Skocz do zawartości

Serwo 180 stopni?


Michal4x4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

Mam pytanie, bo zdaje się, że całkowicie tematu nie rozumiem.

 

Przeszukiwalem net w poszukiwaniu malego serwa ktore obracaloby sie o kąt 180 st. Byly takie i kilka kupilem, ale ŻADNE nie obraca sie o taki kąt (nawet w przybliżeniu). Czy to znacxy ze te serwa obracają się o 180 st tylko przy użyciu jakiegos specjalnego programatora? Czy nie ma takich serw (małych - mozliwie do 10g wagi) ktore beda sie obracać o circa 180 st prxy użyciu normalnej aparatury rc ( i zastosowaniu ew. EPA)?

Kurczę nawet serwo opisane w necie jako osiągające 180 stopni "out of the box" (Hitec hs 40 ) nie zbliza sie do ok 90st, a na uwagę ze coś tu nie tak, sprzrdawca w sklepie sxyderczo powiedzial: "panie w necie tp wszystko piszą".

Czy może ktoś mi pomóc w zrozumieniu sprawy, bo nie wiem czy odpuscic sobie czy sxukać dalej.

Dzieki,

M

Ps. w necie też piszą i pokazują jak zmodyfikować normalne serwo aby osiągnąć kąt obrotu 180, ale ja elektronik to slaby jestem i nie dam rady, zatem szukam "gotowca".

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki,

Ale obraca się tak prz użyciu "normalnej" aparstury rc, tj bez arduino i innych cudów?

Sorki za takie pytanie, ale juz kupilem 8 serw 180 st i zadne nie działało tak jak nazwa sugerowała... (ale może to moja wina bo trzeba było sie elektroniki uczyc...)

Pzdr,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90° ? Coś jest nie tak, ale nie z serwami.

 

Kup tani tester serw. A EPA L/H na tym kanale ustaw na maxa. Jeśli nadajnik na to pozwala.

 

Możesz też kupić tani "oscyloskop" albo zrobić ze starego tabletu/telefonu z androidem. Też da Ci jakiś pogląd na to co się dzieje. Są też do kupienia tanie analozatory stanów logicznych na usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Z testerem spróbowałem od razu: kicha, wychylenia ~ 90°.

Ale teraz powalczyłem z DR oraz EPA i wygląda że mogę ustawić DR nax125% i to połączone z max EPA (też mam max 125%) na jednym tylko serwie (hitec hs 40) dało mi ok 120° wychyleń. No i jeszcze poczytalem w necie o epa i dr w aurorze hiteca (bo sadzilem ze ma większy limit na epa i dr) ale tam się dopiero okazało ze sa jakieś bugi w oprogramowaniu i inna kaszana, więc chyba podziękuję tym elektronicznym wynalazkom i zrobię dzwignię z normalnego serwa i bedxie spokój.

 

Szkoda tylko ze tyle czasu zmarnowalem, chociaż może się czegoś nauczylem, tylko smutna ta wiedza:(

W kazdym razie dzięki za zaontetesowanie tematem i pomoc.

Pzdr,

M

Ps Adam, dzięki za pomoc, ale tego serwa HK nie mają aktualnie niestety:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.