Skocz do zawartości

Przesyłka z USA - cło i.t.p.


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem w US formę do odlewania pocisków, koszt 69$ plus przesyłka 35$ w sumie 104$ z centami. Na trackingu  widzę informację, że zwolniono po kontroli celnej na Ver Pruszcz czyli przygotowana do doręczenia już dziś najprawdopodobniej. Czy to oznacza, że przesyłka nie jest oclona czy, że przeszła jakiś kolejny etap, a cło będzie? Jak do tej pory nie otrzymałem żadnej informacji w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zamówiłem w US formę do odlewania pocisków, koszt 69$ plus przesyłka 35$ w sumie 104$ z centami. Na trackingu  widzę informację, że zwolniono po kontroli celnej na Ver Pruszcz czyli przygotowana do doręczenia już dziś najprawdopodobniej. Czy to oznacza, że przesyłka nie jest oclona czy, że przeszła jakiś kolejny etap, a cło będzie? Jak do tej pory nie otrzymałem żadnej informacji w tej sprawie

to oznacza że sprawa jest zamknięta i dostaniesz  ją (przesyłkę)asap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez dodatkowych kosztów rozumiem ;). Czyli fajnie. Oczekiwałem równo tydzień i jeden dzień.

Dokładnie !

 

Ja zamówiłem telefon z chin i mam status "zatrzymany w cle pruszcz gdanski" więc czekam na pismo...

Nietypowe rzeczy przechodzą, telefony to "łatwy łup" .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie !

 

Ja zamówiłem telefon z chin i mam status "zatrzymany w cle pruszcz gdanski" więc czekam na pismo...

Nietypowe rzeczy przechodzą, telefony to "łatwy łup" .-)

 

I na to jest sposób tylko przesyłkę bierzesz kurierską fakt 70zł czasem kosztuje a nie free shipping pocztą.

Chińczycy deklarują wartość paczki na 30 dolarów i płacisz cło od 30 dolarów bo w 99% przypadków nie bawią się w sprawdzanie zawartości nie otwierają paczek tylko wieżą na słowo temu co pisze na liście przewozowym i załączonych dokumentach  (znajomy tak ściąga ciągle jakieś telefony) i ponoć taniej wychodzi niż przez pocztę (mimo droższej wysyłki) gdyż sumując z  cłem dużo mniej płaci za flagowce niż zabawa z PP ich celnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na to jest sposób tylko przesyłkę bierzesz kurierską fakt 70zł czasem kosztuje a nie free shipping pocztą.

Chińczycy deklarują wartość paczki na 30 dolarów i płacisz cło od 30 dolarów bo w 99% przypadków nie bawią się w sprawdzanie zawartości nie otwierają paczek tylko wieżą na słowo temu co pisze na liście przewozowym i załączonych dokumentach  (znajomy tak ściąga ciągle jakieś telefony) i ponoć taniej wychodzi niż przez pocztę (mimo droższej wysyłki) gdyż sumując z  cłem dużo mniej płaci za flagowce niż zabawa z PP ich celnikami.

no chyba ,że w paczce będziesz miał wieżę z kości słoniowej to wtedy  napewno Ci nie uwierzą :P  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to "trick-u". Przesyłki kontrolowane są losowo. A przesyłki kurierskie prawie zawsze kończą się dodatkowymi opłatami. Z moich obserwacji wynika, że najbezpieczniejszymi przesyłkami są przesyłki z Polskimi numerami 00..900773...... Nigdy jeszcze nie płaciłem vatu od tych przesyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to "trick-u". Przesyłki kontrolowane są losowo. A przesyłki kurierskie prawie zawsze kończą się dodatkowymi opłatami. Z moich obserwacji wynika, że najbezpieczniejszymi przesyłkami są przesyłki z Polskimi numerami 00..900773...... Nigdy jeszcze nie płaciłem vatu od tych przesyłek.

alez zapewniam Cię  ,że jest  :D  :D a to że o tym nie wiesz absolutnie nie znaczy że nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wiem ale nie powiem". Fajne.

pewnie ,że fajne...czytaj tu  ->>>> "przesyłka nie może byc cięższa razem z opakowaniem niż 2 kg !!!   "

 

po prostu list ( przesyłka listowa) , wysyłany GLOBAL EXPRESSEM do wiekszosci krajów, do części z nich w opłacie preferencyjnej......wysyłany z Polski i do Polski

 

to już teraz wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja właśnie wysłana Global Express. Trochę się pospieszyłem z odbiorem bo dziś widzę, że dopiero dostarczona do mojego urzędu pocztowego. Czyli dopiero dziś zapuka/podrzuci przesyłkę kurier ;).

Co do drobnych przedmiotów, płaciłem już ładnych kilkanaście lat temu cło za...koła do podwozia w skali 1/6. Przesyłka miała też stempel - niezgodne z Polską normą czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile takich listów otrzymałeś z zagranicy i o jakiej zawartości, że tak twierdzisz?

wystarczajaco dużo....zawartość pytasz.....tajemnica korespondencji :P  :P  :P

Moja właśnie wysłana Global Express. Trochę się pospieszyłem z odbiorem bo dziś widzę, że dopiero dostarczona do mojego urzędu pocztowego. Czyli dopiero dziś zapuka/podrzuci przesyłkę kurier ;).

Co do drobnych przedmiotów, płaciłem już ładnych kilkanaście lat temu cło za...koła do podwozia w skali 1/6. Przesyłka miała też stempel - niezgodne z Polską normą czy coś takiego.

Global express to tylko kurier.....aby nie było opłat MUSI być wysłana LISTEM, dlatego jest ograniczenie do 2 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam inne doświadczenia, bo płaciłem cło i VAT za przesyłki wysyłane do mnie zarówno listem zwykłym jak i poleconym.

a kto i jakim prawem naruszył korespondencję ???? :blink:  :blink:  :blink:  przecież w liscie nie ma deklarowanej zawartości ..więc cos tu nie gra.

Przedmiot opakowany np . w kopertę bąbelkowa wysłany jako list idzie jako list i nikt go nie otwiera  ;)  ;)

 

to chyba w stanie wojennym było zeby listy na  cło trafiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.