy zwarte.

Napisze moze do producenta. Moze cos podpowiedza?

 

W innym F 405, ktory dziala, napiecie na pinach serw pojawia sie od razu po podlaczeniu baterii...

 

attachicon.gif2019-09-07 (2).png

W zakładce configuration masz włączone serwa i motory?

Skoro masz f411wings a ja mam f722 wing to nie będę sprawdzał czy włączanie i wyłączanie pwm Output spowoduje zdjęcie zasilania z linii serw przy podpiętym pakiecie, bo może być inaczej. Napewno wyłączenie pwm (tak jak jest domyślnie) daje mi przy moich serwach takie efekt jakby były niepodłączone, ale nie wiem czy jest tam napięcie a rozbierać tego mi się nie chce.

 

Skoro masz włączone pwm Output i wyłączone dont spin motors (ale nie wiem czy masz, bo nie zauważyłem żebyś o tym napisał ani nie ma screena) a serwa nie działają to podepnij tylko jedno serwo, bo może bec jest przeciazony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z jednym serwem, dwoma czy bez to samo...

post-2244-0-69578100-1567851966_thumb.png

 

Edycja

 

Mozecie wierzyc albo nie (kolega d2f raczej nie uwierzy ;):) ) ale przed chwila bylem swiadkiem elektronicznego cudu, ktorego (jak to z cudami) nie umiem wytlumaczyc. Moze jakis elektronik by sie wypowiedzial..?

 

Zrobilem pewien eksperyment. Nie zmieniajac nic w konfiguracji, nie podlaczajac do komputera, podlaczylem serwa, silnik i baterie do FC. Sprawdzam w nadajniku. Motor sie uzbraja, kreci. Serwa jak zwykle nie dzialaja. Kabelkiem Y podpialem do jednego z serw zewnetrzny BEC 5V napedzany osobna bateria. I nagle, co mnie nie zdziwilo serwa zaczely pracowac.

 

Jakie bylo moje zaskoczenie :o  gdy po odcieciu dodatkowego beca serwa dalej pracowaly, jakby jego prad obudzil bec w kontrolerze :unsure:.

Podlaczylem kontroler jeszcze kilka razy juz bez dodatkowego "boosta" i na razie wszystko dziala. Dziwna historia, zupelnie niezwykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis po poludniu udalo mi sie zrobic pierwszy lot z nowym systemem. Nie bylo niespodzianek. Wszystko dziala. Latalem bez gogli i przy nodze, bo wialo strasznie i moj nowy model lecial na nos (wymaga korekcji ustawien FC).

 

Zauwazylem tylko pewna przypadlosc czy prawidlowosc, Jak odlaczam zasilanie odbiornika i za szybko wylacze radio, to zeby odbiornik zadzialal ponownie, trzeba odczekac kilka minut. Po natychmiastowym, ponownym wlaczeniu nadajnika, w odbiorniku miga czerwona dioda, co oznacza -Signal Lost-.

 Jezeli po odcieciu zasilania odbiornika poczekam z wylaczeniem radia az  powie, ze telemetria zgubiona, to wtedy jest ok. Mozna bez problemu ponownie odpalic model do lotu...

 

Nastepnym razem sprobujemy poleciec dalej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wylacze radio i zaraz wlacze to od razu mam polaczenie.

 

...ale moich dziwnych przygod ciag dalszy:

Pojechalem dzisiaj na lotnisko zrobic testy. Odpalam model a tu odbiornik miga na czerwono, czyli ze nie widzi nadajnika. Po kilku probach dalem spokoj. Wydlubalem odbiornik. Zbindowalem ponownie i teraz znowu chodzi. Hmmm. Jak sprawdzic gdzie jest problem. Po stronie odbiornika czy modulu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.