Skocz do zawartości

"BIES"


balcerseb88

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam znalazlem chwilke oto rysunek

111gn1.png

1-listewka 10x6mm (sosna lub swierk)

2-sklejka 2mm albo wiekszanp. 4mm

3-to bagnet ktory wystaje z kadluba

Profil to clark Y12%

Cieciwa 370mm

tak wyglada moja koncepcja :) skrzyneczka w skrzydle a drugi dzwigarek podobnie tylko wymiary sie zmieniaja

11111222222mk9.jpg a te czerwone to laminat :) przynajmniej jedna warstwa jakiegos plutna bo jak kazdy wie steropian jest kruchi i pewnie moglo by sie wyrwac oto moja koncepcja moze malarz to ze mnie nie jest ale chyba kazdy sie domysli oco chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oj dawno juz tu nic niepisalem trzeba to zmienic :D

Z pododu braku balsy na katane trzeba bedzie chwilowo powrocic do biesa.

Oto jak wyglada teraz

q11111111111111pd1.jpg

q222222222222222ly0.jpg

qw333333333er7.jpg

qwe4444444mc7.jpg

 

qwer55555yp3.jpg

qwerty666666wn5.jpg

Kadlub i dolne platy sa juz pomalowane pozostalo tylko pomalowac gorne platy stateczniki no i znaki namalowac tak jak w orginale :) Juz niedurzo pracy mesle ze w czerwcu bedzie ulotniony jak budzet pozwoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model , bo wiadomo - dwupłat. :D Mam trzy pytania:

1. Co to za śmigiełko, skąd je wytrzasnąłeś i za ile?

2. Co to za silniczek, bo nie poznaję?

3. Może miałbyś ochotę na jakąś wymianę planami? Mam kilka ciekawych dwupłatów, jeśli byłbyś zainteresowany, to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smigelko to samorobka 20x10 ale rzeczywisty skok smigla wynosi 11cali

Silniczek tak naprawde to sam nie wiem od czego on jest wiem tylko o nim ze moc to 3.6km pojemnosc 40 albo 45cmm obr. 8tys a ciag jaki uzyskalem w tej konfiguracji 8.5-9kg

Co do planow to ja mam je z modelarza tylko ze powiekszone o 2 razy bo tak o ile dobrze pamietam byly plany pod model 120cm rozpietosci moj ma 240cm a rozpietosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Oj dawno mnie tu nie bylo :lol: Ale chyba najwyzszy czas cos napisac Jako ze madman poszedl do pieca zapadla decyzja zeby dokonczyc biesa Nie zostalo duzo ale z drobiazgami najwiecej czasu schodzi

Oto jak teraz wyglada zostalo zmienione malowanie na folje i troszkie pozmieniala sie kolorystyka zmienilem tez tlumik i stateczniki na konstrukcyjne bo tamte byly za cieżkie musial bym sporo dowazac na przodzie. Bies dostal tez system dymotwórczy kopci niesamowicie jak przestanie padac to odpale i zrobie fotki po kulku sekundach nie widac co sie za modelem dzieje sasiedzi to mysleli ze cos sie pali i wczoraj przelecieli na pomoc :D oto fotki

42843016nx0.jpg

 

18229982wr7.jpg

 

78916424zz2.jpg

 

98083066ci9.jpg

 

85811752li0.jpg

 

49681742fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewe są standardowe.

 

To ciekawe dlaczego jeśli śmigło jest lewe to producent to bardzo wyraźnie oznacza? Jeśli było by tak jak mówisz to szczególnie zwracano by uwagę na śmigła prawe a tak nie jest.

 

Zgodnie z twoim rozumowaniem to wykłon powinniśmy robić również w lewo :wink:

 

Jeśli popatrszy na model z pozycji pilota to wszystko staje się jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balcerseb88, przepraszam - to nie do Ciebie było. Twoje określenie kierunku obrotów silnika jest dla mnie jasne i jednoznaczne, a w poprzedniej wypowiedzi wymieniałem poglądy na temat okreslania kierunków z kolegą klaps6 :D .

Tak to jest, jak się nie cytuje. Już kończę i nie zaśmiecam wątku. Powodzenia z modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.