Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe


tytan12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie o takich pieniądzach mówimy  :lol:

 

Witek napisał jaki ma amplituner i ile chce dać za kolumny.

Z doświadczenia wiem, że w takich zestawach, które mam/miałem, w moim przypadku zawsze najsłabszym elementem były kolumny.

Na nie zawsze brakował kasy (przez pewien czas, pewnie dlatego, bo były te stare "dobre" Tonsile - po co zmieniać), a teraz uważam, że to mógł być podstawowy błąd.

Dlatego do kina mam nadal stary i słaby amplituner Sony  :P , a kolumny zmieniałem już 2-3 razy i nawet z tym dziadem jest coraz lepiej.

 

PS

Zestawy stereo mojego syna, o których pisałem są napędzane Cambridge Audio serii Azur (na pewno 540 i drugi chyba jakiś nowszy).

Czyli też budżetowe, ale w połączeniu z fajnymi kolumnami dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fajnie grają polskie STX-y z serii Electrino (150 i 250)

250 to koszt już 2000 ale 150-tki są również warte uwagi. Może wielkiego basu tam nie ma ale jest dobra stereofonia i porządek.

Są łatwe do napędzenia - w salonie słuchałem ich z jakimś tanim Pionierem (720?) i było OK.

Inne polskie - np Pylon-y też są warte uwagi. Musisz posłuchać. Bierz wzmacniacz i leć do salonu...

Jakbyś był w okolicach Wa-wy to STX ma salon i większość głośników do podpięcia. Nawet bez umawiania się.

 

A w ogóle to polecam zainwestować w Tidala i realizacjie Master MQB. To jakby eliminuje niedostatki toru CD (w skończonych pieniądzach). Aktualnie format bez strat można odtwarzać z Windowsa i dedykowanych odtwarzaczy sieciowych i niektórych komórek na androidzie (LG V30). Jakość jest powalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik sprzętu vintage polecam kupno używanych, trzeba czasem poszukać, ale trafiają się fajne sprzęty, sprzed czasem nawet i kilku dekad. Ale zdecydowanie warto posłuchać i to z własnym wzmacniaczem. Pełno jest ofert na allegro, olx-ie, jest co najmniej kilka osób zajmujących się sprowadzaniem i restaurowaniem starych sprzętów grających. Ja mam np. Bowersy&Wilkinsy, które bardzo fajnie grają ze starym Harmanem Kardonem. Ale tak jak napisałem, nie kieruj się nazwą, tylko podłącz i posłuchaj. Warto też wspomnieć o pomieszczeniu gdzie mają stać, dopiero po zmianie kolumn na obecne i próbach ich ustawienia przekonałem się jak ważna i trudna to może być kwestia.

Powodzenia w poszukiwaniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia dostarczonego dźwięku. Nawet średnia kolumna w miare dobrze zagra gdy poda jej się "flac-ka" niż zwykle mp3.. wiele czynników wpływa na jakość. Kolumny, wzmacniacz, kable, ścieżka dźwiękowa.. temat rzeka :)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś, takiego,

  • Najważniejsze parametry
    • ProducentMonitor Audio
    • Rodzajpodłogowe
    • Impedancja6 Ohm
    • Moc muzyczna300 W
    • Moc RMS150 W
    • Zalecana moc wzmacniacza30 - 120 W
    • Skuteczność91 dB
Specyfikacja szczegółowa
  • Dane ogólne
    • Głośniki składowe1 głośnik przedni
    • Materiał wykonianiadrewno
    • Łączna moc RMS głośników150 W
    • Łączna moc muzyczna głośników300 W
  • Głośniki przednie
    • Konstrukcja i system2,5-drożny
    • Pasmo przenoszenia36 - 30000 Hz
    • Skuteczność91 dB
    • Moc RMS150 W
    • Zalecana moc wzmacniacza30 - 120 W
    • Impedancja6 om
    • Zalecana impedancja wzmacniaczabrak danych
    • Częstotliwość podziału zwrotnicybrak danych
    • Przetwornik niskotonowy165 mm
    • Przetwornik średnio-niskotonowy165 mm
    • Przetwornik wysokotonowy25 mm
    • Typ obudowyBass Reflex
    • Wymiary (WxSxG)85x18,5x25,5 cm
  • Głośniki satelitarne
    • Konstrukcja i systemnie dotyczy
  • Głośnik centralny
    • Konstrukcja i systemnie dotyczy
  • Subwoofer
    • Najważniejsze parametry
      • ProducentMonitor Audio
      • Rodzajpodłogowe
      • Impedancja6 Ohm
      • Moc muzyczna300 W
      • Moc RMS150 W
      • Zalecana moc wzmacniacza30 - 120 W
      • Skuteczność91 dB
    Specyfikacja szczegółowa
    • Dane ogólne
      • Głośniki składowe1 głośnik przedni
      • Materiał wykonianiadrewno
      • Łączna moc RMS głośników150 W
      • Łączna moc muzyczna głośników300 W
    • Głośniki przednie
      • Konstrukcja i system2,5-drożny
      • Pasmo przenoszenia36 - 30000 Hz
      • Skuteczność91 dB
      • Moc RMS150 W
      • Zalecana moc wzmacniacza30 - 120 W
      • Impedancja6 om
      • Zalecana impedancja wzmacniaczabrak danych
      • Częstotliwość podziału zwrotnicybrak danych
      • Przetwornik niskotonowy165 mm
      • Przetwornik średnio-niskotonowy165 mm
      • Przetwornik wysokotonowy25 mm
      • Typ obudowyBass Reflex
      • Wymiary (WxSxG)85x18,5x25,5 cm
    • Głośniki satelitarne
      • Konstrukcja i systemnie dotyczy
    • Głośnik centralny
      • Konstrukcja i systemnie dotyczy
    • Subwoofer

 

 

a ja takie mam, graja z wzmacniaczem Yamaha  RX-D485 i sa calkiem spoko, troche zalezy jakie duze pomieszczenie bo jak powyzej 20-25m2 to teraz bral bym MR6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia dostarczonego dźwięku. Nawet średnia kolumna w miare dobrze zagra gdy poda jej się "flac-ka" niż zwykle mp3.. wiele czynników wpływa na jakość. Kolumny, wzmacniacz, kable, ścieżka dźwiękowa.. temat rzeka  :),he,he masz rację Tadziu,w salonie słychać inaczej,a w domu jeszcze inaczej :P ,mam jeszcze subwofer Goki,ale to już trochę przesada ;) ,podłoga mi nie wytrzymuje :D .Pokoik 5mx6m,wys.2,60m,raczej korzystam z flaca pozdrówko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub jak się porządnie rozkręci to dywan sam się wytrzepie ;) każde pomieszczenie ma inną (swoją) akustyke. Wydaje mi się że to należy dobierać pod siebie. Nikt nie wie jakie brzmienie lubisz. Każdy doradzi to co ma u siebie bądź słyszał jak dany zestaw gra. Jest to normalne :) ja aktualnie poszukuje dobrego wzmacniacza stereo. Myślałem o zakupie Radmora 5102. ( jakoś uwielbiam sprzęt z lat kiedy mnie jeszcze nie było na świecie lub dopiero na niego przychodził ) pamiętam ze mój chrzestny miał go zespolonego z altusami 140. Ale miałem wtedy 7 max 8 lat. Wiec nie interesowało mnie to. Pozostaje tylko problem pt Żona. Prawdopodobnie wywali mnie z tym z domu :-D słyszałem też dobre opinie o Fonica PW 8010. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie :) pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie zasadą jest, że źródło (najtańsze o dość dobrej jakości to odtwarzacz cd) i wzmacniacz powinny kosztować po około 20-25% tego co się ma do wydania -a kolumny 50%

czyli kolumny 2x droższe niż amplituner. Dotyczy nowych sprzętów.

Używane -jak się uda kupić dobry stan -o jakości decyduje zazwyczaj ile kiedyś kosztowały nowe i jak się zachowały a nie ile za używkę ktoś woła.

 

kolumny stx odrzuciłbym z punktu -naturalność dźwięku chyba jeszcze gorzej niż te stare altusy...    to samo wszystko z subami to nie stereo tylko dziwadła do łupania a nie muzyki. No chyba, że lubisz łupanie ums-ums ums   w stylu wieś tuningu starych pasków i bm-ek   ;)

 

w tym budżecie może poszukaj używek ale koniecznie posłuchaj na własnym wzmacniaczu i własnej znanej płycie cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik sprzętu vintage polecam kupno używanych, trzeba czasem poszukać, ale trafiają się fajne sprzęty, sprzed czasem nawet i kilku dekad. Ale zdecydowanie warto posłuchać i to z własnym wzmacniaczem. Pełno jest ofert na allegro, olx-ie, jest co najmniej kilka osób zajmujących się sprowadzaniem i restaurowaniem starych sprzętów grających. Ja mam np. Bowersy&Wilkinsy, które bardzo fajnie grają ze starym Harmanem Kardonem. Ale tak jak napisałem, nie kieruj się nazwą, tylko podłącz i posłuchaj. Warto też wspomnieć o pomieszczeniu gdzie mają stać, dopiero po zmianie kolumn na obecne i próbach ich ustawienia przekonałem się jak ważna i trudna to może być kwestia.

Powodzenia w poszukiwaniach :)

Tez mam ( pewnie juz z 20 letnie B&W 602 ) , tylko mi synek kolegi KU...WA "gwizdki" powgniatal  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze modelarze dyskutują o kupnie kolumn. Polecam kupić zestaw od rcf driwer=sredniak bass 3 głosniki,zwrotnice 3 drożną

a gwarantuje że jak zagra to gacie pospadają. Nawet uzywane głośniki zagrają o 5 klas wyżej niż markowy niby zestaw.

Beyma też daje rade podobnie jak rcf tylko tańsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.