Skocz do zawartości

Przesyłka z USA - cło i.t.p.


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

a kto i jakim prawem naruszył korespondencję ???? :blink::blink::blink: przecież w liscie nie ma deklarowanej zawartości ..więc cos tu nie gra.

Przedmiot opakowany np . w kopertę bąbelkowa wysłany jako list idzie jako list i nikt go nie otwiera ;);)

 

to chyba w stanie wojennym było zeby listy na cło trafiały

 

Może być prześwietlany, albo inną nieinwazyjną metodą sprawdzany.

Może są też otwierane, bo niby jak wytłumaczyć historie z podróbkami interfejsów do aut za które przesłuchania na policji mieli kupujący ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być prześwietlany, albo inną nieinwazyjną metodą sprawdzany.

Może są też otwierane, bo niby jak wytłumaczyć historie z podróbkami interfejsów do aut za które przesłuchania na policji mieli kupujący ?

nie wiem...nie miałem takich problemów ani nie miały ich osoby do których wysyłałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. godziny 13.00 odebrałem przesyłkę na poczcie. Z ręki do ręki, żadnych dodatkowych opłat. 27.VIII nadana, a odebrana 4.IX więc chyba dość szybko. 

 

Mialem kolege ktory pracowal na kolei ( naprawial lokomotywy ) i zawsze w pracy sobie podspiewywal ( tak opowiadal przynajmniej ) na melodie z Bonanzy :

 

Z REKI DO REKI MLOTEK OBCEGI BONANZA ....... :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wiedza nas wszystkich co do samych procedur jest mizerna i snuta na domysłach. Cudowne metody pominięcia cła/vatu są raczej z tych zabawnych.

Jak dowiem się kiedyś u zródła to wam napiszę jak to działa.

 

PS Ja dzisiaj e-mailem do UC przesłałem skan przelewu za mój zakup.

Czekam na przesyłkę która będzie obciążona vatem i kosztami manipulacyjnymi pp.

 

PS Możecie sprobowac zaniżyć koszt zakupu przedstawiając inny przelew, ale za oszustwo celne jest wyrok... Więc nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Z jakich Chin jak byk pisze z HISZPANII. :)

Sprawdziłem prze chwilą na mapie i Hiszpania dalej jest w Europie i nikt jej nie przeniósł do Chin. :)

Wiele firm z Chin ma swoje magazyny i filie w krajach europejskich. Wiele firm sprzedających na ali swoje siedziby mają w Europie. Ba nawet odwrotnie. Wiele firm sprzedających na allegro wysyła swój towar z Chin , HK czy innych krajów dalekowschodnich.

Liczy się skąd towar zostaje wysłany. 

Na dzień dzisiejszy wszystkie przesyłki ze sklepów mogą być obciążone vatem.

Rząd 2 lata temu zmienił definicję "zamówienie internetowe". 

A to co się pisze o ocleniu i ovatowaniu wszystkich przesyłek to na dzień dzisiejszy mrzonki sprawnych inaczej. :)

14 milionów przesyłek tygodniowo. Nikt tego nie ogarnie. I całe szczęście. :)

Dwa lata temu powstał nowy odział celny w Lublinie i po pierwszym miesiącu działania wyszło, że ilość kontroli dokonana przez statystycznego pracownika wyniosła 0,22 szt na dzień. Wielki sukces. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.