Skocz do zawartości

Witam wszystkich.


Pilot2004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwsze kroki stawiałem na symulatorze, a gdy już opanowałem podstawy kupiłem pierwszy model rc, czyli Hobbyzone Duet. Latam nim już trzy miesiące, i idzie mi całkiem dobrze, prawidłowe wznoszenie, prawidłowe lądowanie (bez połamania samolotu) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku skończyłem szkołę podstawową i wybieram się do liceum. Modelarstwem rc zainteresował mnie wujek, gdy miałem 10 lat dał mi w prezencie model monster trucka, od czasu do czasu jeżdżę nim, ale teraz rzadziej ponieważ zainteresowałem się modelami samolotów. Właściwie modelami samolotów zainteresowałem się przez przypadek. Przeglądałem internet w poszukiwaniu zapasowego akumulatora do mojego monster trucka. Z ciekawości wszedłem w zakładkę "Samoloty". Pomyślałem czemu by nie spróbować polatać samolotem, ale nie miałem pojęcia co, gdzie, i jak to się robi, więc pooglądałem trochę filmików instruktażowych  na YouTube. Wynikało z nich że przed zakupem samolotu trzeba poćwiczyć na symulatorze. Kupiłem więc symulator. Gdy już opanowałem podstawy, na tyle dobrze że byłem pewien że nie rozbiję samolotu przy pierwszym starcie zdecydowałem się na kupno samolotu. Oczywiście jako początkujący zdecydowałem się na model RTF (gotowy do lotu). Mój wybór padł na Hobbyzone Duet. Jest to model prosty w pilotażu, posiadający dwa silniki i ster wysokości. Opanowałem już start, lądowanie itp. Na początku nie byłem do końca pewien czy lotnictwo rc jest dla mnie, ale w miarę jak coraz lepiej mi szło utwierdziłem się w przekonaniu że lubię latać i to hobby jest dla mnie. Obecnie rozglądam się za nowym samolotem, już takim trochę bardziej profesjonalnym, takim który miał by lotki. Ale mam mały problem. otóż wiem co to są samoloty RTF (gotowe do lotu) i ARF (prawie gotowe do lotu), ale w sklepach modelarskich są jeszcze samoloty KIT, PNP i BNF. Co znaczą te skróty, co znajdę w pudełku jeśli kupię samolot KIT, PNP albo BNF? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.