Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rodzaje samolotów rc.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pilot2004

Pilot2004
  • Modelarz
  • 16 postów
  • SkądWielgomłyny
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 sierpień 2019 - 16:31

Witam! Niedawno zacząłem rozglądać się za nowym modelem samolotu, ponieważ pierwsze kroki w lotnictwie rc mam już za sobą. Oczywiście wiem co to są samoloty RTF (gotowe do lotu) i ARF (prawie gotowe do lotu), ale w ofercie sklepów modelarskich są jeszcze samoloty KIT, PNP i BNF. Co oznaczają te trzy skróty, i co znajdę w pudełku jeśli kupię samolot KIT, PNP lub BNF? Z góry dziękuję za pomoc.

• 0

#2 Konrad_P

Konrad_P
  • Moderatorzy Forum
  • 3227 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Konrad

Napisano 23 sierpień 2019 - 16:36

Jeśli chodzi o ofertę typu KIT to oznacza, że wszystkie elementy są tylko wycięte i musisz praktycznie sam zbudować od podstaw model. Znajdziesz tam żeberka, podłużnice, wręgi i wszystkie pozostałe akcesoria potrzebne do budowy modelu.

Co do pozostałych skrótów to nie spotkałem, więc nie pomogę.

• 0

#3 czarobest

czarobest
  • Modelarz
  • 548 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Czarek

Napisano 23 sierpień 2019 - 16:39

Np tu jest fajna tabelka https://www.motionrc...oes-it-all-mean

A tutaj opis po polsku http://www.helikopte...zace-modeli-rc/

Poza tym wydaję mi się, że w opisie modelu często jest napisane co jeszcze potrzeba do ulotnienia.

• 2

#4 Pilot2004

Pilot2004
  • Modelarz
  • 16 postów
  • SkądWielgomłyny

Napisano 23 sierpień 2019 - 17:41

Aha, już rozumiem, dziękuje za pomoc.

• 0

#5 Pilot2004

Pilot2004
  • Modelarz
  • 16 postów
  • SkądWielgomłyny

Napisano 24 sierpień 2019 - 18:53

Mam jeszcze pytanie. Co jest lepsze na drugi samolot rc, samolot RTF, czy samolot PNP czyli bez odbiornika, nadajnika, akumulatora i ładowarki?

• 0

#6 Marcin K.

Marcin K.

<<MURDOCK>>

• Modelarz
  • 3256 postów
  • SkądRogoźno WLKP
  • Imię:Marcin

Napisano 24 sierpień 2019 - 20:31

Dobieraj wg sprzętu który masz. Odbiornik przelozysz do kolejnego modelu, dokupisz mu kilka serw i lecisz
  • 0

#7 Pilot2004

Pilot2004
  • Modelarz
  • 16 postów
  • SkądWielgomłyny

Napisano 25 sierpień 2019 - 11:40

Tak, tylko że ja latam Hobbyzone Duet, odbiornika raczej się z niego nie wyjmie, ale nawet gdyby to aparatura jest jakaś oszałamiająca, gdybym kupował samolot PNP to i tak musiał bym dokupić aparaturę, ładowarkę i akumulator. W moim pytaniu chodziło mi bardziej o to, czy jest sens brać się za składanie elektroniki samemu, czy może kupić od razu samolot RTF gdzie wszystko jest i niczym nie muszę się przejmować.

• 0

#8 Bartosz Mesjasz

Bartosz Mesjasz
  • Modelarz
  • 55 postów
  • SkądChorzów
  • Imię:Bartosz

Napisano 25 sierpień 2019 - 11:55

Sprawdzony zestaw RTF to dobry pomysł na start o ile jeszcze nie wiesz czy Cię to hobby wciągnie. Jeżeli myślisz już o lataniu na poważnie to lepiej zainwestować w porządną aparaturę czyli nadajnik z odbiornikiem oraz porządną ładowarkę.  

• 0

#9 Pilot2004

Pilot2004
  • Modelarz
  • 16 postów
  • SkądWielgomłyny

Napisano 25 sierpień 2019 - 12:30

Lubię latać i myślę że modelarstwo jest dla mnie, ale też nie wiem czy dam radę podłączyć elektronikę.

• 0

#10 Bartosz Mesjasz

Bartosz Mesjasz
  • Modelarz
  • 55 postów
  • SkądChorzów
  • Imię:Bartosz

Napisano 25 sierpień 2019 - 12:35

Internet jest pełen wiedzy na ten temat np: https://www.youtube....h?v=j61Q3e8AFR4 No i oczywiście zawsze możesz zadać pytanie tutaj na forum.

• 0

#11 Pilot2004

Pilot2004
  • Modelarz
  • 16 postów
  • SkądWielgomłyny

Napisano 25 sierpień 2019 - 13:06

No tak, a poza tym to podłączanie elektroniki nie jest chyba takie trudne jak się wydaje. Teraz tylko pozostaje mi poprzeglądać oferty sklepów modelarski i wybrać coś odpowiedniego dla mnie. Dziękuje za pomoc. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych