Skocz do zawartości

Graupner mz 24 pakiet


Michal3013
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1) zły pomiar napięcia przez aparaturę - miernik, sprawdź na włączonym nadajniku

2) zbyt duży pobór prądu, j.w. - sprawdzić, zbyt duży spadek napięcia

3) zła bateryjka, rozładować i naładować ładowarką z podanymi przez producenta prądami (prąd który pobierać powinien nadajnik).

 

Ładujesz zewnętrzną ładowarką? Ile celi ma pakiet? Jak wygląda napięcie na każdej celi gdy nadajnik włącza alarm? Ile nominalnie mAh ma pakiet?

 

Rozładuj pakiet bez balansera i sprawdźnapięcie graniczne na każdej celi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rozerwania folii napięcia na poszczególnych ogniwach raczej nie zmierzysz. Zmierz napięcie pakietu zewnętrznym multimetrem przy włączonym nadajniku i porównaj wskazania z wyświetlacza nadajnika. Jeżeli są różne to skalibruj programowo wskazania z wyświetlacza nadajnika. Opis jest w instrukcji nadajnika. Jeżeli wskazania multimetru i nadajnika są zgodne to jest problem z pakietem. Zadam dodatkowe pytania. Jakie napięcie wyświetla nadajnik po włączeniu z świeżo naładowanym pakietem? Jaką masz wartość napięcia ustawioną jako próg dla alarmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może być:

Albo w nadajniku masz ustawioną wersję zasilania na akumulator NIMH,

albo za wysoko ustawiony poziom alarmu wyładowania baterii nadajnika

Wejdź w ustawienia radia i sobie to zmień. To akurat jest prosta sprawa. Są znacznie bardziej skomplikowane. Zapewniam:).

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pakiet nie jest ładowany do pełna? Jak miałem MZ18 i wymieniłem sobie pakiet na największy dostępny 1s Graupnera (gdzieś jest zdjęcie na forum) to czas ładowania pakietu przekraczał maksymalny czas ładowania dostępny na ładowarce i musiałem ładować go na 2 razy aby osiągnąć naładowanie. Żeby było śmiesznie to ładowarka wyłączała ładowanie i nie wyświetlała informacji o stanie naładowania, więc nie wiedziałem ile weszło do pakietu dopóki nie włączyłem ładowania ponownie. Po naładowaniu dało się używać nadajnika przez długie godziny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Graupner MZ24 + pakiet Graupner 4000mAh

- pobór prądu przy ustawieniu kontrastu wyświetlacza na max "20" - 700mA

- pobór prądu przy ustawieniu kontrastu wyświetlacza na "6" - 420mA

Na moim zestawie z poprawnie skalibrowanym wskaźnikiem napięcia i ustawionym progiem alarmowym na 3,4V czasy pracy na lotnisku bez problemu w granicach 6-7godzin.

 

PS

Niestety popularne akumulatorki LiJon 18650 nie mieszczą się w kieszeni nadajnika. jej głębokość to 15,7mm

DSC_0001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koledze Michałowi, albo uszkodziła sie jedna z cell w pakiecie (i warto wyminić) albo ma źle ustawiony poziom alarmu w nadajniku (i warto zmienić). Ja w moim wiekowym nadajniku mam poziom alarmu ustawiony na najmniejszą wartość jaką sie dało (3.5 czy 3.6) - to i tak jest bardzo bezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.