Skocz do zawartości

Puchar Mostu :-)


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sa puchary Haldy i Baltyku , to ja zrobie puchar MOSTU ! 

 

Chodzi o most z Malmö do Kopenhagi. My to nazywamy Brofäste ( czyli w wolnym tlumaczeniu "umocowanie mostu" . Chodzi pewnie o "umocowanie" mostu do ladu od szwedzkiej strony ) .

 Jezdze  rowniez przy moscie rowerem , ale wtedy nazywamy to Regnbågsbana , czyli TECZOWA DROGA. Nazwa zostale ze starych czasow , jak chlopcy sie tutaj na "milosc" w krzakach umawiali ( SERIO !!! )  :D  :D  :D

Wczoraj bylem z kolega z klubu polatac PIERWSZY raz na klifie . Wiatr musi zap.....ac prosto z Kopenhagi ( zachodni ) , a taki najczesciej tez tutaj wieje . Przewyzszenie miejsca skad sie rzuca model do morza , to ok. 10 m. 

Poniewaz nie mam jeszcze zadnego gotowego modelu SZYBOWCA , wzialem swojego KUNAIa . Moze i dobrze , bo pierwszy raz , to lepiej miec mozliwosc "pomocy" silnikiem , gdyby cos poszlo NIE TAK :D. Kolega latal swiezo zrobionym ZUMI z Art Hobby i swoim drugim ciezszym i wiekszym szybowcem. Gdy on zaczal , to troszke zrezygnowany na to patrzylem , gdyz rzadko zawracam tak czesto na tak krotkim odcinku i mialem troche obaw. Nie naleze jednak do ludzi bojazliwych i moj wegierski kolega wzial mojego KUNAIa i powiedzal : RZUCAM . No i rzucil  :D  Poderwalo go do gory i zaczalem latac lewo - prawo . Nie wygladalo to pieknie , ale jakos mi to wychodzilo !  Niestety po kilku minutach , ponioslo mi model nad klif i wpadl ( dalej nad ladowiskiem ) w takie turbulencje , ze myslalem juz , ze nie wyladuje. I tutaj pomogl wlasnie silnik. Moglem zrobic jeszcze jedno podejscie i usiasc na trawce . 

Bardzo fajna zabawa , aktywne latanie i szybkie "obmarzanie" . Poszedlem w w kutrce przeciwwiatrowej i krotkich spodenkach . Zaluje , ze nie zabralem czegos POD kurtke ( tylko lekka koszulke ) . Nogi to NIE problem , bo mam znieczulone i chodze w krotkich spodenkach do pierwszych przymrozkow  :D

Na dole kilka fotek z miejscowki i link do filmu ( na nim lata Wegier  malym ZUMI z Art Hobby ) 

 

https://www.youtube.com/watch?v=XaZTS50gApA&feature=youtu.be

 

P.S . Z tylu PIEKNA , DUZA laka do ladowan !

Zrobie fotke nastepnym razem .Niestety miasto kosi ja dopiero jesiania , a cale lato wysoka trawa ....

post-6937-0-73751500-1572285238_thumb.jpg

post-6937-0-04153600-1572285254_thumb.jpg

post-6937-0-72703100-1572285273_thumb.jpg

post-6937-0-34922500-1572285284_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Na początek jak latasz zakręt ZAWSZE od zbocza. Druga sprawa to cały czas pilnujesz, żeby nie wypchnęło Cię za ! Tego zresztą już doświadczyłeś .-)

Trzecia sprawa, to podejscie do lądowania. Zakręt i na gazie, wtedy może uda się za 1 razem.

 

Skompletuj sobie jakis model 2-2,5m, dobry bedzie fornir (łatwo naprawić) i latasz ! .-)

 

 

Po szkole na zboczu, pojedziesz na lotnisko i każde lądowanie "nosem wciągniesz" .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisku to JUZ wciagam , ale przyznam , ze klif to INNA historia  :D

Fajna zabawa . Wegier ( ten co lata na filmie ) troszke mi podpowiada mimo , ze sam jest poczatkujacy. O skrecie DO morza

( czyli OD zbocza ) to powtarzal mi ze 30 razy  ;)

Kolo Ystad sa super klify ! Tam to wysokosc klifu okolo  50-60 m !

 

https://kartor.eniro.se/m/KalFH

 

https://kartor.eniro.se/m/I3CSi

 

Tyle , ze tutaj musi wiac pd-zach , ktory jest znacznie rzadszy w mych okolicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się napaliłem bo dosłownie zrozumiałem temat ... kto przeleci pod mostem :D

Organizuj miejsce do kwaterunku dla kilku napaleńców i może okazać się że będziesz miał odwiedziny ;)

 

 Nie zebym sie wycofywal , ale przyjezdzac tu SPECJALNIE polatac , to chyba jest za slabe miejsce ...

Mysle natomiast , ze jak ktos bedzie przejazdem , to sie ze mna  kontaktujcie i zrobimy jakis maly puchar .

Jak nie bedzie wialo to chociaz Puchar Lodowy   :D

Do chłodni się okna wstawi  :lol:

Jedno autko pięciu lataczy na 8-go listopada promik 400 peelenów

 

Rezerwować?

 

Powrót 10tego, ta sama kwota.

Chlodnia , to juz jedna grupa wybrala sie niedawno do Anglii i raczej NIE polataja ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że przed i po lataniu imprezka na promie całonocna:)

Ufff ! Jak to napisales , to przypomnialy mi sie czasy jak jeszcze plywalo sie promami . Plynalem w te noc w ktora zatonal Heweliusz. Tak dalismy w czajnik ( z ZALOGA !!! , tyle ze chyba mieli wolne ) , ze jak uslyszalem rano , ze prom bedzie spozniony 3 godz , to sie pierwszy raz w zyciu ucieszylem . Nie moglem glowy podniesc i wcale nie pamietam , ze byl wtedy jakis sztorm . A spoznilismy sie , bo nasz prom podplynal pod miejsce katastrofy pomagac w akcji ratowniczej . Niestety po litrze rumu nie chce sie wiedziec CO sie dzieje dookola  :wacko:

Faktycznie aktywni jestescie KLIFIARZE i ZBOCZENCY ( ZBOCZOWCY ? ) .

 Ledwo temat powstal , a juz impra skrecona ! Produkuje sie w dzisiatkach innych tematow i nikt tam chyba nie wchodzi , a tutaj 15 minut

i MS zorganizowane   :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.