Skocz do zawartości

Jesień 2019-gumówki Macieja


Maciej.j
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę, wciąga mnie chyba... :) widzę w tle budynek intraco (o ile się nie mylę), jakbyś kiedyś chciał spróbowac 8nnego miejsca niedaleko to zapraszam na łączķe przy ul Hłaski (za tunelem) od ciebie to chyba ze 2 przystanki metrem; miejsca jest dużo więcej (jeszcze, bondeweloperka nie spi).

Jakbyś coś planował daj znaka na priv b.chętnie bym popatrzył.

Dzięki za filmy, są super!

Pzdr,

M

Tak w tle widać wieżowiec Intraco /też tam latałem do chwili upiększenia trawnika kilkoma drzewami/.Okolice i Park Kellera znam latałem tam kilka lat temu.Tramwajem to -10 minut.Jak pogoda dopisze w kolejny weekend przygotuje dwa modele i......polatamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak w tle widać wieżowiec Intraco /też tam latałem do chwili upiększenia trawnika kilkoma drzewami/.Okolice i Park Kellera znam latałem tam kilka lat temu.Tramwajem to -10 minut.Jak pogoda dopisze w kolejny weekend przygotuje dwa modele i......polatamy

Super te twoje modeliki. Też nie raz myślałem żeby przesiąść się na gumówki ale gdzie to wszystko trzymać jak miejsca mało. Jak ludzie reagują na Ciebie gdy puszczasz te małe modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super te twoje modeliki. Też nie raz myślałem żeby przesiąść się na gumówki ale gdzie to wszystko trzymać jak miejsca mało.

Modele u mnie schodzą jak ciepłe bułki w piekarni.Zrobiony zapas zimą po kilku sesjach kurczy się i trzeba robić następne.Dodatkowo robię też dla innych pociech by poznały taki kawałek modelarstwa i rekreacji a nie komputer itd.Wcześniej modele były ekspozycją w sklepie modelarskim ale....to już historia.Szkoda :(

 

 Jak ludzie reagują na Ciebie gdy puszczasz te małe modele?

Większość rówieśników i starsi kleili modele gumówek więc miło pogadać o tych czasach,modelach.A ich dzieciaki,wnuki z wielkim zapałem obiecują że też będą kleić modele samolotów.Zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś korzystając z kolejnego ładnego dnia nowy model i miejsce do latania.Spotkanie z kolegą Michałem modelarzem,wymiana doświadczeń i loty.Były różne troche wiało i.....lądowanie na kolejnym drzewie.Bez problemów dalej model latał po wymianie śmigła z 7 na 6".

post-21980-0-80248700-1572104416_thumb.png

post-21980-0-67647800-1572104445_thumb.png

post-21980-0-11251900-1572104517_thumb.jpg

i loty

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, co tu mówić, było super!!! Trzy godziny przeleciały (dosłownie i w przenośni) w mig!

Maciej, jeszcze raz wielkie dzięki to było dla mnie wielkie doświadczenie i jednocześnie podróż w czasie. Dzięki za twoj czas i rady! Mam nadzieję na kolejne loty!

Pzdr,

M

post-21287-0-64992200-1572110043_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, co tu mówić, było super!!! Trzy godziny przeleciały (dosłownie i w przenośni) w mig!

Maciej, jeszcze raz wielkie dzięki to było dla mnie wielkie doświadczenie i jednocześnie podróż w czasie. Dzięki za twój czas i rady! Mam nadzieję na kolejne loty!

Pzdr,

M

Dziękuję Michał za udostępnienie Twojego lotniska.Fakt więcej przegadaliśmy niż loty modelami ,i szkoda że sezon na gumówki powoli się kończy.Ale może zima nas zaskoczy i jeszcze polatamy wspólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat - KONTYNUUJCIE !!  :)

Też sobie teraz montuję podobnego "gumaczka" !!

Na razie próbowałem z Graupnerowskim gotowcem - też fajowo lata !!

Mogę prosić o zdjęcia Waszych nakręcarek do gumy ?

Może wkleicie w PDF ie jakiś planik sprawdzonego w locie i łatwego w regulacji modelu ?  B)

post-3419-0-66352300-1572172395_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat - KONTYNUUJCIE !!  :)

Też sobie teraz montuję podobnego "gumaczka" !!

Na razie próbowałem z Graupnerowskim gotowcem - też fajowo lata !!

Mogę prosić o zdjęcia Waszych nakręcarek do gumy ?

Może wkleicie w PDF ie jakiś planik sprawdzonego w locie i łatwego w regulacji modelu ?  B)

 

Witaj.

Do moich gumówek stosuję manualne przekładnie 1:5 i 1:15/żółta/

post-21980-0-36641500-1572176809_thumb.jpg

Ta przekładnia wyposażona w kalulator,na osi korbki magnes i obok kontaktron.przewody do płyty kalkulatora i zlicza ilość obrotów.Proste i nie trzeba liczyć w głowie do 200 lub więcej.Nie uznaję wynalazków elektrycznych!!!!!

post-21980-0-14276900-1572176858_thumb.jpg

Polecam ten......łatwa konstrukcja i potrafi.....zaskoczyć długimi lotami

SKY BUNNY R.O.G. ARTICLE. MODEL BUILDER APRIL 1988.pdf

SKY BUNNY R.O.G. PLAN. MODEL BUILDER APRIL 1988.pdf

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew -  właśnie o takie coś mi chodziło !  :D

Czy tą żółtą można gdzieś u nas nabyć ( link, telefon ?) - szukałem po sklepach modelarskich, ale niestety albo wcale albo ewentualnie elektryczne ( taką jak niżej  mam ) .

A elektryczna nie do końca spełnia moje oczekiwania - choćby naciąg gumy przy nakręcaniu ! :rolleyes:

post-3419-0-10684800-1572180325_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew -  właśnie o takie coś mi chodziło !  :D

Czy tą żółtą można gdzieś u nas nabyć ( link, telefon ?) - szukałem po sklepach modelarskich, ale niestety albo wcale albo ewentualnie elektryczne ( taką jak niżej  mam ) .

A elektryczna nie do końca spełnia moje oczekiwania - choćby naciąg gumy przy nakręcaniu ! :rolleyes:

Tą ze zdjęcia nakręcarkę można przerobić dodając metalowy hak i podobnie będzie działać jak manualne.Tych drugich nie kupisz w Polsce więc pozostaje wyszukiwarka i winder rubber

https://brodak.com/catalogsearch/result/?q=Rubber+Winder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się obawiałem, że z uwagi na delikatną budowę naciąg nakręcanej gumy może ją uszkodzić - ale skoro masz doświadczenia z przeróbką i użytkowaniem takiej przerobionej nakręcarki to dorobię hak i spróbuję !

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się obawiałem, że z uwagi na delikatną budowę naciąg nakręcanej gumy może ją uszkodzić - ale skoro masz doświadczenia z przeróbką i użytkowaniem takiej nakręcarki to dorobię hak i spróbuję !

Andrzeju.

Kilka lat temu używałem elektrycznej nakręcarki która blokowała się po 300 obrotach na gumie 3x1mm. Manualną /czujesz/ gumę,moment i dlatego lepiej wykorzystać własności gumy.Warto też zrobić test zerwania dla partii gumy by uniknąć pękania gumy,destrukcji kadłuba i.....koniec latania.Tez konieczne jest smarowanie rycynowym olejem i co około 10 nakręceń oglądać pasmo gumy czy nie ma pęknięć.Taki sposób to wiele lotów i dużo pozytywnych emocji.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK !! Dzięki za porady - na pewno się przydadzą !!

Ta moja przy nakręcaniu "z dociskiem" też po ok 250 obrotach zaczyna "jęczeć" - może bateria była już słaba po wykonaniu kilkunastu lotów, ale ta przekładnia z tworzywa też może w nieoczekiwanym momencie kichnąć ....

Gumę dobrej jakości też kupujesz za miedzą, czy używasz dostępnej u nas ? 

Ta kupiona u nas wydaje mi się jakby twardsza i mniej elastyczna od np. gumy z zestawów Guillowsa - ale może się mylę bo w "gumakach" mam bardzo małe doświadczenie - trzeba jeszcze postudiować !!  :rolleyes:

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś korzystając z kolejnego ładnego dnia nowy model i miejsce do latania.Spotkanie z kolegą Michałem modelarzem,wymiana doświadczeń i loty.Były różne troche wiało i.....lądowanie na kolejnym drzewie.Bez problemów dalej model latał po wymianie śmigła z 7 na 6".

attachicon.gifvlcsnap-2019-10-26-17h31m34s601.png

attachicon.gifvlcsnap-2019-10-26-17h32m11s663.png

attachicon.gifDSC_1015.JPG

i loty

https://www.youtube.com/watch?v=9DlFmnG40ps&feature=youtu.be

 

Maciej Ty go nie namawiaj na gumówki On jest koniem roboczym tego działu mini rc i niech tak zostanie  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej Ty go nie namawiaj na gumówki On jest koniem roboczym tego działu mini rc i niech tak zostanie  :lol:

Patryk

Ja tylko puszczałem swoje gumówki....a reszta........tak jakoś wyszła ;) .Ale zakładam że Michał dalej będzie zaskakiwał Nas nowymi konstrukcjami R/C

OK !! Dzięki za porady - na pewno się przydadzą !!

Ta moja przy nakręcaniu "z dociskiem" też po ok 250 obrotach zaczyna "jęczeć" - może bateria była już słaba po wykonaniu kilkunastu lotów, ale ta przekładnia z tworzywa też może w nieoczekiwanym momencie kichnąć ....

Gumę dobrej jakości też kupujesz za miedzą, czy używasz dostępnej u nas ? 

Ta kupiona u nas wydaje mi się jakby twardsza i mniej elastyczna od np. gumy z zestawów Guillowsa - ale może się mylę bo w "gumakach" mam bardzo małe doświadczenie - trzeba jeszcze postudiować !!  :rolleyes:

Zostawmy elektryczne narzędzia do zabawek lub dzieciaków.Manualną /polecam 1:5/zrobisz to lepiej.A guma tylko zawodnicza TAN z Peck Polymers.W naszych sklepach brązowa czy biała Pelikan mnie nie.....pasują.Mniej wkręcisz,krócej polecisz ;) A niebieski gumki Guillow......bez komentarza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się :rolleyes: - tak się naoglądałem Twoich maluchów, że chyba się wkręciłem i muszę spróbować !!!  :D

A że od "wkręcenia się" zaczęło, to na dobry początek nabyłem sobie  orzeszkową profesjonalną nakręcarkę do gumy o przełożeniu 1 : 10 i smar do naciągu !

Do nabycia tu : https://www.vintagemodelcompany.com/rubber-winder-10-1-ratio.html     - szła 6 dni z UK ale dotarła cała i zdrowa !

Modelik też powstanie ( mam już kilka planików) - muszę spróbować tych "orzeszków" bo zazwyczaj buduję trochę większe gabaryty... B)  

post-3419-0-64781900-1573412264_thumb.jpg

post-3419-0-76352900-1573412303_thumb.jpg

post-3419-0-46555700-1573412389_thumb.jpg

post-3419-0-19166100-1573412411_thumb.jpg

post-3419-0-90266300-1573412639_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :rolleyes: - tak się naoglądałem Twoich maluchów, że chyba się wkręciłem i muszę spróbować !!!  :D

A że od "wkręcenia się" zaczęło, to na dobry początek nabyłem sobie  orzeszkową profesjonalną nakręcarkę do gumy o przełożeniu 1 : 10 i smar do naciągu !

Modelik też powstanie ( mam już kilka planików) - muszę spróbować tych "orzeszków" bo zazwyczaj buduję trochę większe gabaryty... B)  

Przekładnia z licznikiem fajna.czekam na Twoją konstrukcję i może loty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.