Skocz do zawartości

Problem po flashu TG-9X na ER9X


MufkaV8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kamil jeżeli kupił radio w komplecie z tym odbiornikiem AFHDS 2A to i nadajniku ma ten sam system bo inaczej by nie działało.

Nowe radia mają system AFHDS 2A. Miałem takie radia z sys. 2A a moduł 2,4GHz nie ma możliwości wyboru innego systemu.

Moduły mają inne naklejki. 

NATIVE pisze na obu modułach.

Odbiornik binduje się z modułem 2,4GHz bo są w tym samym systemie tylko sygnał PPM nie dociera.

Nowe wersje radia może mają inne obszycie procka inna trochę płyta i sgn. dociera gdzie indziej.

Na naklejce pod wyświetlaczem nadajnika pisało chyba AFHDS 2A ale nie jestem pewien.

 

post-526-0-70290200-1569315347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak twierdzi lata na tym radiu więc link ma sprawny.

Sam nadajnik nie ma dostępu (programowania) do modułu 2,4GHz tylko dostarcza mu napięcia zasilającego z pakietu i sygnał PPM.

Zmiana oprogramowania nic nie zmienia w module tylko brakuje mu PPM według mnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Już to zostało wyjaśnione.

 

W er9x pierwsza sprawa to sterowanie połączeniem - może być np typu open collector lub inne. To opcja ppm drive.

 

Następna opcja to polaryzacja połączenia.

 

Następna to format ppm i protokół.

 

To wszystko trzeba ustawić PRAWIDŁOWO dla danego modułu Jr.

Miałem swego czasu niezły ubaw z ustawieniem tego dla assana albo Orange dsm2 - albo obu - już nie pamiętam.

W er9x od strzała działały mi tylko olrs, djt i xjt.

Assan, Orange dsm, oraz oryginalny turnigy wymagały własnych ustawień tego co wyżej. Ale, że sprzętu 9x już nie posiadam to nie mogę podać konkretnych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde ale masakra tyle informacji na raz że nie wiem ca najpierw łapać:)

 

Nadajnik mam taki jak na pierwszym zdjęciu, tym od kolegi Bodzioch. W instrukcjach o flashowaniu er9x nie było nigdzie dokładnych informacji co do ustawiania PPM. Niestety ja nigdzie nie znalazłem tego PPM DRIVE.

 

 

Po pracy mogę wrzucić moje ustawienia PROTO jakie mam dla AFHDS 2A.

Bede bardzo wdzięczny za jakąkolwiek ściągawkę :)

 

Oczywiście. Już to zostało wyjaśnione.

W er9x pierwsza sprawa to sterowanie połączeniem - może być np typu open collector lub inne. To opcja ppm drive.

Następna opcja to polaryzacja połączenia.

Następna to format ppm i protokół.

To wszystko trzeba ustawić PRAWIDŁOWO dla danego modułu Jr.
Miałem swego czasu niezły ubaw z ustawieniem tego dla assana albo Orange dsm2 - albo obu - już nie pamiętam.
W er9x od strzała działały mi tylko olrs, djt i xjt.
Assan, Orange dsm, oraz oryginalny turnigy wymagały własnych ustawień tego co wyżej. Ale, że sprzętu 9x już nie posiadam to nie mogę podać konkretnych ustawień.

 Jezu, gdzie te wszystkie ustawienia są?? Gdzie jest to PPM DRIVE??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PPM drive nie kojarzę z ER9X. Jakoś inaczej musi się to nazywać.

 

 

Możliwe, nie mam 9x ani 9xr pro już pół roku, a ustawiałem to tylko raz w każdym radiu to może coś inaczej zapamiętałem.

 

Dodatkowe informacje:

 

https://openrcforums.com/forum/viewtopic.php?t=10578

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie głupie jak się okazuje bo nic z nimi nie tykałem. wydaje mi sie że brak wiedzy niestety:)

 

No i rozwiązane.  Ustawiłem jeszcze raz Polarity w Menu Setup z POS na NEG tak jak na zdjęciu wyżej i jest OKI:)

Wcześniej jak tak zrobiłem to uwaliłem regiel i silnik ale to możne jakiś pech albo coś. Teraz wszystko śmiga Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc bo bez was na pewno nadal stałbym w miejscu lub nawet bym się cofnął:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.