Skocz do zawartości

Blues- dwupłat z coroplastu


zbjanik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam film zawierający również lądowanie, czyli kompletny lot. Pilot Bluesa mnie najpierw rozśmieszył, ale musiałem go w końcu potraktować poważnie. Taki tam, lekko sylwetkowy gość, myślałem o nim- żeby był. A on, wyobraźcie sobie, jak mu robiłem zdjęcie aktywował funkcję rozpoznawania twarzy w mojej komórce- upomniał się, tak to odbieram, o docenienie. Od tej pory ma pełne uznanie, nie będę go zmieniał :D.

Link do filmu:

Zbyszku znowy prywatny film :)

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Blues otrzymał wreszcie swój nos, oraz jakże potrzebny układ wydechowy. Nos z butelki PET, kolektory z rurki igelitowej, zagiętej na ciepło w lekkie kolanka. Zamieszczam widok całości i jak widzi to pilot przez swoje druciane gogle. Wiem, że jest teraz nieco narażony na podtrucie spalinami, ale za to dostał szaliczek w złoto-żółtym kolorze, bo poprzedni, biały za bardzo zlewał się z kolorem kadłuba. Do zasilania odkurzyłem stary pakiet 1500 mAh, dużo lżejszy od 2200. Lata się wolniej, środek ciężkości poszedł do tyłu, ale nic z przyjemności pilotażu nie ubyło. Jak zdarzy się przeciągnięcie, to model przepada, lekko się tylko przechla na którąś stronę, zsuwa po skrzydle ale jest czas na reakcję i można lecieć dalej. Co dwa płaty, to nie jeden, rozumiem  coraz bardziej zwolenników trój i więcej-płatowców!

post-3566-0-13021700-1571746790_thumb.jpg

post-3566-0-56299400-1571746823_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieco przynudzam filmami z Bluesem, ale z uwagi na utrwalone okoliczności przyrody w tle, jednak zamieszczam kolejny film z poranną mgłą i wschodem słońca- niech więc przyroda jest bohaterem, a Blues tylko "podkładem muzycznym". Chyba się razem komponują.

 

https://youtu.be/77aJxI5ppeY

post-3566-0-26949400-1572007541_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieco przynudzam filmami z Bluesem, ale z uwagi na utrwalone okoliczności przyrody w tle, jednak zamieszczam kolejny film z poranną mgłą i wschodem słońca- niech więc przyroda jest bohaterem, a Blues tylko "podkładem muzycznym". Chyba się razem komponują.

 

https://youtu.be/77aJxI5ppeY

nie przynudzasz,  super ...Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Włodek, dzięki za uznanie. Faktycznie, dwupłat to jakby trochę więcej niż samolot- prawie dwa :D. Naprawdę dają się lubić, zarówno te duże, jak i małe. Co do beczki, to owszem, na teraz masz rację, ale mam nadzieję, że w miarę latania, jak się do siebie bardziej przyzwyczaimy, to w końcu będą się udawać. Teraz zrobi, ale trzeba na dużej prędkości, no i trajektoria po walcu, jak to właśnie bywa w dwupłatach, czy często w górnopłatach też. Latam teraz na mocno "znoszonych" pakietach, brakuje nieco mocy do akrobacji, zobaczymy, jak będzie to wygladaąło z większą mocą. Ciągle też mogę dodać lotki na górnym płacie, ale na razie jakoś mi ich nie brakuje. Natomiast beczka szybka na wznoszeniu, o to inna bajka- wychodzi super. Dzisiaj przed wyjazdem do pracy poleciałem sobie dla poprawy nastroju, bo mam zapowiedział się kontroler PIP-u, trza to jakoś znieść :P

post-3566-0-58852100-1573026579_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.