Skocz do zawartości

Rodzaje samolotów rc.


Pilot2004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niedawno zacząłem rozglądać się za nowym modelem samolotu, ponieważ pierwsze kroki w lotnictwie rc mam już za sobą. Oczywiście wiem co to są samoloty RTF (gotowe do lotu) i ARF (prawie gotowe do lotu), ale w ofercie sklepów modelarskich są jeszcze samoloty KIT, PNP i BNF. Co oznaczają te trzy skróty, i co znajdę w pudełku jeśli kupię samolot KIT, PNP lub BNF? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli chodzi o ofertę typu KIT to oznacza, że wszystkie elementy są tylko wycięte i musisz praktycznie sam zbudować od podstaw model. Znajdziesz tam żeberka, podłużnice, wręgi i wszystkie pozostałe akcesoria potrzebne do budowy modelu.

 

Co do pozostałych skrótów to nie spotkałem, więc nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np tu jest fajna tabelka https://www.motionrc.com/blogs/motion-rc-blog/arf-bnf-pnp-rtf-what-does-it-all-mean

A tutaj opis po polsku http://www.helikopter-rc.pl/rtf-pnp-arf-jak-rozszyfrowac-skroty-dotyczace-modeli-rc/

 

Poza tym wydaję mi się, że w opisie modelu często jest napisane co jeszcze potrzeba do ulotnienia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że ja latam Hobbyzone Duet, odbiornika raczej się z niego nie wyjmie, ale nawet gdyby to aparatura jest jakaś oszałamiająca, gdybym kupował samolot PNP to i tak musiał bym dokupić aparaturę, ładowarkę i akumulator. W moim pytaniu chodziło mi bardziej o to, czy jest sens brać się za składanie elektroniki samemu, czy może kupić od razu samolot RTF gdzie wszystko jest i niczym nie muszę się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.