Skocz do zawartości

Nowe Auta Filmowców- DK 17 + okolice


d9Jacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość nitromaniak

W Polsce jak jedziesz przepisowo to zaraz cię strąbią. Na drodze wychodzi charakter człowieka. Szczegolnie widac to u kierujacych autem z logiem wirujacego smigla.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jak jedziesz przepisowo to zaraz cię strąbią. Na drodze wychodzi charakter człowieka. Szczegolnie widac to u kierujacych autem z logiem wirujacego smigla.

ojjjjjjjjjjj.... nie tylko.... "czarni rowerzysci", ci z celownikiem  na masce no i  z zieloną kurą jako logo...ale nie nalezu uogółniać :)  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jadących przez całe miasto lewym pasem bo na drugim końcu chce skręcić w lewo to nie ruszają. A do pilnowania odległości to są fotoradary, tańsze i efektywniejsze rozwiązanie.

 

Wiesz, fotoradary nie stoja w kazdym miejscu badz na kazdym skrzyzowaniu. A jak Boguslaw juz napisal, "dzbanow" na drogach niestety nie brakuje i takowi czesto w miejscach niekontrolowanych lub na drogach pozamiejskich pokazuja, co potrafia. Marne to pocieszenie, ale dodam, ze tak jest nie tylko w Polsce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oni stoją?

Bo z moich obserwacji, to tylko w miejscach gdzie najłatwiej "ustrzelić"

 

Zaczepki szukasz, czy moze jedynie mylisz stacjonarny pomiar predkosci pomiarem mobilnym?

Przeciez na zdjeciu wyraznie widac kamere w grillu auta.

 

Jesli o mnie chodzi, mozesz chetnie polegac na wlasnych obserwacjach i kozacko szarzowac tam, gdzie "nikt nie stoi". Ale tak bedzie "do czasu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczepki szukasz, czy moze jedynie mylisz stacjonarny pomiar predkosci pomiarem mobilnym?

Przeciez na zdjeciu wyraznie widac kamere w grillu auta.

 

Jesli o mnie chodzi, mozesz chetnie polegac na wlasnych obserwacjach i kozacko szarzowac tam, gdzie "nikt nie stoi". Ale tak bedzie "do czasu".

 

Rynce opadajo

 

Gdzie Ty tu zaczepkę żeś znalazł?

Przeczytaj jeszcze raz. A jak nie pomoże to do skutku. Kiedyś zrozumiesz.

I to właśnie jest zaczepka. Tak ... żebyś miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tendencyjne i z moich obserwacji nieprawdziwe.

w okolicy gdzie mieszkam nalezy tych  z "wirującym smigłem," "czarnych kolarzy", mysliwców z celownikiem  na masce  no i ostatnio dołączyła  do nich"

zielona kura" w odmianie "SUBERB"  , unikać jak ognia

 

dlatego te i inne  BMW  które dostali "Filmowcy " są niezbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wciskasz mi zaczepkę i kozackie szarżowanie a teraz agresywność?

 

W którym miejscu w grilu auta widzisz kamerę? Pytanie retoryczne i nie musisz odpowiadać.

 

Jest różnica pomiędzy dbaniem o bezpieczeństwo na drogach a wyrabianiem norm mandatowych. U nasz panowie tak się przejęli, że potłukli wszystkie. A to tramwaj a to inne złośliwe czynniki i o ile dobrze pamiętam to ani razu nie byli pojazdem uprzywilejowanym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja LSW to moje okolice, ale nie widziałem jeszcze tej maszyny.

 

Natomiast jako ciekawostkę opiszę przypadek, kiedy z 3 lata temu dostałem mandat.

Słuszny mandat, ale czy słuszne było ograniczenie prędkości to już nie wiem.

A było to tak.

Wracałem z pracy do domu, ostatnia prosta - chyba ze 2km, zbliżałem się do skrzyżowania i po prawo widziałem już moje zabudowania.

Jechałem może z 70km/h, ale na tej prostej poza terenem zabudowanym zwykle jeździ się szybciej.

W pewnym momencie dogonił mnie samochód i trzymał się na zderzaku.

Miałem ochotę się "oddalić", ale na szczęście coś przede mną jechało i zdecydowałem jednak jechać dalej bez wyprzedzania poprzednika.

No i za chwilę, może z kilometr przed ostatnim skrzyżowaniem, zatrzymali mnie ci panowie w cywilnym samochodzie jadący za mną.

Na rejestratorze 79km/h, a ograniczenie do 30-tu (kilka lat temu, gdy po zimie zrobiły się dziury w jezdni, drogowcy postawili taki znak i nic nie robili).

Zapomniałem o tym ograniczeniu i oczywiście słusznie zapłaciłem mandat, a całe szczęście, że nie straciłem prawka.

 

I teraz najfajniejsze:

po załatwieniu formalności jechałem dalej < 30km/h, a policja za mną.

To było pewnie z 1km jazdy zgodnie z przepisami !

Na skrzyżowaniu ja skręciłem w prawo a oni w lewo.

Tylko, że byli tak wkurzeni prędkością zgodną z ograniczeniem (czyli 30km/h), że na zakręcie za mocno przygazowali i wpadli na chodnik o mało nie rozwalając płotu - co widziałem osobiście bo fajnie się zakurzyło.

I co mnie wtedy zaciekawiło ? ==> czy przypadkiem ograniczenie prędkości nie było zbyt duże, żeby tylko 1km przebyty w takim tempie wkurzył opanowanych zwykle panów policjantów  :)

 

PS

w tym roku opisany odcinek drogi w 80% poprawili i chyba z miesiąc temu ograniczenia prędkości zdjęli

 

PS 2

ale się rozpisałem  :wacko:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie dogonił mnie samochód i trzymał się na zderzaku.

tak, to podobno jest metoda panów z tych fotoradarów by złapać jelenia: siąść na zderzak by wymuszać przyspieszanie ofiary która się na to złapie.. Proponuję profilaktycznie się nie dawać i nie próbować odjeżdżać jak jakaś sportowa limuzyna się przylepi do zderzaka.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to podobno jest metoda panów z tych fotoradarów by złapać jelenia: siąść na zderzak by wymuszać przyspieszanie ofiary która się na to złapie.. Proponuję profilaktycznie się nie dawać i nie próbować odjeżdżać jak jakaś sportowa limuzyna się przylepi do zderzaka.

:)

a to tak gwoli  ulubionego "trzymania się  zderzaka"....[Według ekspertów przy prędkości autostradowej (140 km/h) bezpieczny odstęp powinien wynosić co najmniej 40-50 m. Z kolei w Niemczech gdzie jazda na tzw. zderzaku jest surowo karana, przyjmuje się, że bezpiecznym odstępem jest połowa prędkości, czyli przy prędkości 140 km/h jest to 70 m.]..... zmiana przepisów miała nastapić od 01.07,19....mandat w wysokości 500 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.