Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa uchwytu DLG

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 dimmus

dimmus
  • Modelarz
  • 602 postów
  • SkądŁącznik
  • Imię:Piotrek

Napisano 08 październik 2019 - 21:08

Proszę o podpowiedź w naprawie takiego elementu. Uchwyt zaczął się ruszać i końcówka skrzydła zaczęła się rozrywać.
10ffd47e137be187527d3def6dd483c7.jpg
3107de3606b9c6c6ab05bb1a7ec3ca17.jpg
Wiem że trzeba zalaminować łatki, ale czym uzupełnić brak rdzenia (Styrodur, czy coś takiego).
Ewentualnie zastanawiam się czy nie wkleić zamiast kołka który był, taki uchwyt
31912c7ab2022b05868aeb41dfd7a386.jpg

Mam tkanine 25g i 80g, ewentualnie ile warstw położyć?
  • 0

#2 dellorto

dellorto
  • Modelarz
  • 22 postów
  • SkądBiałystok
  • Imię:Paweł

Napisano 09 październik 2019 - 13:47

Brak rdzenia można uzupełnić żywicą z mikrobalonem, a jak nie posiadasz to pianką poliuretanową. Pianka PU jak już zaczyna wiązać i przestaje być klejka, da się ją upchać palcami zwiększając jej gęstość i wytrzymałość. Tylko nie nawal jej za dużo bo nic nie upchasz. Pianka PP może być 2 składnikowa - wiąże chemicznie bez dostępu powietrza, lub taka z puszki ze sklepu budowlanego - wiąże pod wpływem wilgoci z powietrza. Łatwo ją się obrabia. 

Po ładnym oszlifowaniu pianki i okolicznego laminatu, daj ze 3-4 warstwy tkaniny szklanej 80 z dołu i góry skrzydła. Wycinając z tkaniny łatki z dziurką na kołek i ustawiając różne warstwy pod różnymi kątami włókien. Łatki najlepiej stopniować wielkością, czyli każda kolejna większa. Ja tak zrobiłem u siebie, wygląda ładnie i trzyma. 

No albo kupuj kołek, tylko trzeba idealny otworek na niego zrobić i wkleić na żywice z mikrobalonem. + uzupełnić ten ubytek który został po starym  

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych