Skocz do zawartości

Ciąg generowany przez wirnik ogonowy śmigłowca


tomnow95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Pracuję aktualnie nad dość specyficznym projektem. Mierzył ktoś może, jaki ciąg potrafi wygenerować śmigło ogonowe w śmigłowcu? Najchętniej klasa 600/700, ale w sumie każde wyniki mnie interesują. Jakby ktoś mógł się podzielić takimi wiadomościami to byłbym niezwykle wdzięczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mierzyć nie mierzyłem, więc odpowiedzi wprost nie podaję, ale podsuwam takie inżynierskie, fizykalne podejście: wirnik ogonowy w zawisie, ale i ustalonym locie po prostej, poziomo, powinien równoważyć moment od kręcącego się wirnika głównego- ma tylko inne ramię. Znając masy, wymiary, obroty, można to dość prosto policzyć. Sterując skokiem tego śmigła, trochę odchodzimy od tej równowagi, raz na plus, raz na minus. Ja tak bym do tego podszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga metoda obliczeń -śmigło ogonowe ma jakieś obroty -znane wynikające z przełożenia przekładni i obrotów wirnika głównego . Ma też znaną średnicę i orientacyjnie znany zmienny skok.

 

wrzucamy dane śmigła średnice i skok oraz obroty w program np. motoclac i otrzymujemy ciąg moc itp.

W motocalc nie da się wprost wrzucić obrotów -ale można wpisać jakiś mocny szybki silnik i suwakiem odpowiadającym drążkowi gazu zmienić moc aż obroty wyjdą takie jakie nas interesują -i zobaczyć jaki ciąg statyczny wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mierzyłem, jaki ciąg generowany przez wirnik ogonowy jest potrzebny :D

 

post-695-0-91257700-1571748299.jpg

 

Ale byłem wtedy młody i głupi ;)

 

 

Natomiast w temacie wątku, doszukałem się takiego opracowania:

http://koreascience.or.kr/article/JAKO201032755115263.page

 

Wszystko w szlaczkach, ale tabelki z danymi i wykresy w zrozumiałym języku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.