Skocz do zawartości

Problem po flashu TG-9X na ER9X


MufkaV8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Od razu przejdę do rzeczy. Radio po Flashu na er9x radio binduje się z odbiornikiem jednak na żadnym kanale nie reaguje serwo. czytałem rożne fora i nie znalazłem rozwiązania. myślałem ze coś skopałem przy lutowaniu ale po wgraniu oryginalnego oprogramowania wszystko jest oki. Problem wygląda jak by chodziło coś o PPM bo na pewno się binduje ale na zadnym wyjściu nie ma sygnału.

Mam atmega64a i zassałem z oryg strony er9x.com ten standardowy.

 

Co jest nie tak??proszę o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Testowalem rozne ustawienia i nic. Aparatura dziala, wszystkie stery i przelaczniki w tescie tez dzialaja. Protokol ustawiamel ppm, ppmsim i rozne i tez nic. Nadajnik oryginalny v2.

 

A jak wlaczyc ten modul zewnetrzny ppm? Bo nigdzie w instrukcji o tym nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak przestawiłem polaryzacje na odwrotna (chyba) to spaliłem silnik i regiel.

 

Chyba?

Gdzie przestawiles i jak? :D

 

Dzisiaj zainstalowałem od nowa er9x , pozmieniałem te opcje w ppm co mówiliscie i nadal to samo. ustawiałem nawet w protocol na afhd2s i tez nic

Pokaż jak ustawiłeś te opcje i pokaż miksery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem, zainstalowałem ER9X i teraz tak. Robie wszystko tak jak podpowiadaliście i nic. Moduł nadawczy Turnigy 9X Native 2.4ghz, odbiornik to Turnigy iA8.

 

Co do mikserów to nic nie grzebałęm jeszcze. mam ustawione CH1 100 RUD,CH2 100 ELE, CH3 100 THR, CH4 100AIL, reszta nie ma nic.

 

Co do polaryzacji to MENU - MODEL SETUP - PROTOCOL - i na końcu w POLARITY jak zmieniłem z POS na NEG to poszedł dym z regla i silnika

 Co do ustawień PPM to robie tak. MENU - MODEL SETUP - PROTOCOL - 1st Chan  ustawione 1, Proto ustawione PPM   8CH    300us,  PPM  FrLen   22.5 mSec,  Polarity POS

 

 proto zmieniałem na MULTI i wtedy pokazywało sie wiecej ustawien  i w tedy ponizej w PROTOCOL ustawiałem AFHD2S i tez nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz używać iA8 to moduł nadawczy też powinieneś mieć z AFHDS 2A. Ten Turnigy Native to starsza wersja, więc nic dziwnego, że nie działa.

 

Co do dymu z silnika i regla to podejrzewam, że problem jest gdzie indziej. Jeśli masz servo tester to podłącz go zamiast odbiornika do ESC i przeprowadź test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja cały czas uzywam iA8 z tym własnie nadajnikiem, z tym że  na oryginalnym oprogramowaniu. To zamiast wymieniać maduł nadawczy na afhds2a wolałbym na accst. bo mam tez taki odbiornik. Chciałbym mieć pewność tylko że to pomoże.

Co do regla, podłączyłem już inny wiec spoko. Tamten poszedł na straty, trudno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina modułu bo on działa z oryginalnym oprogramowaniem radia.

Gdybyś wymienił na inny moduł w std. JR to zapewne też zadziała na oryginalnym oprogramowaniu radia.

Wygląda na to że sygnał PPM nie dociera do modułu. Jakbyś miał symulator albo inne radio na kablu uczeń - trener to byś sprawdził czy jest sgn. PPM.

Adam jeżeli miałeś to radio w systemie AFHDS 2A to może podeślij Kamilowi to co wgrywałeś u siebie.

Inna płyta w radiu inny procek i musi być odpowiednie oprogramowanie. Może jest jakaś wersja do nowej wersji  tego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jest od wieków to samo, tylko z biegiem czasu sprzedają je z innymi modułami FlySky/Turingy. Kolega chce pożenić odbiornik ADHDS 2A z nadajnikiem (modułem) AFHDS (Turingy Native), czyli inne wersje. Może na fabrycznym sofcie jakoś to działało, podejrzewam że w ER9X mogli takiej opcji nie uwzględnić. Co do wersji softu, to trzeba jedynie wybrać odpowiednią dla posiadanego procesora z tabelki http://www.er9x.com/ build 821. Jaki kolega procesor ma to wie tylko On. Na 99% jest to Atmega 64. Z rzadka zdarzały się Atmegi 128.

 

PS. Chwilę się zastanowiłem i w sofcie ER9X jest możliwość zasymulowania wypięcia modułu, czyli odcięcie sygnału PPM od modułu. W Menu "Radio Setup" -> "Controls" -> PPMSIM. Jak jest ON to może być właśnie źródło problemu. (polska instrukcja strony 19 i 70).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje PPMSIM robiłem i na ON i na OFF. za każdym razem bez rezultatu. Procek mam standard Atmega 64a, cały czas byłm przekonany ze skoro odbiornik jest afhds 2a to i nadajnik musi być ale nigdzie nie znalazłem takiej informacji. Tak na spokojnie logicznie myśląc to faktycznie pasowało by to do możliwości nie współgrania starego afhds z softem er9x. odbiornik jest widocznie kompatybilny wstecznie z nadajnikiem afhds ale pewnie w sofcie brakuje jakiegoś szczegółu. 

 

Czyli pewnie zostaje mi tak jak już wcześniej chciałem zrobić, po prostu kupić nadajnik frsky na accst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.