Skocz do zawartości

Jesień 2019-gumówki Macieja


Maciej.j
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Śliczne! Gratulacje. Podobno Free flight to najwyższy poziom modelarstwa. Ja jestem skłonny się z tym zgodzić.

Szkoda że sezon na nie trwa tylko 4-5 miesięcy w roku.Ten był dla mnie dobry......ponad 30 gumówek zrobiłem.....i jeszcze lista kolejnych długa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w UK i należę do BMFA (British Model Flying Association). Stale dostaję pisemko klubowe i jest w nim dział Free flight. Muszę przyznać, że tutaj jest to potężna grupa modelarzy budująca świetne modele. Samem mnie ciągnie do tej klasy i kto wie jak wprowadzą restrykcyjne ograniczenia dla RC to może przejdę na takie gumówki, tylko ten sezon (jak sami piszesz), strasznie krótki. Trzeba by jakiś hal szukać. Poszukaj może jakaś szkoła mogła by dać Ci polatać w hali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w UK i należę do BMFA (British Model Flying Association). Stale dostaję pisemko klubowe i jest w nim dział Free flight. Muszę przyznać, że tutaj jest to potężna grupa modelarzy budująca świetne modele. Samem mnie ciągnie do tej klasy i kto wie jak wprowadzą restrykcyjne ograniczenia dla RC to może przejdę na takie gumówki, tylko ten sezon (jak sami piszesz), strasznie krótki. Trzeba by jakiś hal szukać. Poszukaj może jakaś szkoła mogła by dać Ci polatać w hali?

Oglądam często prace,modele i wydawnictwa modelarzy z U.K i .....dzieli Nas ogromna przepaść.Pominę wyliczanie czego brak tutaj w Polsce aby polatać gumówkami cały sezon.To niszowy rodzaj modelarstwa który sprawia mnie ogromną satysfakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dotąd się nie odzywałem ale śledziłem i śledzę Twoje prace ... są super i znakomicie inspirują, bo ja też myślę o tym żeby spróbować (zwłaszcza jak mnie ta cholerna elektronika wkurzy...), a jak pisałeś prace ludzi z uk i czech mogą wprawić w kompleksy...

Najbardziej podoba mi się taki domowy klimat twoich lotów, zadnej napinki i tysiaca gadzetów, po prostu frajda z lotów przy domu... czaď!:)

Pozdawiam i czekam na jeszcze,

M

Ps. Powyżej z tym "niepisaniem" to skłamałem, bo pisałem o Twoich modelach przynajmniej 3 razy, ale ponieważ akurat byłem poza krajem coś za każdym razem na łączach sie spieprzyło i kasowało mi napisane wiadomości... musiałem trochę ochłonąć bo myślałem że może złe "mzimu" albi coś...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Najbardziej podoba mi się taki domowy klimat twoich lotów, zadnej napinki i tysiaca gadzetów, po prostu frajda z lotów przy domu... czaď! :)

Pozdawiam i czekam na jeszcze,

M

 

Dalekie wyprawy z modelami już dla mnie są kłopotliwe,dlatego wybrałem znany z wielu odcinków na YT skwer obok domu.A na latanie mam zawsze dwie siatki.Pierwsza z dwoma,trzema modelami-druga to narzędzia.Statyw,guma,olej rycynowy,zestaw listewek+klej,nakręcarka/przekładnia z licznikiem,plastelina oraz 50 metrów sznurka + piłka tenisowa do ściągania modeli z drzew

Pozdrawiam i czekam na Twoje gumówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, SUPER! Mnie też urzekł od samego początku ten "podwórkowy" klimat Twoich filmów, o którym pisze Michał. A propos filmów - jakiego sprzętu używasz do filmowania (sorry, nie pamiętam, czy już pytałem, przypadkiem: starość - nie radość ;)  )?  Sprzęcik radzi sobie z tymi maluchami całkiem dobrze!

 

Dodam coś jeszcze od siebie, dla humoru (tylko dla spostrzegawczych).  ;)  Na pierwszym filmie w pierwszym locie wykazałeś się wyjątkowo niezwykłą umiejętnością pilotażu modelem FF  :)  - od razu trafiłeś na koniec modelem w drzwi budynku. :D Szkoda, że były zamknięte - dopiero byłby ODJAZD!  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, SUPER! Mnie też urzekł od samego początku ten "podwórkowy" klimat Twoich filmów, o którym pisze Michał. A propos filmów - jakiego sprzętu używasz do filmowania (sorry, nie pamiętam, czy już pytałem, przypadkiem: starość - nie radość ;)  )?  Sprzęcik radzi sobie z tymi maluchami całkiem dobrze!

 

Dodam coś jeszcze od siebie, dla humoru (tylko dla spostrzegawczych).  ;)  Na pierwszym filmie w pierwszym locie wykazałeś się wyjątkowo niezwykłą umiejętnością pilotażu modelem FF  :)  - od razu trafiłeś na koniec modelem w drzwi budynku. :D Szkoda, że były zamknięte - dopiero byłby ODJAZD!  :P

Loty modeli rejestruję telefonem Sony Xperia 1.Kupiony kilka lat temu dobrze się spisuje.A na filmach kilka razy modele uderzają na tym budynku.Jak drzewa ma magiczny magnes.A w historii lotów trzy lądowały na dachu budynków,drzewa około 30 lub więcej ,dwa balkony-nie wróciły do mnie i psiaki zniszczyły z 10,myśląc że to kostka lub zabawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej gratulacje Twoje modele są z najwyższej półki i zapierają o dech w piersiach, tyle z nich frajdy co z RC doskonale latają a jeszcze lepiej prezentują na żywo wiesz o czym pisze. Kiedyś i ja skusze się na to bo już dzięki Tobie złapałem bakcyla i mam nadzieję że z jakością chociaż do pięt ci dorównam. Pozdrawiam????????????i życzę dalszych wysokich lotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej gratulacje Twoje modele są z najwyższej półki i zapierają o dech w piersiach, tyle z nich frajdy co z RC doskonale latają a jeszcze lepiej prezentują na żywo wiesz o czym pisze. Kiedyś i ja skusze się na to bo już dzięki Tobie złapałem bakcyla i mam nadzieję że z jakością chociaż do pięt ci dorównam. Pozdrawiami życzę dalszych wysokich lotów

Zapisując się tu na forum chciałem przedstawić modele z napędem gumowym i zachęcić innych do budowy tej klasy konstrukcji,Jeśli inni zaczną kleić będę zadowolony i moja mała /misja/ udana.

Powodzenia w budowie gumówek Wojtek

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś wykorzystałem bezwietrzne popołudnie i z dwoma modelami na skwer.Temperatura 10*C i duża wilgotność powietrza.Guma i olej rycynowy w niskiej temperaturze  spowodowały krótkie ale ciekawe loty.Kolejny sklejony YARD BIRD.Lubię tą prostą konstrukcje i już dziesiąty raz powracam do planów i listewek

post-21980-0-90739700-1570125359_thumb.png

post-21980-0-32919300-1570125396_thumb.png

I rozłożone pomoce do gumówek

post-21980-0-24046300-1570125481_thumb.jpg

Loty

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś bohaterem lotów był One knight in Boston.Model wykonany z ograniczeniem elementów podwozia i dodatków.To trudny model do ustawienia poprawnych lotów.Dziś najpierw drzewo,20 minut ściągania :(,później pękła guma.Model latał godzinę,następnie zerwana guma uszkodziła kadłub.....

post-21980-0-74347300-1570192858_thumb.jpg

post-21980-0-65839000-1570192893_thumb.png

i loty

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda takiej pracy. Ja mam linę 15-20m z jakimś ciężarkiem na końcu aby łatwiej tym miotać i staram się przerzucić przez gałąź aby ją rozbujać i strącić model. Udaje się prawie zawsze. Czasami model spada uszkodzony ale to lepsze niż nic.

Do strącania stosuję piłkę tenisową z sznurkiem.W większości pomaga i model ląduje bez uszkodzeń.A to drzewo z ostatniego zdjęcia wiele modeli /wciągneło/ i trudno z niego odzyskać gumówki.Ale na kolejny weekend przygotuję kolejne......zakładam lepszą cieplejszą aurę i mniejszy wiatr.....nie na latawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I dzisiejsza porcja lotów przed południem.Pogoda była jak wczoraj.Model Nieuport Beech Bostonian polatał dłużej ,wymieniłem śmigło i po godzinie kraksa :( połamany kadłub.....Czas na kolejne modele :) 

post-21980-0-60779100-1571569582_thumb.png

post-21980-0-20386200-1571569610_thumb.png

i loty

https://www.youtube.com/watch?v=oozADbNqF38&fe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, wciąga mnie chyba...:) widzę w tle budynek intraco (o ile się nie mylę), jakbyś kiedyś chciał spróbowac 8nnego miejsca niedaleko to zapraszam na łączķe przy ul Hłaski (za tunelem) od ciebie to chyba ze 2 przystanki metrem; miejsca jest dużo więcej (jeszcze, bondeweloperka nie spi).

Jakbyś coś planował daj znaka na priv b.chętnie bym popatrzył.

Dzięki za filmy, są super!

Pzdr,

M

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.