Skocz do zawartości

Polskie Mistrzostwo Świata x 3 w klasie modeli szybowców sterowanych magnetycznie F1E


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za bardzo nie wiedziałem gdzie o tym napisać, ale tu będzie chyba dobrze.

Polska ekipa podczas zakończonych dwa dni temu Mistrzostw Świata modeli szybowców sterowanych magnetycznie zdobyła 3  (z 4 możliwych) złote medale!!!

W kategorii seniorów mistrzem świata został Stanisław Kubit, w tejże Polacy zdobyli również złoto zespołowo, a w kategorii juniorów złoto wywalczył Dawid Karpowicz, do kompletu zabrakło tylko złota w klasyfikacji drużynowej juniorów...ale może kiedyś też się uda :-))

Moje serdeczne gratulacje!!!

 

wyniki dostępne są tutaj:

http://www.rcmodelklub.sk/wch-f1e-2019/

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szybowce sterowane magnetycznie? Samo określenie jest intrygująco ciekawe, pewno nie tylko dla mnie. Tym nie mniej fakt jest taki, że trzy z czterech złotych medali na światowych zawodach nooooo super wynik. Wielki szacunek dla chłopaków no i oczywiście również wielkie gratki  :)  :)  :)  :D  :D  :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Fajny artykuł na temat tej dyscypliny modelarstwa jest zamieszczony w Modelarzu nr 12/2015 pt. "Medale zdjęte z gór". Autorem tego artykułu jest właśnie Stanisław Kubit wspomniany prze Pawła, autora tego wątku.

Pamiętam jeszcze z czasów kiedy zaczynałem przygodę z modelarstwem, jak trafiłem na trwające akurat zawody. Odbywały się na wzniesieniach obok Raciborza, w Pogrzebieniu.

Zaznajomiłem się wtedy z jednym z modelarzy zajmujących się tą dyscypliną sportową. Chylę czoła dla modelarzy którzy się tym zajmują, za ich wytrwałość przy budowie takiego modelu a później wielu próbach w locie aby właściwie wszystko poustawiać. Nie ma przecież sterowania z ziemi i nie mamy kontroli nad modelem po wyrzuceniu z ręki. W wolnej chwili napiszę coś więcej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesław Jakubowski świetny modelarz konstruktor projektował i startował nie tylko modelami sterowanymi prętem magnetycznym. Zaprojektował wiele modeli zdalnie sterowanych i to bardzo fikuśnych, jego model pod nazwą PYTON był opublikowany w Planach Modelarskich wydawanych przez Lok. Pyton miał zaprojektowany dziób modelu wywiniętym do góry o jakieś 30 stopni aby fajnie lądował pod zboczę. Zbudowałem ten model w roku 1967 z wyprostowanym dziobem i się okazało że w takim wydaniu też świetnie latał,  używałem do sterowania aparaturę zaprojektowaną przez Wiesława Schiera, nadajnik lampowy odbiornik na tranzystorach jednokanałowy zestaw ten zbudował mój instruktor Władek Bandoła z Wrocławia. Najlepsze w niej to było servo do sterowania sterem kierunku mały silnik elektryczny z kolejki piko ze szpulką na osi na którą zawijana była linka która ciągnęła orczyk steru kierunku a powrót to gumka. Fajne to było sterowanie model zawsze skręcał w lewo a jak chciało się skręcić trzeba było włączyć radio i tak długo czekać ąż model skręcił w prawo na tyle ile się chciało A teraz jakieś tam JETI,,  Graupnery miksery laminaty i kitajskie  wynalazki.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Elpazo Władek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

zabrakło tylko złota w klasyfikacji drużynowej juniorów...ale może kiedyś też się uda :-))

I tym razem się udało,na MŚ-2023(1-4.08.23) F1E ,Turda w Rumunii .W klasyfikacji seniorów i juniorów grupowo i indywidualnie pierwsze miejsca.Gratulacje.http://www.freeflightnews.org.uk/champs/ch23/WC23E.HTMhttp://www.freeflightnews.org.uk/champs/ch23/JWC23E.HTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.