Skocz do zawartości

Ranger 2400 FPV


aldik79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij od podstaw.

Ok, czyli zacznę od zmiany minimosd na nowe:)

A tak serio to zamówię diody, dodam jeszcze kondensatory, i jak coś to podmienię regulator do sprawdzenia.Jak to nie pomoże to zamówię nowe osd jeszcze- może jakieś wadliwe mam. Dzisiaj latałem i miałem straaaaaaaaszne zakłócenia na osd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zacznij od poprawnego podłączenia wszystkiego co masz. Łącznie z wykorzystaniem przewodów ekranowanych na linii video :)

 

żadnych kondensatorów czy diód na linii video.

 

Później dodaj kondensatory ceramiczne 100nF jak najbliżej połączenia zasilania z podzespołem (np. na płytce osd). Później dioda (może być jedna przy źródle zasilania). Na końcu elektrolity (wystarczy je połączyć przy źródle zasilania, nie muszą być rozsiane jak ceramiczne).

 

Diodę transil dwukierunkową (unikniesz pomyłek ! ) dobierz do max napięcia pakietu. Kondensatory też tylko trochę większe napięcie przebicia niż max napięcie pakietu.

 

Ale zacznij od poprawnego połączenia wszystkiego, bez dodatkowych udziwnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam udziwnień żadnych:) jak pierwszy raz zmontowałem okablowanie, to miałem "lekki" bałagan w kablach. Myślałem że to prze to te zakłócenia, teraz wymieniłem kable na inne, rozdzieliłem dalej od źródeł zasilania- regulatora, odsunąłem pixhawka, osd od regulatora. Wstawione mam tylko 2 filtry LC przy Vtx i kamerze. Zamówiłem juz diody dwukierunkowe na 15v(nie wiedziałem czy 12V nie jest na styk), kondensatory z pracy zakoszę:)

Teraz mam tez połączone wszystko na płytce prototypowej, żeby bałaganu nie mieć.

najsłabszym" ogniwem tak mi się wydaje , jest okablowanie VTX bo idzie niestety w kadłubie koło regulatora, założyłem tam ferryt no i kable są ekranowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po dłuższej przerwie dopisze coś odnośnie mojego samolotu. Generalnie lata się nim bardzo dobrze, starty już nie są wielkim problemem. Problemu migającego osd jeszcze nie rozwiązałem, ale tez nie miałem zbytnio czasu na rozbiórki samolotu, skoro pogoda była ładna:) Gdyby ktoś chciał zbudować podobny samolot na bazie Ranger 2400, to sugerował bym(ja to będę zmieniał u siebie) zmianę położenia anteny od VTX. Na ogonie jest mały problem  gdy na większych odległościach się nawraca. Po prostu traci się wizję, ponieważ kadłub z silnikiem zasłania antenę- tak podejrzewam. Planuję zamontować ją na szczycie samolotu nad skrzydłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu moich platformach antena video goruje wlasnie nad caloscia i to sie sprawdza.

 

Regulatory mam daleko, ale w jednym modelu widzialem na ekranie delikatne, jakby cieniowane pasy idace od dolu, jak kiedys czasami w telewizorach w zamierzchlych czasach, jesli wiesz o czym mowie. Ciekawe, bo przesuniecie o  trzy cm odbiornika RC wyeliminowalo problem...

 

U mnie pogoda pod psem, wiec kroje nowa wersje platformy (bedzie trzeba zaktualizowac moj watek ktoregos dnia...). Znowu skrzydlo ale tym razem bez kadluba. Mam plan zeby umiescic nadajnik video w placie, a po przeciwnej stronie w pewnej odleglosci RC. Bedzie min. 15 cm odleglosci od kazdego segmentu elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak zmienię umiejscownie VTx oraz anteny to pomoże z OSD. Przewody wtedy nie bedą tak blisko regulatora, dam go głebiej w strone kadłuba. Zauważyłem również że jak napięcie baterii spada do około 20% to juz Dane OSD prawie nie sa wyswietlane, dopiero jak wyłaczam silnik to powracają. Może kiedyś wpakuje dodatkowe zasilanie na vtx-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Obloty samolotu cały czas udane:) Jeszcze nie dokonałem zmian w ułożeniu VTX. Aktualnie zamontowałem sobie gimbala na nosie samolotu żeby zniwelować efekt drgań podczas lotu widoczny na przykład w tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=YSKteOUXLwA.

Gimbal zamontowany tego typu https://abc-rc.pl/product-pol-6563-Gimbal-3-osiowy-HSM-4206-V3-z-kontrolerem-BGC-StorM32.html

Nie odbyło się oczywiście bez problemów z kalibracja tego ustrojstawa:) Gimbal w jednym położeniu mocno drgał czego nie mogłem zmienić ustawieniami. Tak to wygłądało https://youtu.be/zT0-Ch7XI5o Okazało się że końcówka opaski zaciskowej leciutko opierała się o dolny silnik i to powodowało zaburzenie pracy gimbala. Po zmianie ułożenia opaski na razie jest ok. Jeszcze czeka mnie dokładniejsza kalibracja, na te chwilę działa to tak. https://youtu.be/v4CXA5YLT-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie podłaczyłem, bo musze rozebrac pół samolotu żeby dostac się do pixhawka- to zrobię w przerwie światecznej. Są różne ustawienia gimbala, czy ma zmieniac kamera położenie czy w jednym miejscu stabilnie sie unosić. https://www.youtube.com/watch?v=g7f8vRu4jrA    od 15 min mozna obejrzec jak sie zachowuje przy zmianie. Musze teraz dostosować sobie mojego gimbala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię to wyłącznie dla siebie, bo nie podoba mi się jak obraz zmienia położenie jak samolot się buja na wietrze:). Go pro 8 nie zamierzam na razie kupować, tak więc muszę ustabilizować obraz inaczej.

ps. A drona właśnie buduję, ale freestyle, nie na wesela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.