Skocz do zawartości

Puchar Śląska 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bardzo fajny pomysł z tym długimi lataniem w sobotę (jeśli będzie na czym, hehe). Robi się europejsko ;) jak byłem z Pawlem na zawodach we Francji w lipcu to tez lataliśmy od 10 (przez i Słoweńców nas bo wszyscy byli gotowi o 9) do po 19. Z jedna 15 minutowa przerwą. W ten weekend tez były zawody w Hiszpanii gdzie latali non stop (co znaczy bez przerwy :) ) od 10 do 19. Pamietam zawody na Rugii gdy ostatni piloci jeszcze jakotako widzieli samoloty. Ale latać się dało.

I to je to! Latać na maksa! A w 6ciu to się nalatamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, o co chodzi przeczytałem biuletyn, który poniżej we fragmencie cytuję.

Podanej godziny zakończenia w sobotę nie ma. Nie znam się na zawodach F3F, ale że sobota nie jest ostatnim dniem zawodów a wiatr nie wieje na zawołanie to chyba godziny podawać nie trzeba?

 

 

..."

Sobota 28.09.2019
godzina 9:00-9:30 wydawanie numerów startowych. Miejsce spotkania zostanie ogłoszone i
przesłane na adresy mailowe zarejestrowanych uczestników w dniu 26.09.2019 do godziny
19.00
9:30-10:00 Odprawa
10:00 – dotarcie na zbocze i rozpoczęcie lotów konkursowych.
Loty będą się odbywały do czasu gdy będzie to możliwe. Decyzję o zakończeniu lotów
podejmuje Kierownik zawodów.

Niedziela 29.09.2019
godzina 9:00-9:20 Odprawa. 9:30 rozpoczęcie lotów konkursowych. Miejsce spotkania
zostanie przekazane uczestnikom przed rozpoczęciem ostatniej kolejki w sobotę 28.09.2019.
godzina 10:00 rozpoczęcie lotów konkursowych. Ostatnia kolejka rozpocznie się nie później
niż o godzinie 15:30.

Wręczenie nagród i zakończenie zawodów 30 minut po zakończeniu lotów konkursowych."...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie rozumiesz Kamil??

 

Właśnie, Kamil czego Ty TU nie rozumiesz?

 

 

Marcin.O

Napisano 25 sierpień 2019 - 21:51

Zapraszam kolegów na Puchar Śląska 2019 F3F.

 

 

 

Potem tylko doprecyzowane, że:

 

cZyNo

Napisano wczoraj, 22:48

w 6ciu to się nalatamy  ;)
 
Oczywiście po europejsku.
To czego tu nie rozumiesz?
 
Samolocik, nie uważasz, że przy takim NIESPOTYKANYM zapisie powinny być dopisane kryteria przy jakich kończą się loty? I nie pisze o regulaminowych bo to jasne, ale jakie inne czynniki mogą wpłynąć na koniec lotów/zawodów.
 
 
 

Ciężko pracujecie nad "rozpropagowaniem" dyscypliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja dość skomplikowana, bo rozumiem zapis Marcina. Chcąc rozegrać zawody organizator stara się zapewnić sobie jak największe ramy czasowe. Ja organizujac MP zaznaczyłem, że ostatnia kolejka zacznie sie nie pozniej niz o 15,30. W teorii zawody moga sie skonczyc o 15,30 (faktycznie wczesnie), ale moga sie tez skonczyc o 17 zakladajac, ze ostatnia kolejka zacznie sie ok 15,25. Notabene, też jest źle, choc jeszcze zawody sie nie zaczeły ! (Im później, tym wiatr zazwyczaj słabszy, wiec Ci latajacy pod koniec mają gorzej)

Okreslenie ram czasowych ma swoje + i -. W zapisie Marcina można "manewrowac" czasem. Choć absolutnie nie posądzam kolegi o złą wolę, tym bardziej sędziego to w teorii tak jak napisał Kamil istnieje (większa) możliwość "kombinowania".

Myślę jednak, że nie ma co kruszyć o to kopii. Jestem przekonany, że zawody z takim, czy innym zapisem będą rozegrane uczciwie. Mam oczywiście nadzieję, że w ogóle będą, bo wiatr na południu Polski ostatnio płata figle.

Cieszy nowa miejscówka.

 

Publiczne komentowanie zawodów jakiegokolwiek organizatora nie ma sensu, bo:

- organizator ma wystarczajaco stresu

- organizator zazwyczaj dokłada do interesu

- organizator (chyba kazdy) chce, żeby zawodnicy

byli zadowoleni.

Myślę, że Marcin odblokuje Kamila, a Kamil dogada sie poprzez priva.

 

Wojen nam już wystarczy .-)

 

Pozdrawiam wszystkich lataczy fytrzyef.-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, mała hałda od dużej jest rzut beretem .Stojąc na jednej patrzysz na drugą i odwrotnie.

Zależnie od warunków będzie duża lub mała więc jak masz ochotę to przyjedź w ciemno .

 

Dajcie już spokój z tymi przepychankami i nie doszukujcie się teorii spiskowych.

Organizator zadecydował i jasno przedstawił uczciwe i regulaminowe warunki .

Spróbujmy by te pierwsze zawody  na Śląsku w końcu się udały i stanowiły jakiś przełom w tej skostniałej kategorii.

Niech zdrowa rywalizacja sportowa będzie priorytetem a nie jakieś zadry i niesportowe zagrania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil nie mądrkuj... :) . Jak zawieje to okaże i wtedy się dostosujemy. Na razie to możemy tylko marzyć o tym by wiało na dużą hałdę na kopalnię, bo to mega miejscówka. A o 100 m się nie bój, miejsca jest wszędzie dość .Na małej trochę gorzej bo lądowanie takie sobie ale kierownik zawodów był i zatwierdził .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin napisz może który kierunek jest dobry, bo na razie to tylko czytam co jest kiepskiego  . Weź też pod uwagę  że do zawodów trzeba rozłożyć 100m bazę .

Kamil bardzo proszę o zakończenie wnerwiania organizator :angry:  :angry:  :angry:  :angry:.

Jeszcze jedna tego typu zaczepka i odpoczniesz na dłuższa chwilę od pisania.

 

Przyjedź to sobie zobaczysz na miejscu. Inni piloci nie będący na forum będą w identycznym położeniu, czyli nic o zboczu nie będą wiedzieć co nie jest niczym ani dziwnym ani strasznym. W J-tka co rusz są nowe lotniska nie latane i nikt się nie dopytuje skąd wieje jakie są przeszkody etc. Dobry pilot, a ponoć za takiego uchodzisz, radzi sobie wszędzie, więc już zamilcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.