Skocz do zawartości

Zakłócenia pasma 2,4 ghz?


Michal4x4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Michal4x4

czyli zakłóca nie hiteca tylko coś hitecopodbnego -nie wiadomo jakiej jakości są te odbiorniki -i jakie oprogramowanie. nie napisałeś jakie te odbiorniki. Nadajnik optic to tylko klawiatura i komputerek robiący miksery.

Za  jakość łączności odpowiada link -moduł nadawczy i odbiornik.

Nawet w obrębie samego hitec  wskazane jest żeby zarówno moduł nadawczy jak i odbiorczy miały tą samą wersje oprogramowania.

moduł nadawczy i odbiornik musza się dogadywać co do protokołu -odpowiednio szybko zmieniać częstotliwości i deszyfrować dane.

Zamienniki to zawsze ryzyko. Jedne chodzą dobrze inne niekoniecznie. 

 

co do drugiego systemu -znowu masz nadajnik i odbiornik nie od pary... różni producenci, prawdopodobnie różne oprogramowanie...

    może też być problem z zasilaniem odbiorników -całość instalacji tworzy system... a pewność systemu określa najsłabszy element i współpraca pomiędzy elementami.

 

 

Na oryginalnych  hitec 2,4  miałem  w ciągu 3 lat 3x zakłócenia. 

 

1 -przeleciałem przy podejściu do lądowania  za drzewem około 200m od siebie. na 35MHz robiłem to wielokrotnie -na 2,4 nie wyszło . lekki model prawie bez strat ot godzinka klejenia.

 

2 i 3  -lot zejście nisko kilka -kilkanaście  metrów od ziemi i jakieś 200m od siebie zakręt i lot na siebie.

Niekorzystne ustawienie anteny odbiornika + wejście pomiędzy odległy zakład i wieś prawdopodobnie  w radiolinię monitoringu i netu...  raz dość lekki model spadł w zboże (praktycznie bez strat) i raz na kilka s straciłem możliwość sterowania -model przeleciał rozpędem problematyczny punkt i odzyskał łączność. Teraz po prostu nie latam nisko na tym kierunku a  zwłaszcza unikam celowania anteną odbiornika w siebie gdy model mija podejrzany rejon...

Wspomniane problemy  wystąpiły tylko przy niskich dość odległych przelotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zakłócenia w paśmie 2.4GHz niestety są i będą gdyż ludzie aby przesłać informacje na większe odległości w paśmie 2.4 i 5.8Gzh używają niedozwolonych wzmacniaczy (szczególnie na wioskach gdzie występuje internet radiowy ale i w miastach też), podobnie ze wzmacniaczami GSM - są zakazane bo sieją po okolicy a na allegro jest tego od groma i widać że się sprzedają jak ciepłe bułeczki. Jeśli w okolicy gdzie latacie są jakieś nadajniki i podejrzewacie że one mogą siać, proponuje zgłosić sprawę do UKE (Urząd komunikacji elektronicznej) https://www.uke.gov.pl/

Przyjadą niespodziewanie pomierzą moce emitowane i znajdą źródło zakłóceń. Wielokrotnie korzystałem z ich pomocy i wiele źródeł zlikwidowali. Mają odpowiednią wiedzę i sprzęt którym mogą przeskanować całe pasmo od 0 do 7Ghz.

post-685-0-56439300-1568981289.jpg

post-685-0-08021600-1568981295.jpg

Piratom radiowym nie popuszczam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry,

Trochę mnie nie było w domu a potem zająłem się innymi sprawami, ale dziś podłączyłem ten sam sprzęt i wszystko śmiga!Oba odbiorniki hitecopodobne śmigają, a ten ktory się ok 10 dni temu rozbindował i nie mogłem w zaden sposób go zmusić do kooperacji działa fantastycznie; samolocik ze sprzętem Spektrum to samo!

 

W miedzyczasie udało mi sìe porozmawiac z jednym z sasiadów ktory powiedzial ze ma radiostację ale jaką to nie powiedzial, zresztą i tak bym pewnie nic nie zrozumiał, czyli to może było jego radio?

Niemniej już będę wiedział że jak coś b dziwnego się dzieje to warto sprawdzić sprzęt poza domem, albo poczekać aż złe mzimu pójdxie gdzie indxiej :)

Pzdr,

M

Ps. Dzięki wszystkim powyżej za zainteresowanie i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, nie będę zakładał nowego tematu bo mój problem jest podobny. Buduję quadrocopter pod FPV i mam pewien dylemat. Chciałbym wystawić dwie anteny odbiornika poza quada w rurkach(w układzie V) i tu pojawia się pytanie: z jakiego materiału mogą być one wykonane by nie blokowały sygnału na 2,4GHz. Stal, aluminium, włókno węglowe, drewno zapewne odpada? Czy macie jakieś sprawdzone materiały, które by się nadawały? Może papierowe przesączone szkłem wodnym, może plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słomki do picia, patyczki do uszu. Lub termokurczki. Ale to zły temat...

 

A najlepszy patent: zaciskasz opaske zaciskową np na ramieniu lub słupku. układasz wzdłóż antenę i obkurczasz koszulkę termokuczliwą. O ile nie utniesz tego śmigłem to rozwiazanie jest na wieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, japim napisał:

obkurczasz koszulkę termokuczliwą

ponoć czarne termokurczki mogą trochę osłabiać sygnał przez pigmenty użyte do powstania zabarwienia, więc na wszelki wypadek jakąś jasną/przejrzystą użyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.