Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nowości o dronowych przepisach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#41 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1630 postów
  • SkądHrubieszów
  • Imię:Wiesiek

Napisano dziś, 14:32

Czytam ten ciekawy temat , widzę że wiele osób trzęsie portkami , ale nikt jeszcze nie napisał tego co przynajmniej mnie osobiście najbardziej interesuje.

Ktoś zwąchał interes i ostrzy sobie pazury na moje pieniądze , tylko że ja nie jestem skory do dzielenia się pieniędzmi i tu pojawia się problem.

Nie planuję żadnych rejestracji , lubię ten sport , lubię swoje modele i lubię taką formę spędzania wolnego czasu.

Tylko nie wiem jak będzie wyglądała sytuacja gdy ustawa już wejdzie , i co wtedy?

Wszystko zależy od tego czy będą jakiś kary? jeśli tak to jakie ?

Bo jeśli mi ktoś pogrozi palcem to już teraz cierpnę ze strachu :P  , ale jeśli przewidziana jest jakaś kara pieniężna że mi w pięty pójdzie i w żaden sposób nie będzie opłacalne nierejestrowanie modelu , no to wtedy nie będzie wyjścia i trzeba będzie się dostosować.

Tylko coś ja czuję że szanse aby mnie ktoś gdzieś odnalazł w szczerym polu sa niewielkie , ale jeśli by tak się zdarzyło że akurat mnie przypadkiem ktoś sprawdzi to czy ktoś wie jakie będą konsekwencje latania nierejestrowanym modelem?

• 0

#42 rc.fpv.poland

rc.fpv.poland
  • Modelarz
  • 88 postów
  • SkądLondyn
  • Imię:Adam

Napisano dziś, 15:41

Przeczytaj pierwszą stronę dyrektywy. Oni zasłaniają się bezpieczeństwem, według nich będziesz stwarzał zagrożenie w ruchu lotniczym, możliwość katastrofy lotniczej. Dodatkowo podejrzenie o terroryzm (bo w końcu jeśli nie masz nic do ukrycia to czemu się nie rejestrujesz).

Zaprwne na początek łagodnie, upomnienie, mandat, grzywna, kratki.

Później pewnie z grubej rury, kula w łeb ;)

A dlaczego ludzie trzęsą portkami? Bo oni paradoksalnie nie mają jak tego pilnować. Pozostaje manipulacja strachem i przykładne, śmiesznie wysokie wyroki.

Przy okazji wyjaśniło się po co w dyrektywie ograniczenie 50km/h i 120m wys. Chętka jest taka aby wszystkie obecne latadła w ciągu 2 lat przerobić. A nowe wszystkie były już tak okaleczone.

Samo posiadanie latadła nie spełniającego tych założeń ma być nielegalne.
  • 0

#43 Adriee

Adriee
  • Modelarz
  • 7 postów
  • SkądSierpc
  • Imię:Adrian

Napisano dziś, 17:07

Wedle nowych przepisów, to w kopterach bez pilnika nie ma co się w tym hobby poruszać :D

Wszystkie możliwe krawędzie modelu mają nie być ostre, itd... Ok, jeszcze to jakiś sens ma, ale reszta nowości to jest jakiś żart.

• 0

#44 Czaro

Czaro
  • Modelarz
  • 818 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Czarek

Napisano dziś, 17:12

Samo posiadanie latadła nie spełniającego tych założeń ma być nielegalne.

Wystarczy nakleić naklejkę, że "kat C4" i już legalne ;)

• 0

#45 rc.fpv.poland

rc.fpv.poland
  • Modelarz
  • 88 postów
  • SkądLondyn
  • Imię:Adam

Napisano 39 minut temu

Wystarczy nakleić naklejkę, że "kat C4" i już legalne ;)

Właśnie nie. W okresie przejściowym tak, ale później masz określony czas aby dostosować swoją zabawkę do przepisów. Zamontować lokalizator, geofencing, blokadę prędkości i wysokości. Do tego to zmierza.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

1 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

taras