Skocz do zawartości

Satelitka Spektrum do kadłuba z włókna węglowego


flyszman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,


 


obecnie używam aparatury Spektrum DX7 takiej jak na poniższym linku i z odbiornikiem AR8000X z satelitką . Sęk w tym, że miałem kiedyś laminatowy elektroszybowiec, który poleciał ku zatraceniu w siną dal. W organizacji jest nowy laminat, ale nie chcę przez "węgiel" stracić łączności. Do odbiornika AR8000X jaką powinienem mieć satelitkę (może tylko z dłuższymi antenkami?) lub jaki inny odbiornik bym nie stracił modelu ?


 


 


Z góry dziękuję za informację albo odpowiedni link.


Roland

post-561-0-39881900-1568639118_thumb.jpg

post-561-0-25447900-1568639150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tam RSSI wyświetlanego? A najlepiej to latać z kontrolerem lotu w jakiejś postaci, wtedy przynajmniej spróbuje wrócić. No i po locie można zobaczyć jak wyglądało RSSI w zależności od odległości od nadajnika, pozycji w locie, przeszkód itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spektrum RSSI na pełnym zasięgu wyświetlają tylko odbiorniki serii T np AR6010T, AR8010T. Niektóre mają też wskaźnik ale ich telemetria nie jest pełno zasięgowa, np. wspominany AR610, AR636A, AR410, AR620. Zasięg danych to jedynie około 100m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zgubieniem modelu fajną funkcję SAFE posiadają odbiorniki AR636A. Ostatnio programowałem kilka i muszę przyznać że przy odpowiednim ustawieniu model będzie latał w kółko aż wyląduje na stabilizacj i nie potrzeba żadnych dodatkowych kontrolerów, wszystko łącznie z telemetrią wbudowane w odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tymi kontrolerami lotu, bo na łące, to się może sprawdzą, ale gdzie indziej są psu na budę.

 

A to ciekawa myśl :) Jak to rozumieć? Nad lasem nie dają rady? Nad jeziorem też nie? Jak pokazują wydarzenia sprzed kilku dni w Arabii Saudyjskiej, działają nawet nad pustynią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie ,

czy w temacie lepszego zasięgu poniższa satelita nie była by lepszą od tego co mam a od tego co powyżej zaproponowano?

 

https://www.rc4max.com/spektrum_dsm_x_-_odbiornik_quad_race_diversity,2021,32072.html

 

Pytam bo ma dwie antenki i dłuższe swobodnie wychodzące z kabinki ...

 

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam pytanie, które znowu mi się pojawiło. Tym razem muszę wpakować nowy odbiornik do Respecta bez lęku, że stracę zasięg. Jak pisałem użytkuję nadajnik Spektrum DX7 https://www.ceneo.pl/51414688#tab=spec i planuję zakup odbiornika  6-kanałowego. Zakładałem, że będzie to ten:  https://www.rc4max.com/spektrum_dsm_x_-_odbiornik_6ch_micro_ar610,2021,25915.html ,ale ma on prostopadłe wyprowadzenie wtyk serwomechanizmów. By było łatwo zmieścić się w kadłubie Respecta muszę mieć wyprowadzenie wzdłuż. Pytanie czy ten odbiornik https://www.rc4max.com/spektrum_dsmx_-_odbiornik_6ch_micro_ar6115_end-pin,2021,20976.html dedykowany do ParkFlyerów będzie nadawał się do kadłuba węglowo szybowca F3F  i oczywiście będzie kompatybilny z posiadanym nadajnikiem  ?

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli będzie kompatybilny to odbiorniki Park Flyer charakteryzują się małym zasięgiem (do 500m, faktyczny zasięg nieznany) Lepiej kupić AR610 który na końcu anteny ma zabudowany wzmacniacz sygnału. (na odbiorniku AR636A który też posiada ten wzmacniacz odlatywałem na 1,5km bez utraty linku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.