Skocz do zawartości

Ranger 2400 FPV


aldik79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No jak byłem 4,5km od home to Rssi miałem jeszcze 100%, tylko wizja się kończyła.

Moze Ci to nie dziala ;) . Ja tez przez pewien czas mialem zawsze 100% jak nie bylo ustawione jak trzeba :rolleyes: .

 

...Dzisiaj po dluzszej przerwie zrobilem krotki lot. Po 3.8 km mialem ok.60%. Zawrocilem bo zaczelo padac. Zrobilo sie czarno i nic nie widzialem. W doatku latalem nad woda wiec nie chcialem wywolywac wilka morskiegoo z wody...

 Bylo mokro i wilgotno. Lecialem max 160m. Moze dlatego..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Ci to nie dziala ;) . Ja tez przez pewien czas mialem zawsze 100% jak nie bylo ustawione jak trzeba :rolleyes: .

 

...Dzisiaj po dluzszej przerwie zrobilem krotki lot. Po 3.8 km mialem ok.60%. Zawrocilem bo zaczelo padac. Zrobilo sie czarno i nic nie widzialem. W doatku latalem nad woda wiec nie chcialem wywolywac wilka morskiegoo z wody...

 Bylo mokro i wilgotno. Lecialem max 160m. Moze dlatego..?

Testowałem zasięg. Zostawiłem w domu samolot z goglami, a nadajnik wziąłem do samochodu i z pomocą żony sprawdziłem że spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiornik frsky r9 slim+, nadajnik R9M. na 868MHz, wgrane oprogramowanie Flex. Piszą że na ponad 20km można na tym latać. Ale co do zmniejszonego zasięgu to Tobie nie pomogę:( Napisz do użytkownika:  Patryk Sokol. Wszystkie moje problemy on potrafił rozwiązać- posiada dużą wiedzę na ten temat:)

 
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi z forum dzisiaj został zamontowany pożyczony pixhawk. szystko już działa, jutro znowu loty.

Niestety pomimo wymiany większości kabli na ekranowane, od kamery, od nadajnika, pomiędzy pixhawkiem a osd, mam nadal problem z poprawnym wyświetlaniem osd na ekranie. Wszystko jest ok do 50% gazu, powyżej zaczynają migać dane z osd na ekranie a przy około 75% gazu całkowicie zanikają. Czym to może być spowodowane? Dodam że zostało zmierzone napięcie zasilające osd- od 0-100% gazu stabilne 4,3V. Pixhawk został równiez odsunięty dalej od regulatora oraz silnika- brak poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na pętlę masy nie znajdziesz izolatora  :D. Zakłócenia pochodzą od regulatora obrotów silnika. Na forum rc-fpv.pl znajdziesz schemat filtra LC zbudowanego z dławika, diody Schotkiego oraz kondensatora elektrolitycznego który może pomóc zlikwidować zakłócenia. Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się zakłóceń pochodzących od ESC jest zasilanie kamery i VTX z osobnego pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim napięciem zasilasz kamerę a jakim VTX. Czy w zasilaniu kamery lub VTX stosujesz przetwornicę? Z tego co pamiętam z pierwszych postów to latasz na 4s więc raczej stosujesz przetwornicę aby obniżyć napięcie choćby do 12V dla kamery a być może do 5V dla VTX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem zasilania jest coś w stylu kopterowych pdb. Ja mam dwie główne gałęzie. + i -, do nich lutuję wszystkie urządzenia.

 

Nie łączę już wtedy ani zasilaniem ani masą urządzeń ze sobą !

 

Nie mam żadnych filtrów i jest dobrze.

 

Esc i większość urządzeń ma już duże elektrolity. Można dodać po ceramicznym 100nF jak najbliżej każdego urządzenia.

 

Do usuwania szpilek wystarczy dać dwukierunkową diodę zabezpieczającą wwtransil linii zasilania - transil TVS - są na różne napięcia.

 

Jeśli do osd podłączysz zasilanie + i - ' a dodatkowo połączysz osd z kamerką przewodem ekranowanym. A dodatkowo zasilsz kamerkę + i - . To właśnie stworzyłeś ground loop, który pięknie wyłapie wszystkie szumy z eteru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega Adam. Każde urządzenie musi mieć swoją linię zasilania bezpośrednio od źródła zasilania. Jeden wspólny punkt masy znajdujący się najbliżej źródła zasilania. Nie tworzyć pętli masy, czyli nie łączyć dodatkowo masy między urządzeniami ponieważ każde urządzenie ma już podaną masę ze wspólnego punktu. Dużo informacji na ten temat znajdzie kolega aldik79 na polskim forum rc-fpv.pl. Zapraszam. Pragnę jeszcze zauważyć, że kiepskiej jakości BEC również może być źródłem zakłóceń. Kiedy już wszystkie możliwe działania zawiodą można spróbować na innym ESC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem zasilania jest coś w stylu kopterowych pdb. Ja mam dwie główne gałęzie. + i -, do nich lutuję wszystkie urządzenia.

 

Nie łączę już wtedy ani zasilaniem ani masą urządzeń ze sobą !

 

Nie mam żadnych filtrów i jest dobrze.

 

Esc i większość urządzeń ma już duże elektrolity. Można dodać po ceramicznym 100nF jak najbliżej każdego urządzenia.

 

Do usuwania szpilek wystarczy dać dwukierunkową diodę zabezpieczającą wwtransil linii zasilania - transil TVS - są na różne napięcia.

 

Jeśli do osd podłączysz zasilanie + i - ' a dodatkowo połączysz osd z kamerką przewodem ekranowanym. A dodatkowo zasilsz kamerkę + i - . To właśnie stworzyłeś ground loop, który pięknie wyłapie wszystkie szumy z eteru :)

Czyli mogę na te chwilę zastosowac 2 becki. 1 zasilam kamere, drugim VTX. OSD ma zasilanie z pixhawka.  A możecie polecić jakiegoś lepszego beca, Teraz mam takiego zastosowanego- https://abc-rc.pl/product-pol-9791-UBEC-2-6S-5V-3A-lub-12V-3A-Przelaczalny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zasilasz kamerę i VTX takim samym napięciem np.12V to niepotrzebne są dwie przetwornice. Zasilasz to z jednej przetwornicy zachowując zasady j.w. traktując tą przetwornicę jako źródło zasilania dla kamery i VTX czyli osobna linia zasilania z przetwornicy do kamery i osobna linia zasilania z przetwornicy do VTX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.