Skocz do zawartości

DLG Easy Eco


dekooral
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Początkiem sierpnia zamówiłem dlg z ogłoszenie z olx. Czas od mojego przelewu do wizyty kuriera z modelem rowne 3 tygodnie, czyli bardzo przyzwoicie jak na model robiony na zamówienie.

Całość zapakowana bardzo staranie. Sam model, także bardzo estetyczny.

Zamówiłem prawie gotowy model. Jedyne co musiałem zrobić to przykleić SW, wycentrować serwa i przywiązać linki.

Prawie cały weekend udało sie mi nim latać i jestem bardzo zadowolony. Jak na model do rekreacyjnego latania jest na prawdę super. Co prawda to mój pierwszy model dlg, więc moja ocena jest subiektywna. W każdym bądź razie daje dużo frajdy.

Jedynie na minus są plecionki sterów, które bardzo się rozciągają i na dniach wymienie je na linki kevlarowe.510d07395729be6b351ecb95e61139ad.jpg278ef820fffb96593a9af780a600f066.jpgf7719e18994b204aeb4e40a909220f0b.jpg098d7a51a4870f9a2ea9e8bbf3a0803b.jpg71d1081a5a092fda8a805d1b2d400df5.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Potrzebuje pomocy przy wyborze linki kevlarowej. Nie wiem jaką kupić jeżeli chodzi o jej wytrzymałość a co za tym idzie, jakiej grubości ma on być. Może ktoś podpowie czy zakupić na 7 kg czy 150 kg uciągu. Niestety w moim mieście w wędkarskim niema takowej linki aby porównać ich grubości.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz stalową, ja mając kevlarową latając w różnych warunkach i trzymając model w piwnicy po dłuższym przestoju muszę troszkę kliknąć trymerem, bo linka się wydłuża od wilgoci.

Ponadto stalową łatwiej przepleciesz przez kadłub z pomocą neodymowego magnesu :) Na pewno taką znajdziesz w sklepie wędkarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba wiązać. Tniesz grubą igłę na odcinki po 3-5mm i zaciskasz kombinerkami na linkach :)

Jestem zainteresowany - mógłbyś to rozwinąć bo nie łapię jak tę igłę kombinerkami zaciskać... Może jakieś zdjęcie makro gotowego zacisku sprawę by rozjaśniło?

[po jakimś czasie..]

Zaraz, Ty masz na myśli igłę do strzykawki? Tak, teraz to nabiera sensu :D (cały czas myślałem o igle do szycia (rofl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Plecionka wymieniona na linkę stalową tak jak radził kolega Czaro za co bardzo dziękuję. Świetny patent.

Wyposażenie mam bardzo proste: bateria 1s, odbiornik oraz Vario. Cały czas pracuje nad techniką wyrzutu oraz lądowaniem. Srednio zucam na 20m a rekort to 25m. Niestety słaba technika rzutu i strach przed mocniejszym wyrzutem ograniczają mnie A tym bardziej model.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony z tego modelu. Dużo wybacza, szczególnie bliskie spotkania z matką Ziemią nawet te mocne. Niestety nie odbyło się bez strat ( no cóż, nauka kosztuje), uszkodziłem statecznik pionowy poprzez przeciągnięcie nim po trawie bokiem. Na szczęście kolegą Bartek już wysłał mi nowy ( I to jest w tym fajne, że są części zastępcze dostępne bez problemu).

 

 

Kilka fotek z wyposażeniem oraz zaciskami na linkach plus film z dzisiejszego oblotu.

 

7e54a9126ba686fbff8f561fc4469c9f.jpg2f1216815e45d818bc64b9a371b5150d.jpgae0cdc5b27146bb53a6978c2fd6d6074.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem drugi link.

Kolego Zipp chyba masz rację odnośnie orientacji telefonu w trakcie nagrywania. Zaraz przekaże tą informacjęwraz wraz opr mojemu operatorowi kamery. Ale zrobię to dopiero po kolacji. Co bym głodny spać nie szedł.

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przekaże tą informacjęwraz wraz opr mojemu operatorowi kamery. Ale zrobię to dopiero po kolacji. Co bym głodny spać nie szedł.

Mimo młodego wieku mądrość przemawia przez Twoje usta kolego dekooral :D

 

Wracając do filmu to miałem wielką nieprzyjemność poznawać dość dokładnie ten stadion jakieś 30lat temu przez jakieś 6miesięcy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.