Skocz do zawartości

Nowości o dronowych przepisach


pawel4090
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam o to jak latać nie mając dostępu do żadnego lotniska a jednocześnie tak by nikt się nie przyczepił. Nie obchodzi mnie czy to jak nazwałeś "komercha" czy cokolwiek innego. Wiem że z uprawnieniami i OC możesz latać dronem cięższym niż 600g i nie musisz zachowywac takich a takich odległości a jedynie odległość bezpieczną i to Ty ją ustalasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki tak wygląda licencja na latanie modelami RC w Niemczech. Bez względu na to czy się lata w klubie czy na łące taką licencję lepiej mieć. Natomiast jak będzie wyglądało to w Polsce ? Przypuszczam że zrobi się z tego wielkie "hallo" i egzaminy nadzorowane będą w cenie.

post-20553-0-59501000-1574363151_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki tak wygląda licencja na latanie modelami RC w Niemczech. Bez względu na to czy się lata w klubie czy na łące taką licencję lepiej mieć. Natomiast jak będzie wyglądało to w Polsce ? Przypuszczam że zrobi się z tego wielkie "hallo" i egzaminy nadzorowane będą w cenie.

 

 Niemcy sie jednak NIGDY nie zmienia...  Licencja na kartce  A4 !!!   Dobrze ze FURHER nie musi stempla postawic  :D

To do powieszenia w ramce w domu ???

U nas TAK to wyglada . Plastikowa karta , z nr czlonkowskim i krotka informacja o ubezpieczeniu (ubezpieczenie w cenie czlonkostwa  przez zwiazek : ja naleze do jednego z dwoch SMFF co znaczy SVERIGES MODELLFLYGFÖRBUND - SZWEDZKI ZWIAZEK MODELARZY LOTNICZYCH . Drugi to RCFF czyli RC FLYGFÖRBUND ) . Bedac czlonkiem naszego klubu , mozna nalezec do jednego lub drugiego zwiazku .

Malmö Radioflygsällskap to z kolei moj klub . Bedac czlonkiem SMFF dostaje co miesiac gazetke modelarska zwiazku .

post-6937-0-44551100-1574365713_thumb.jpg

post-6937-0-03795400-1574365724_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niemcy sie jednak NIGDY nie zmienia :D Licencja na kartce A4 !!! To do powieszenia w ramce w domu ???

U nas TAK to wyglada . Plastikowa karta , z nr czlonkowskim i krotka informacja o ubezpieczeniu

( przez zwiazek : ja naleze do jednego z dwoch SMFF co znaczy SVERIGES MODELLFLYGFÖRBUND - SZWEDZKI ZWIAZEK MODELARZY LOTNICZYCH . Drugi to RCFF czyli RC FLYGFÖRBUND ) . Bedac czlonkiem naszego klubu , mozna nalezec do jednego lub drugiego zwiazku .

Malmö Radioflygsällskap to z kolei moj klub . Bedac czlonkiem SMFF dostaje co miesiac gazetke modelarska zwiazku . Sökresultat

 

Webbresultat

 

 

 

:) A wiesz co nawet mnie to A4 nie zastanowiło :D Wasze lepsiejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) A wiesz co nawet mnie to A4 nie zastanowiło :D Wasze lepsiejsze :)

Lepsiejsze jak lepsiejsze , ale PRAKTYCZNIEJSZE. Nosisz sobie w portfelu , a jak gdzies - komus PIER.........NIESZ , pokazujesz karte , on spisuje nr , robicie fotki i rozstajecie sie w zgodzie . Nie musisz plachty wyciagac ( jak to A4 wozic ? )  :D

Co jest tutaj fajne  to , ze wszelkimi zwiazkami ( od szwaczek ludowych  do modelarzy ) ludzie zajmuja sie HOBBYSTYCZNIE , nie liczac na zadne profity. Ludziom zyje sie w miare dostatnio i ani ktos mysli isc w prezesy zeby ( jak to sie u nas mowi ) nachapac. To sa PRAWDZIWI dzialacze ( w dobrym tego slowa znaczeniu )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś ja Ciebie doskonale rozumiem, ale dajże już spokój z tymi naszymi sąsiadami.

Jeszcze nic nie postanowione,chłopaki dogadują sprawę, będzie czarno na białym, to będzie wtedy wiadomo.

Póki co mieszkamy w Polsce...No chyba że coś mnie minęło ;)

 

Boguś ja nie o tym. Sedno sprawy jest takie że jest potrzeba założenia w Polsce organizacji stricte modelarskiej która pozwoli na bezpieczne ogarnięcie tematu w najbliższych latach. Przecież nikt nie mówi że musimy kopiować naszych sąsiadów. Niemniej w pojedynkę niewiele zdziałamy. Sprawa jest otwarta. Być może rozwiązaniem byłoby utworzenie stowarzyszeń i połączenie ich w zrzeszenie. To jeden ze scenariuszy. Temat wróci. Oby nie za późno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.