Skocz do zawartości

Pierwszy copter FPV


aldik79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kończę naukę na dziś, w wirtualnym świecie zbankrutowałem, bo za dużo kraks:) ale wiem z czego wynikają moje błędy. W samolocie bardzo rzadko używałem steru kierunku, bo zawsze raczej używałem lotek. I teraz z przyzwyczajenia nie używam "Yaw" a to błąd przy dronie:) Ale to się zmieni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ustawiam swojego quadrocoptera(zmniejszam za poradą prędkości skrętów) i przyglądam się z bliska śmigłom. 2 łopaty lekko ukruszone a jedna lekko pęknięta na końcówce:) dalej czekam na dostawę z chin zamówionych śmigieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuć pakiet pod ramę ;)

 

Krzywda mu się nie stanie, a nie będzie zasłaniał anteny.

 

Jaki Ci wychodzi czas lotu?

Dzisiaj udało mi się po pracy wylatać 1 pakiet. Lot odbył się już bez żadnej kraksy j:) Latałem w goglach ale w trybie stabilizacji- nie odważyłem się jeszcze na tryb acro- bo za zimno było(jakieś wytłumaczenie jest) :) Na 1 pakiecie wynosił około 10min z 1 lądowaniem. Po podłączeniu do ładowarki pokazywało 9%. Zaznaczam że to był raczej spokojny lot:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe oczywiście że nie sprawdziłem, podłączyłem odrazu drugi pakiet na storage i nie pamietam. Ale jak pisałem sprawdzę następnym razem. Ustawie sobie też alarm w BF na 3,1V


Skalibrowałem również czujnik na FC. Po podłączeniu pokazywał mi 24,3 a jak mierzyłem miernikiem miałem 24,5V na pakiecie


Jeszcze musze zmniejszyć kąt położenia mojej kamery 4k, bo w większości filmu widzę niebo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu kolejna porcja z dzisiejszych lotów. Wylatane 6 pakietów- około 1h lotów https://www.youtube.com/watch?v=mHp25f34LRE

 

Latasz kwadratowo jak robot :> 

Masz tyyyle miejsca i żadnych przeszkód, zamiast popychać skokowo, staraj się powoli i płynnie nimi ruszać. To naprawdę nie trudne a nagrany obraz będzie o niebo przyjemniejszy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latasz kwadratowo jak robot :> 

Masz tyyyle miejsca i żadnych przeszkód, zamiast popychać skokowo, staraj się powoli i płynnie nimi ruszać. To naprawdę nie trudne a nagrany obraz będzie o niebo przyjemniejszy :>

Cały czas ćwiczę nad tym żeby tak nie było:) To wymaga praktyki niestety, a latam dopiero  1,5h... Mam nadzieje że się poprawię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak to ta rama.

Powiem tak, teraz mam pierwsze lepsze śmigła kupione w sklepie(cały czas czekam na dostawę z chin), aktualnie używam 5x5x3R i są one na "styk". Czasami jak źle założę pasek trzymający baterię to ocierają o ten pasek. Przed każdym uruchomieniem muszę sprawdzać czy śmigła nie haczą o pasek. Tak więc jeszcze większe śmigła będą większym problemem. Myślę że śmigła 5" są optymalne. Jak będę w domu to mogę zrobić zdjęcie i zmierzyć ile miejsca pozostaje przy moich śmigłach....ale to po pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.