Skocz do zawartości

Budowa Wicherka 10.


Pilot2004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na fajny pomysł. 4d5262e2-59a2-4db7-9b2d-df5662a19376.jpe Można by zrobić zbiornik z takiej plastikowej puszki po kliszy.

a co do tych silników żarowych to szukałem jeszcze, ale nic nie znalazłem, można by jakieś linki, i co jeszcze będzie potrzebne do uruchomienia takiego silnika (jakie paliwo, olej itd.)?

teoretycznie  można ale jak to uszczelnisz , jakie to tworzywo ?

 

paliwo std do żarowych, no może 5% nitrometanu by sie przydało,  grzałka do świecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uszczelniania myślałem o taśmie izolacyjnej, jest elastyczna i łatwo wejdzie w gwint, a co do tworzywa to nie jestem pewien, to jakiś taki dość miękki plastik. 

 

 

paliwo std do żarowych, no może 5% nitrometanu by sie przydało

coś takiego by pasowało: https://www.modelmotor.pl/modeltechnics-f-i-sport-5-nitro-2-5l.html , a i jakie do samozapłonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

teoretycznie  można ale jak to uszczelnisz , jakie to tworzywo ?

 

paliwo std do żarowych, no może 5% nitrometanu by sie przydało,  grzałka do świecy

Moim zdaniem,to teoretycznie podrzucił bym na początek,rozmieszczenie rurek do paliwa,czyli jakiś schemat zbiornika.Kiedyś lutowałem,ale teraz elektro, :) Poszukaj w aptece,są fajne buteleczki z wodą utlenioną itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uszczelniania myślałem o taśmie izolacyjnej, jest elastyczna i łatwo wejdzie w gwint, a co do tworzywa to nie jestem pewien, to jakiś taki dość miękki plastik. 

 

coś takiego by pasowało: https://www.modelmotor.pl/modeltechnics-f-i-sport-5-nitro-2-5l.html , a i jakie do samozapłonu?

Łukaszu, temat  paliw do silników modelarskich samozapłonów i żarowych był wielokrotnie poruszany na Forum ....więc  szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, do samozapłonu za paliwo służy eter, nafta i olej (ja bym zastosował np. mixol). Ale powrócę do jeszcze jednej ważnej sprawy o której już wcześniej pisałem, mianowicie z czego zasilić odbiornik i serwa, jeżeli zastosował bym silnik spalinowy, bo w tym przypadku pełnowymiarowy akumulator nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uszczelniania myślałem o taśmie izolacyjnej, jest elastyczna i łatwo wejdzie w gwint, a co do tworzywa to nie jestem pewien, to jakiś taki dość miękki plastik. 

 

coś takiego by pasowało: https://www.modelmotor.pl/modeltechnics-f-i-sport-5-nitro-2-5l.html , a i jakie do samozapłonu?

 

Taśma raczej średnio się sprawdzi moim zdaniem, wydaję mi się że z takim pojemnikiem może być problematycznie. Może na wieczko dałoby się dopasować jakiś oring, bo jest tam takie wgłębienie, ale musiałby być bardzo cienki i nie wiem czy dobrze by się dociskał. Ale próbować jeśli masz ochotę pewnie nie zaszkodzi :). To paliwko jest dobre, sam mam to samo tylko z 20% nitro i mogę polecić, dobry olej z domieszką oleju rycynowego.

 

Już wiem, do samozapłonu za paliwo służy eter, nafta i olej (ja bym zastosował np. mixol). Ale powrócę do jeszcze jednej ważnej sprawy o której już wcześniej pisałem, mianowicie z czego zasilić odbiornik i serwa, jeżeli zastosował bym silnik spalinowy, bo w tym przypadku pełnowymiarowy akumulator nie wchodzi w grę.

 

Ja bym zasilił z jakiegoś malutkiego pakietu Lipo nawet 2S (bo tak lubię :P) z jakimś małym układem do stabilizowania napięcia. Na przykład pakiet 2S 300mAh waży 17gramów do tego przetwornica prawie nic :) (BEC 1A w HobbyKingu  niecałe 2 gramy). Chociaż jak chcesz zastosować tylko jedno serwo to pewnie lepiej jeszcze mniejszy pakiet. Wtedy zrobił bym jakiś 1S nawet 100-200mAh do tego takie coś:

0.9-5V To 5V DC-DC Step-Up Power Module Voltage Boost Converter Board 1.5V 1.8V 2.5V 3V 3.3V 3.7V 4.2V To 5V Green

Da to 380-480mA z pakietu 1S co dla jednego małego serwa wystarczy. Ale to tylko moje luźne propozycje :).

 

PS: Ja u siebie w spalinowym Wicherku 15 mam pakiet 2S 1500mAh ważący 70 gramów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości do uszczelnienia jest wiele, oprócz taśmy może być konopia (jak do uszczelniania rur wodociągowych), guma z dętki rowerowej itd. a z tym zasilaniem to dzięki z fajny link, na pewno będę tam zaglądał jeszcze wiele razy podczas budowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości do uszczelnienia jest wiele, oprócz taśmy może być konopia (jak do uszczelniania rur wodociągowych), guma z dętki rowerowej itd. a z tym zasilaniem to dzięki z fajny link, na pewno będę tam zaglądał jeszcze wiele razy podczas budowy. 

nie kombinuj z tymi pseudo "uszczelnieniami" bo bedzie gorzej niz zle..... konopie, pakuły jest jeszcze guma do żucia.....

kup mały zbiornik do silników Rc, będziesz miał komplet z przyłączami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.