Skocz do zawartości

Powiększenie zsięgu


aldik79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Jak tam powtarzalność i pewność działania R9 i [M-SLIM itp.]? Zakupiłem niedawno ten  sprzęt i mam także problemy z połączeniem w czasie uruchamiania modelu. Jak kierunkowskaz u blondynki.Jest,,,nie ma .Po udanym zbindowaniu ,podczas kolejnych uruchomieniach zestawu Taranis R9M -odbiorniki R9 ,i w drugim modelu R9 Slim , Raz jest,drugi raz nie ma .Dwa razy jest ,trzeci nie ma i inne wiele przypadkowości w tymże,że aż strach latać. Więc przełączyłem mode na PPM,bindowane na przyciskach modułu nadawczego[25 mW] i tu działa pewnie,choć to ograniczone funkcje.Np.Brak fail safe ,a też moc nadawania słaba  .  Pisałem w tej sprawie do 77hobby,ale kręcili i zbywali podpierając się brakiem danych,sprawami firmware  i zapytując o debilne kwestie typu,,czy podpiąłeś zasilanie ,czy nadajnik masz ponad metr od odbiornika itp"Więc przestałem z nimi dyskutować ,bo z maszynami nie warto.

Odnośnie tego bindowania Accst   ,to jeśli nie za każdym razem łączy, mam obawę że w razie chwilowego zaniku linku może nie być powrotu  i bum ,zatem technologia wspaniała może być niebezpieczna.

Ot tak .Z rozmyślań po lataniach i do zastanowienia się czy warto?.

Pozdrawiam .Roman.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Cześć Jak tam powtarzalność i pewność działania R9 i [M-SLIM itp.]?

 

U mnie zarówno r9m, r9mm, r9slim+ bez zarzutu. Oczywiście z najnowszym firmware flex.

 

 

Zakupiłem niedawno ten sprzęt i mam także problemy z połączeniem w czasie uruchamiania modelu. Jak kierunkowskaz u blondynki.Jest,,,nie ma .Po udanym zbindowaniu ,podczas kolejnych uruchomieniach zestawu Taranis R9M -odbiorniki R9 ,i w drugim modelu R9 Slim , Raz jest,drugi raz nie ma .Dwa razy jest ,trzeci nie ma i inne wiele przypadkowości w tymże,że aż strach latać.

 

 

Wygląda na problem z zasilaniem albo niezgodność firmware :D

 

 

przełączyłem mode na PPM,bindowane na przyciskach modułu nadawczego[25 mW] i tu działa pewnie,choć to ograniczone funkcje.Np.Brak fail safe ,a też moc nadawania słaba .

 

Słaba moc nadawania?

W moim modelu na firmowych antenach 10mW starcza na 2,5km z zapasem. Failsafe nie możesz ustawić w odbiorniku? Albo w FC? Dobrze, że nie opisałeś modelu, to jest gdzie zgadywac :)

 

 

Pisałem w tej sprawie do 77hobby,ale kręcili i zbywali podpierając się brakiem danych,sprawami firmware i zapytując o debilne kwestie typu,,czy podpiąłeś zasilanie ,czy nadajnik masz ponad metr od odbiornika itp"

 

Debilne kwestie?

Wiesz, że to fachowcy? Wiesz, że znają się na tym lepiej od Ciebie?

Wiesz, że mieli rację zadając te pytania?

Wiesz, że się teraz fajnie popisaleś przed forum? :D

 

 

Więc przestałem z nimi dyskutować ,bo z maszynami nie warto.

 

A... Ty jesteś z typu dyskutujacych.. Nawet jak masz problem i potrzebujesz pomocy to dyskutujesz? :D

 

 

Odnośnie tego bindowania Accst

 

Opisz i pokaż instalację w modelu.

Podaj jakie konkretnie firmware i w której części linku masz.

 

 

to jeśli nie za każdym razem łączy, mam obawę że w razie chwilowego zaniku linku może nie być powrotu i bum ,zatem technologia wspaniała może być niebezpieczna.

 

Z Twojego opisu wynika raczej, że to Twój błąd, pewnie za sprawą braku wiedzy lub doświadczenia z tą technologią. I tu leży w tym przypadku główne niebezpieczeństwo.

 

 

Ot tak .Z rozmyślań po lataniach i do zastanowienia się czy warto?.

Pozdrawiam .Roman.B.

Nie warto.

Albo porządnie opiszesz problem, albo daj sobie spokój z lataniem ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kolega d2f to tak czasami dziwnie pisze :wacko: . Przedawkowuje jakies tabletki czy to te holenderskie papierosy.. ;) ?

 

Mnie tak jak Romana, najnowsza chinska technologia tez przerasta. Mam od samego poczatku do teraz identyczne jak romsonic objawy. Posiadam tylko jeden odbiornik MM i z w/w powodow nie kupilem nastepnych.

 

 Nie twierdze, ze system jest zly. Wine biore na siebie. Tylko, ze wgrywalem juz ze trzy razy firmware (to samo najnowsze do modulu i odbiornika) i niewiele sie zmienilo. Czasami odbiornik nie lapie i juz. Przed ostatnim lotem, po podlaczeniu zasilania odbiornik zaswiecil na czerwono. Rozlaczylem na chwile i po ponownym podlaczeniu bylo OK. Zdarzalo mi sie bindowac tez  juz na polu prze samym startem.

 

 Mimo tego dyskomfortu nie boje sie tego uzywac. Jak juz zbindowany to sie nie rozlacza. Latam moze nie jakos strasznie ale jednak daleko. Czasami sie zdarza, ze na krotko spada sygnal ale najczesciej nawet radio nie alarmuje o jego zerwaniu ani failsafe sie nie zalacza. Hmmm?

 

Moze kiedys kupie inny odbiornik tego linku. Jak sie sytuacja powtorzy, to bedzie jasne, ze cos mam skopane w sofcie czy konfiguracjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Paweł dobrze błąd wytyka.

 

R9 potrafi być upierdliwy w ogarnięciu, kiedy robi się to po raz pierwszy, ale po ogarnięciu działa niezawodnie.

Pomagałem wielu osobom z problemami z tym systemem i zawsze było jakieś wyjaśnienie, zawsze gdzieś błąd leżał.

Ale to wymaga tego co robi 77hobby, czyli wymęczenia po kolei wszystkich etapów instalacji tego, sprawdzenia zasilania itp, itd.

Jeden jedyny raz kiedy była to wina odbiornika i nic nie pomagało, to w 77hobby wymienili bez gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrzuce taka ciekawostke przy okazji.

 

Kupilem pewnego dnia aparacik (nie polecam, tragiczna czulosc), zeby przetestowac nadajnik video. Przylozylem do Taranisa z modulem R9M (flex firmare, nadawanie 868 MHz) i taki oto wynik mi sie pojawil..?

 

Przy okazji zakupu anteny zapytalem o to wlasciciela Qlrs. W/g jego teorii modul nie  tlumi harmonicznych i sieje nimi dookola...

 

Nie znam sie ale dziwne to jakies dla mnie. Dlaczego aparacik nie wylapal podstawowej czy glownej czestotliwosci nadawania? Testujac nim nadajnik video wygladalo na to, ze dziala dobrze...

 

Ma ktos jakies teorie, przemyslenia czy zdanie na temat?

 

post-2244-0-08226600-1574457359_thumb.jpg

 

EDYCJA:

 

Przylozylem aparacik do Graupnera MX 20 i pokazal wynik w granicach 2100 MHz. Hmmm, moze on sobie nie radzi z sygnalem emitowanym przez tego typu nadajniki i nie mozna mu do konca wierzyc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Paweł ...Dowaliłeś mi jak Endriu asfaltowi. Więc przekonałeś mnie i niniejszym rezygnuję z hobby modelarskiego,gdyż jestem mniej niż zero .Dziękuję za uświadomienie mej nicości .

A nie uświadomiłem Tobie, że opisanie - PORZĄDNE - PROBLEMU - jest konieczne?

Ktoś, kto będzie miał podobny problem trafi tu przez Google albo inną wyszukiwarkę i pomysli:

1. Ojej taki sam problem jak u mnie.

2. Ciekawe jak to rozwiązali.

3. Ojej ponowne, facet zadał problem ale sam uniemożliwia jego rozwiązanie, bo nie chce mu się WCALE, nic a nic, opisać modelu i tego co robił.

 

Bierz się w garść, opisuj porządnie problem.

Cała konfiguracja elektryczna modelu.

Podaj jakie firmware wgrywaleś i gdzie.

Jak to ustawiłeś i jak skonfigurowane.

Jak podłączyłes i jakimi kablami. Zdjęcia anten i instalacji. Filmy z działania.

 

Pokaż klasę i weź się porządnie za sprawę, zamiast tylko narzekać i pokazywać jak bardzo Ci się nie chce.

 

Przecież po Twoim opisie, a potem kolejnej odpowiedzi nasuwa się na myśl, że po pierwsze nie masz wcale tego sprzętu, albo /i po drugie - to trolling.

 

Pokazałeś już gdzie masz rady 77, pokaż teraz, że potrafisz problem opisać i rozwiązać. To, że rozwiazesz z czyjąś pomocą to jeszcze lepiej, bo wyniki będą tu dla następnych potrzebujących.

 

Wiesz już, że Twoja sytuacja jest wyjątkowa, bo specjaliści (tak jak Patryk) jak i inni modelarze, konstruktorzy, piloci - piszą o stabilności systemu.

Problemy są tylko w jednostkowych przypadkach i albo jest to wina osoby instalującej sprzęt, albo wada jednostkowa (jeden, jedyny, znany mi przypadek wadliwego odbiornika r9).

Tak więc system jest sprawdzony, pewny i stabilny. Pokonaj problemy i będziesz bardzo zadowolony!!

 

Do roboty mi tu, zamiast kręcić i się obrażać. Wszyscy chcemy pomóc :)

 

Ja sam osobiście jestem taki wredny, bo nie mogę doczekać się rozwiązania problemu, a jeszcze bardziej opisu!!! ;-)

 

Jak już problem zostanie rozwiązany, poprosimy moderatora, żeby mnie wymoderował i usunął nietechniczne aspekty zachęcania do pracy i zostanie sam opis problemu i jego rozwiązania. I wszyscy będą zadowoleni, tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Paweł . Dzięki za doping i konstruktywne argumenty. Sytuacja moja nie jest wyjątkowa. identyczne zachowanie sprzętu występuje u Wojtek-a i to jego pytałem o ,,sukces"w sprawie. Napiszę tę ,,książkę" ze szczegółami walki z R-9 Fr-sky jak się zbiorę i odleniwię . Pozdrawiam tymczasem.

Roman.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Kontynuując temat ,,powiększenia..zasięgu "  Powiem po co. Otóż nie potrzeba mi 10 kilometrów pewności. Latam w okresie letnim w okolicach gdzie są łąki i ściany lasu ,a też lubię wodnoloty nad różnymi akwenami.[solina,Mazury,Soczewka,Bzura,Wisła , Bug,Łasica,Glinianki -Plecewice  i może inne,których nie pamiętam]. Więc latając na 35MHz było okej,ale gdy ta technologia wyszła z obiegu[sprzęt się starzał ,a nowego nie produkowali ] zadobyłem 2,4 GHz  serii Hitec oraz Multiplex .I te sprzęta zachowują się świetnie na ternach otwartych,zaś we wspomnianych krzaczastych oraz leśnych i wodnych  głupieją  .Toteż zakupilem Frsky Taranis i dodatkowo moduł R9M oraz trzy odbiorniki R9,R9 slim i R9 MM, Dla wyżej wymienionych celów ,a pozostałe latadła mają się dobrze na Multiplexie oraz standardowych Frsky 2,4GHz X8R  . Zatem reasumując problem...W systemie nadawania R9M w trybie PPM ,bindowanym z przycisków modułu mam powtarzalność kolejnych połączeń,zaś  przy uruchamianiu  nadajnik-odbiornik, gdy włączę tryb w nadajniku R9 EU Jest przypadkowość połączeń .Raz jest,a dwa nie ma .Powiem że wgrałem Firmware o numerach:[moduł nadawczy 20190117. Odbiorniki R9 .:20181228.]O kabelkach w modelach,zasilaniach i innych nie będę pisał ,bo to działa i od lat i lata bez zarzutu na trybie PPM,więc nie sądzę by wadziło,[.Zapomnijmy o tem.Szkoda bitów.] . Mój problem dotyczy tylko kłopotów z pewnością i powtarzalnością łączenia nadajnik-odbiornik [po zbindowaniu z sukcesem] w trybie EU-LBT. Pozdrawiam niniejszym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie używasz firmware w trybie flex tylko Eu?

Eu jest wadliwe i porzucone.

 

Oczywiście, żeby użyć flex (w Europie jedynie w 868 a nie 900) musisz mieć odpowiednią wersję opentx w taranisie. Przede wszystkim z opcją flex, a poza tym - najlepiej - najnowszą stabilną.

 

A dla r9slim+ jest firmware flex 190201.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do modulu nadawczego i do odbiorników wgrać najnowszy flex.

 

Do taranisa potrzebujesz opentx z obsługą flex. Masz taki wgrany? 2.2.3 może mieć albo może nie mieć obsługi flex. Jak nie zaznaczysz przy wgrywaniu opcji flex dla r9 w companion to nie będziesz miał prawidłowej obsługi r9m flex. Oprócz opcji flex są jeszcze do obsługi luA i inne, które warto przemyśleć przy wgrywaniu opentx.

 

Oczywiście wcześniej należy zapoznać się z informacjami jak wgrać nowszą wersję opentx i co trzeba robić jeśli się chce żeby działały stare modele itp.

 

2.2.3 przy dostępności 2.3.2 raczej nie widziałbym sensu wgrywać. Na dniach pewnie będzie 2.3.3, bo już jest RC1, nie wspominając o N.

 

Tak czy inaczej, warto zgrać kopie zapasowe taranisa, modeli, karty pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł za pomoc.Wersję 2.2.3 mam aktualnie ,po zakupie Taranisa ,więc nie potrzebuję wgrywać. Wiem dzięki tobie jak i gdzie się poruszać A ponieważ trochę tu dla mnie,[komputerowego minimalisty],  galimatiasa ,więc skorzystam z pomocy kolegi biegłego w informatyce ,a do tego posiadacza Taranisa . Myślę że do wiosny opanujemy temat i wtedy poinformuję o ,,sukcesie".

Pozdrawiam niniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.Wersję 2.2.3 mam aktualnie ,po zakupie Taranisa ,więc nie potrzebuję wgrywać.

Oj nie. Myślałem, że wytłumaczyłem - masz mieć obsługę flexa. Masz? Z tego co cały czas piszesz to nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem cię . W nadajniku taranis sądzę że nie mam obsługi flex i dlatego po wgraniu niedawnym  firmware do odbiorników i modułu R9M nie jest halo,więc popracujemy ze wspomnianym kolegą nad flexem w nadajniku w open tx i mam nadzieję że zagra z powtarzalnością .A pisząc ,,nie potrzeba wgrywać" Miałem na myśli to co już jest fabrycznie zaaplikowane ,czyli 2.2.3..Zaś obsługę flexa trza...wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman w momencie ustawiania profilu radia musisz zaznaczyć ,,ptaszka,, w okienku.
Jeśli tego nie uczynisz, podczas wgrywania softu nie będzie to brane pod uwagę.
To samo tyczy się np. obsługi skryptu Lua, i innych funkcji, jeśli nie zaznaczysz, zostanie to pominięte.
Ponadto nie masz pewności  że wgrali soft do radia z zaznaczoną funkcjonalnością.
Ja akurat mam wersję 2.2.4 z lipca 2019
Oczywiście to co wspomniał Paweł, warto zrobić kopię zapasową.

 

post-14986-0-38712100-1575678097_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy czy koledze romsonic to wkoncu zadziala. Moze przy okazji ja sie czegos dowiem (nie mam niestety Patryka pod reka :rolleyes: ).

 

Ja mam oczywiscie zaznaczona w kompilacjach obsluge flex i wgrane to co przy tym wyskoczylo zeby wgrac. Wgrane tez najnowsze firmware jak juz wczesniej pisalem i dalej loteria. Czasami odbiornik lapie od razu a czasami trzeba walczyc.

 Jedyne co sie zmienilo, to ze przestalem za kazdym razem bindowac od nowa. Teraz rozlaczam i zalaczam zasilanie az do momentu, w ktorym odbiornik zlapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...tak naprawde to nie czekalem za dlugo. Mozna powiedziec, ze wcale.

Jak nie lapal to rozlaczalem i albo bindowalem od nowa albo (jak pisalem) podlaczalem zasilanie az zatrybil.

 

... Nie myslalem o tym. Nastepnym razem jak nie zakleszczy to dam mu czas. Zobaczymy..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zobaczmy.

 

Ostatnio miałem 2x sytuację, że czekałem na link raz ok 5-10s a potem za 2 dni 24s. W obu tych przypadkach miałem przy sobie bardzo blisko moj samochód, który lubi mi psuć wizję na 5.8 jak jestem blisko i minęło mniej niż 30min od zgaszenia silnika. Ale jak siedzę w bagażniku to jest ok.

Uroki elektroniki samochodowej '09 i zasilacza do kamery fullhd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.