Skocz do zawartości

model z napędem gumowym


mayster8405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maciej, jak pisałeś posta, to ja dodałem powyżej nowe linki. Zajrzyj na chomika do Kolegi: k.gaszek, to Ci włosy dęba staną  ;)  na głowie, co on tam nazbierał z literatury modelarskiej!

 

PS Modelik gumówki fajny, jak zawsze w Twoim wykonaniu. :) Maciej, robiłeś kiedyś gumówkę ze śmigłem "pchającym"? W bazie Meccano... (do której link zapodałeś) znalazłem przed chwilą plany z opisem wykonania modelu gumówki świetnego modelarza Raya Malmstroma: Marquita w nimerze MM 10/64 (zreszta plany wiszą również na Outerzone: TUTAJ).

 

4017.jpg

 

Ciekawe jak toto wygląda w locie (bynajmniej nie podpuszczam :P  ;)  )?

 

Archiwum sporej paczki planów modeli Raya Malmstroma do pobrania za jednym zamachem jest na moim Dropboxie: TUTAJ (jest tam też Marquita)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Modelik gumówki fajny, jak zawsze w Twoim wykonaniu. :) Maciej, robiłeś kiedyś gumówkę ze śmigłem "pchającym"?

 

 

Wykonałem taki modelik ale.....dużo zabawy z ustawieniem zniechęciło mnie do tej klasy modeli.jest dużo innych....może powrócę i coś skleję

Bothorne Bostonian - an interesting tailess bostonian.pdf

A zbiór kolegi ......rzeczywiście imponujący

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna gumówka- latające skrzydełko. Tak sobie looknąłem na plany i myślę, że się nadają (prawie wprost) do przeróbki na gumowy napęd "ciągnąco-pchający" z dwoma śmigłami przeciwbieżnymi (odpadnie moment obrotowy od jednego śmigła) - coś jak w Cessna Skymaster. Tylko drugie śmigiełko trzeba by chyba dorabiać, bo w sklepie takiego gotowego pewnie nie dostanie?  B)

 

PS

cessna_skymaster.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.