Skocz do zawartości

X Bitwa o Wawel


mirolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czas płynie nieubłaganie i już za trzy tygodnie zapraszamy na kolejne zawody do Krakowa

 

1.jpg

 

 

Po raz czwarty zapraszamy na lotnisko w Pobiedniku Wielkim gdzie na gościnnym terenie Aeroklubu Krakowskiego rozegrana zostanie kolejna Bitwa o Wawel.

Rejestracja zawodników z określeniem kategorii oraz przynależności do poszczególnych Eskadr do 3.10.2019r  na adres: wesoly_mirolek@interia.pl

 

Planowane rozpoczęcie zawodów godz.10.00 ale potwierdzenie obecności wszystkich zawodników wymagane będzie do godz. 9.00 w dniu zawodów (!)

Dzień jest coraz krótszy, w przypadku dużej ilości zgłoszeń rozważamy możliwość wcześniejszego rozpoczęcia zawodów.

 

szczegóły organizacyjne oraz plan dojazdu tu: http://www.aircombat-krakow.cba.pl/x-bitwa-o-wawel-2019r.html

 

jako "trailer" polecam krótki filmik :-)

https://www.youtube.com/watch?v=XB03FrXCGTo

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z przykrością informuję, że X Bitwa o Wawel z uwagi na bardzo niekorzystną prognozę pogody, zostaje przesunięta o dwa tygodnie.

Śledzę prognozy od kilku dni i raczej nie ma już wątpliwości, że sobota będzie deszczowa. Opady deszczu w piątek uniemożliwią także przygotowanie lotniska. Prawdopodobieństwo opadów na weekend rzędu 90% nie pozostawia złudzeń - to niedobry czas na latanie :-(

 

Zapraszam do Krakowa za dwa tygodnie i mam nadzieję, że pogoda będzie bardziej łaskawa w terminie:  19.10 - zawody ESA  i 20.10 - zawody ACES

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybory już przeszły do historii, prognoza pogody na kolejny weekend korzystna zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby zgłosić się na zawody.

Na teraz to brakuje zawodników na jedną regulaminową rundę  ;) 

Zapraszam do rejestracji  - X Bitwa o Wawel już za kilka dni.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę zdjęć z rozpoczęcia zawodów. Pogoda piękna dlatego współdzielimy lotnisko z samolotami, szybowcami i skoczkami spadachronowymi.

Dzisiaj startuje ESA, jutro aircombat.

 

 

post-1402-0-54203600-1571481431_thumb.jpg

 

 

post-1402-0-50062100-1571481471_thumb.jpg

 

 

post-1402-0-38846200-1571481507_thumb.jpg

 

 

post-1402-0-98907700-1571481528_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Zrobiliśmy sobie zdjęcie póki modele całe :D

 

post-1402-0-97997100-1571481565_thumb.jpg

 

 

 

Pierwsza bitwa już się toczy i pierwsze wpisy punktów lada moment się pojawią (ca. 10:30rano)

 

 

 

post-1402-0-10854900-1571481617_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitwa o Wawel 2019 zaliczona. Podziękowania dla organizatorów od IKARA za mile spędzony czas. Pogoda dopisała, przeniesienie zawodów było dobrym pomysłem. Gratulacje dla zwycięzców.

 

Kilka fotek. Niestety tak się złożyło, że są tylko WWI bo w WW II albo latałem albo sędziowałem:

https://photos.app.goo.gl/2BDJVMs88JzYpsqQ6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X Bitwa o Wawel przeszła do historii ... zostanie pewnie zapamiętana jako ta która została przesunięta  ;)

Zdarzyło się to pierwszy raz ale zamiast latania w deszczu mieliśmy piękną słoneczną pogodę, bez wiatru i ponad 20 stopni. Organizując zawody w sierpniu można nie trafić na tak piękną pogodę.

Nic nie wpływało niekorzystnie na wynik zawodów i pewnie dlatego dominacja Warszawskich Jastrzębi okazała się tak przytłaczająca. Patrząc na tabelę wyników można tylko gratulować wyników przekraczających w ww1 wartość 2000pkt :). Kilka lat temu, takie wartości punktowe były nieosiągalne i mało kiedy udało się w przekroczyć 1000pkt . Dziś bez 1000pkt nie można liczyć na kwalifikację finałową a wyżej to już tylko Jastrzębie :D.

Poniżej oficjalne wyniki:

 

ESA ww1

3.jpg

 

ESA  ww2

4.jpg

 

ACES ww1

1.jpg

 

ACES ww2

2.jpg

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze gratuluję organizatorom odważnej i trafionej decyzji o przełożeniu zawodów. Pogoda była wyśmienita.

a wszystkim uczestnikom za wspólną rywalizację.

Dziękuję za kolejne świetnie zorganizowane zawody w Krakowie, za pyszne śniadanie, sprawne przeprowadzone zawody, oraz niepowtarzalne upominki na zakończenie zawodów - ręcznie wykonane. A wszystkim zawodnikom za możliwość skrzyżowania tasiemek. 

Było super i do zobaczenia za rok :)

 

Prywatnie najbardziej jestem zadowolony z niedzielnych zawodów, z których wróciłem z kompletem (prawie) nieuszkodzonych modeli! Dużo się nauczyłem i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę częściej bywać na zawodach ACES :).

 

Poniżej linki do galerii zdjęć z zawodów:


www.modelerc.info - Zdjęcia z niedzieli (ACES) - dziękujcie za nie Andrzejowi, bo ja przez cały dzień nawet nie miałem czasu spojrzeć na aparat ;).

 

post-2495-0-46371200-1572965729.jpeg

post-2495-0-17510200-1572965738.jpeg

post-2495-0-86628200-1572965756.jpeg

post-2495-0-13245900-1572965841.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.